5. 10. 2018

 

DARUJ KREV s motorkáři – pro všechny, kteří to právě potřebují. Transfuzní odděleni Nemocnice Nový Jičín, v pondělí 8. 10. 2018 od 6:00 do 9:30. Prosíme o registraci účastníků předem. Parkování v areálu nemocnice u transfuzního oddělení zajištěno. Prosíme o ohleduplný a pomalý průjezd. V areálu se pohybují chodci, sanitky a je zde klidový režim.

 

Novou městskou obřadní síň v Ringhofferově vile, která v loňském roce prošla náročnou rekonstrukcí, čeká první svatební obřad. Vůbec první svatba se v nové obřadní síni uskuteční v pátek 5. října. „O možnost mít obřad v nové vile byl velký zájem. Budu mít tu čest oddávat snoubence nejen ve zmíněný pátek, ale další svatební obřad se v těch samých krásných prostorách uskuteční hned o den později, tedy v sobotu,“ uvedl starosta města Kopřivnice Miroslav Kopečný. Zájem o svatby v nové obřadní síni je velký, přesto matrika do konce letošního roku stále pár volných termínů nabízí. „Ačkoliv je mnoho termínů již obsazeno, pár volných snoubencům v tuto chvíli stále nabídnout můžeme,“ potvrdila aktuální informaci matrikářka Šárka Karpátiová s tím, že zájemci si již mohou rezervovat termíny na rok příští. „Také o ně již značný zájem, proto doporučujeme snoubencům, aby si svůj vybraný termín u nás rezervovali včas,“ doplnila informaci matrikářka. V nové obřadní síni se budou konat nejen svatební obřady, ale také například oblíbené vítání občánků a další společenské akce pořádané městem.

 

Voliči pro tyto komunální volby dostanou jen jeden lístek ve formátu A2 a na něm bude uvedeno všech deset subjektů. Na každé straně hlasovacího lístku je uvedeno pět subjektů. Vzhledem k tomu, že způsob voleb v komunálních volbách je jiný než v ostatních, připomínáme, že voliči si mohou vybrat ze tří způsobů hlasování. Mohou dát hlas jedné kandidující straně, a to tak, že udělají křížek ve čtverečku v záhlaví sloupce před názvem strany. Druhá možnost je kombinace strany a kandidátů z jiných stran, přičemž podle počtu zvolených jednotlivých kandidátů se u strany shora dopočítá do počtu jednadvaceti míst v zastupitelstvu. Třetí, nejčastěji využívaný způsob ve volbách do obecního zastupitelstva, je ten, že volič zakřížkuje jednotlivé kandidáty napříč celým politickým spektrem až do stanoveného počtu členů zastupitelstva, kterých je v Kopřivnici jednadvacet.
Lidé si však musí dát pozor, aby nezakřížkovali dvě strany, neboť v tomto případě jde o neplatný hlas. Na rozdíl od jiných voleb se u zakřížkované strany neudělují preferenční hlasy, k těm se nepřihlíží. Také při křížkování jednotlivých kandidátů napříč hlasovacím lístkem musí lidé počítat, že pokud jich zakřížkují víc než 21, jde o neplatný hlas. V případě, že zakřížkují méně lidí, hlas stále platí.

 

Prvního ledna 2019 vystřídá Milana Bureše na postu ředitele ZŠ Alšovy Robin Pospěch. Dosavadní ředitel školy odchází do penze a jeho místo zaujme dosavadní člen pedagogického sboru, který na Alšovce působí osm let.

O jmenování Robina Pospěcha do funkce rozhodla 11. září rada města. Radní tak potvrdili dřívější výběr sedmičlenné konkurzní komise. Ta zasedla na konci srpna a po ústních pohovorech se všemi kandidáty se usnesla, že pro výkon funkce jsou vhodní všichni, a jednomyslně se shodla i na pořadí uchazečů, které doporučila radě města.

 

PŘEDNÁŠKA: Bylinková harmoniem Kopřivnice. Zážitkový kurz pro ženy s bylinnou masáží a napářkou se připraven na pátek 5. října od 17.00 hod. Akce se koná v rámci Divotvůrně, Kopřivnice na ulici Kadláčkova 553. Bylinářka Jana Urbánková, specializující se na péči o ženy, vás provede tímto voňavým workshopem. Seznámíte se s tradičními bylinkami pro ženské zdraví, naučíte se používat byliny ve formě bylinných koulí na masáž, bylinných koupelí atd.

 

PŘEDNÁŠKA: Etiopie Trip, Kopřivnice. V pátek 5. října od 18.00 hod. Vila Machů pořádá přednášku s Pavlem Rezi Rösnerem a jeho pouti po Etiopii. Během večera se dozvíte, co vedlo k cestě do Etiopie, jak se připravuje káva v Etiopii, kde všude cestovatele etiopský vítr zavál.

 

PRO DĚTI: Strašidlení na Kotouči, Štramberk. V pátek 5. října od 19.00 hod. v Národním sadě ve Štramberku. Připravená je noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství.

 

Výstup na Mount Everest Kopřivnice. Od soboty 6. října do neděle 7. října na sjezdovce na Červeném kameni Kopřivnice se uskuteční 7. Ročník výstupu na „nejvyšší horu světa“. Everest mohou vyšlápnout i třídní kolektivy, sportovní kluby, rodiny s dětmi. Odměnou budou medaile, diplomy, upomínkové předměty. Prezentace od 8.00 hod.

 

Koncert: Baroque Trio, Příbor. Kostel sv. Valentina v Příboře v sobotu 6. října od 18.00 hod. se rozezní v duchu barokní hudby v podání Pavla Hromádky – trubka, Tomáše Thoně – varhany a Dušana Foltýna – hoboj.

 

Den sportu ve Štramberku. Třetí ročník přehlídky sportovních aktivit ve městě se uskuteční v neděli 7. října od 10.00 hod. v tělocvičně Štramberk a přilehlém sportovišti. Přehlídka sportovních aktivit s možností aktivní účasti (trampolínky, horolezecká stěna, judo, volejbal, fotbal, florbal, ping-pong, metaná, workoutové hřiště, slackline). Doprovodný program: měření zraku, plicní věk, analýza tělesného složení, měření CO v dechu, aktivity Českého červeného kříže. Sportovní obuv s sebou.

 

Štramberkem po stopách první republiky. Jedinečná komentovaná prohlídka městem se uskuteční v neděli 7. října od 14.00 hod. Sraz u kašny na náměstí. Dostanete se na místo, kde prezident nocoval během svých návštěv. Ve zdejší hasičské zbrojnici je pro vás připraven poklad v podobě dobového hasičského automobilu Tatra 26. V rodinném podniku pana Hezkého ochutnáte výtečné Štramberské uši. Romantickou krajinu Lašska pak můžete obdivovat třeba z vrcholu Štramberské Trúby a v chatě Dr. Hrstky si můžete dopřát dobové osvěžení.

 

Divadlo Kapsa: Nešťastný šafářův dvoreček, Kopřivnice. Jednou, kdysi dávno žila jedna selka. Chalupu měla sice malou, ale zato pěkně malovanou a se slaměnou střechou. Práce na poli se jí dařila. Zato stáje a chlévy zely prázdnotou. Liška jí všechna kuřata odnesla a velká voda vzala z potoka husu i s housaty. Děti jí Pánbůh také nedopřál. Byl to takový nešťastný šafářův dvoreček. Selka si jednou pro radost z mléka, mouky, medu a koření upekla panáčka. Dala mu jméno Zápecníček. Byl to kluk, jako buk. Selce dělal jenom radost. Rostl jako z vody, žádná práce mu nebyla cizí, jen kdyby nebyl takový popleta. Pohádka je připravena na neděli 7. října od 15.30 hod. v kinosále.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice