3. 10. 2018

 

Městský kalendář zdarma do každé schránky. To je tradiční vánoční dárek, který již několik let za sebou dostávají obyvatele Kopřivnice a místních částí od radnice. Letos tomu nebude jinak. Městský kalendář je každý rok věnován nějakému zajímavému tématu a mimo to obsahuje také přehled kulturních, společenských i sportovních akcí, které organizují místní spolky, sdružení, organizace nebo jednotlivci. Pokud mají lidé zájem, aby byla právě jejich akce v městském kalendáři pro rok 2019 zveřejněná, je nutné, aby základní informaci o termínu a místě konání zaslali v době od 1. do 31. října 2018 na e-mailovou adresu kopřivnického informačního centra, adresa je ic(zavináč)kopřivnice.cz a předmět e-mailu je třeba nazvat Kalendář 2019. Městské stolní kalendáře budou tradičně do všech kopřivnických domácností zdarma distribuovány během druhé poloviny prosince 2018.

 

Město nabízí volný byt širokému okruhu zájemců v termínu od 26.09.2018 do 10.10.2018. Jedná se o byt č. 30 v č. p. 1146 na ul. Alšova o velikosti 1+3. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 60.000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 10.10.2018 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Den Bernarda můžete oslavit ve čtvrtek 4. 10. 2018 od 18:00 Vila Machů.

 

DIVADLO: István Örkény – Kočičí hra – čtvrtek 4. 10. 2018, Divadlo v rámci Divadelního předplatného 2018|2019. Těšínské divadlo – od 19:00 hod. v KDK.

 

Literární salón v Příboře zve na Pohádky divadla MALÉhRY „Jak na příšery“ 4. 10. 2018

 

Pro děti se chystá ve Štramberku Strašidlení na Kotouči – Noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství v pátek 5. 10. 2018.

 

Zážitkový kurz Bylinková harmonie se připravuje v kopřivnické divotvůrně v pátek 5. 10. 2018

 

V neděli 14. října se v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku uskuteční 7. ročník Kateřinického trailu. I letos je pro závodníky připravena trať malebnou kateřinickou přírodou a to hned v 15 kategoriích. Běžecký závod je určen pro muže, ženy i děti všech věkových kategorií a pro všechny, kteří běhají pro radost, ale i pro překonání sebe sama. Již nyní se lze do závodu registrovat za zvýhodněné startovné.

 

V červnu a červenci letošního roku se v Kopřivnici uskutečnil tradiční průzkum spokojenosti obyvatel. Výsledky ukázaly že lidé žijící v Kopřivnici jsou se životem a děním ve městě vesměs spokojení. Cílem průzkumu, který se v našem městě koná každé dva roky, je především identifikace spokojenosti občanů se životem ve městě, spokojenosti s vytipovanými oblastmi života, jejich pocitu bezpečí, informovanosti a řada dalších dílčích indikátorů. Velkého sociologického průzkumu se zúčastnilo osm set respondentů starších osmnácti let. Ženám a mužům nejrůznějšího věku, zaměstnání a společenského postavení byly pokládány otázky týkající se jak obecné míry spokojenosti se životem v Kopřivnici, tak otázky směřující na konkrétní problematiku a palčivá místa. Výsledky průzkumu ukázaly, že cca devadesát procent oslovených (přesněji 90,1%) uvedlo, že je s bydlením, možnostmi vyžití, infrastrukturou, rozvojem města a jeho směřováním spokojeno. Kompletní závěrečnou zprávu letošního šetření si mohou zájemci prohlédnout na webu města Kopřivnice pod záložkou Radnice, v sekci Dokumenty.

 

Někteří starostové končí. Zatímco ve všech devíti městech Novojičínska současní starostové či současné starostky opět kandidují, v šesti obcích se tamní představitelé na kandidátkách pro volební období 2018 až 2022 neobjevují. V Albrechtičkách už nebude starostou obce Miloslav Čegan, podobně jako v Bernarticích nad Odrou Dana Klosová. V Bítově končí v pozici starosty Tomáš Richter, a stejně tak již nekandiduje v Jakubčovicích nad Odrou současná starostka Zdeňka Ambrožová. Nového starostu budou mít rovněž ve Vražném, neboť ten současný, Vladimír Nippert, se objevuje na jedné z kandidátek v nedalekých Odrách. Poslední ze současných starostů, kteří se již rozhodl v dalším volebním období nekandidovat, je Zdeněk Vajda za Závišic. Velkou šanci na obhájení postu mají současní starostové či současné starostky tam, kde je jediná kandidátka, což je v Heřmánkách, Kujavách, Luboměři a Slatině. Jediná kandidátka je rovněž v Albrechtičkách, ale tam už, jak jsme zmínili, Miloslav Čegan nekandiduje. Naopak z největšího počtu kandidátek budou voliči vybírat v Kuníně, kde jde do boje šest stran a sdružení či hnutí. Po pěti kandidátkách je v Heřmanicích u Oder, Lichnově, Tísku a v Trojanovicích. Pět kandidátních listin je nejnižší počet, který se objevuje v některém z měst. Na Novojičínsku jsou to dokonce dvě města, a to Odry a Štramberk. Velká povolební vyjednávání se budou dát očekávat ve všech městech, ale asi nejkomplikovanější to bude ve Fulneku, kde o patnáct křesel v zastupitelstvu mají zájem kandidáti z desíti stran, hnutí či sdružení. Po deseti kandidátkách je také ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Kopřivnici, kde mají zastupitelstva po 21 členech.

 

Ještě před zimou se budova kopřivnické radnice dočká nové střechy. Důvodem investice, která mírně překročí částku 4,7 milionu korun, je skončená životnost dosavadního povrchu střechy. Aktuální stav střechy je velmi špatný. V řadě míst je v důsledku postupných oprav mnoho vrstev střešní lepenky nad sebou. Je jen otázkou času, než se voda dostane až na panel a začne zatékat do budovy. Oprava střechy samotné hlavní budovy by měla začít v říjnu a trvat bude zhruba dva měsíce. Provádějící stavební společnost Therm za tepelnou izolaci střechy, položení hydroizolačních vrstev, nezbytné klempířské práce a také za odstranění již nefunkčních výduchů vzduchotechniky ze střechy inkasuje podle smlouvy 4,71 milionu korun včetně DPH. Během oprav bude nutné počítat s určitými dopravními omezeními v okolí budovy radnice v souvislosti s umístěním jeřábu. Životnost nové střechy by podle Miloše Sopucha měla být minimálně padesát let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice