1. 10. 2021

Správa železnic informuje, že ve dnech 4. až 6. října dojde k vlakové výluce na trati 325 v úseku mezi Příborem a Studénkou. Ve stejném termínu dojde také k výluce na trati 271 mezi zastávkami Mošnov, Ostrava Airport a Studénka. Vlaky ve vyloučených úsecích budou nahrazeny autobusy, počítejte s možným zpožděním.

 

Sběr dat do městského kalendáře. Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

 

Máte-li doma velkého školáka, pak pro vás je určena pozvánka na přehlídku technických profesí. Letos již 14 ročník nabídne návštěvníkům téměř 2 desítky profesí v technických oborech. Akce proběhne ve dnech 4. a 5. 10. 2021 (9.00 – 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici na (ul. Husova 1302).

 

Cestovatelská beseda s Lenkou a Václavem Špillarovými na téma Srí Lanka se koná v úterý 5. října od 18:00 Místo: Akademická posluchárna v kulturním domě

 

Den seniorů ve Štramberku. Město Štramberk pořádá 1. 10. 2021 odpolední zábavu na Mezinárodní den seniorů. Od 16:00 hod. v Kulturním domě Štramberk vystoupí Duo Dobré nálady, taneční klub Gradus. K tanci a k poslechu zahraje Duet+ z Nového Jičína. Připravená bude i tombola. Občerstvení na místě je zajištěno.

 

Seniorské odpoledne v Příboře. V Kulturním domě Příbor vystoupí 1. 10. 2021 v rámci seniorského odpoledne Black Band, které můžete znát ze Šlágr TV. Akce začíná v 17:00 hod.

 

Strava a bylinky – základ zdraví, přednáška 1. 10. 2021 ve Vlčovicích. Diskuze s lékařem a nutriční terapeutkou o využití úpravy stravy a bylin v prevenci a léčbě nejen metabolických onemocnění – diabetes, vysoký tlak, cholesterol, ad. Přímá poradna v diskuzi, návrhy úpravy jídelníčku, využití léčivých rostlin a medicinálních hub v prevenci i léčbě. Na místě bude zdarma pro kažého bylinkový čaj s medem a propiska. Kapacita je 50 osob. Akce začíná v 17:00 hod v komunitním centru Vlčovjan ve Vlčovicích.

 

Štramberský Jasoň. V sobotu 2. října si přijdou na své milovníci turistických pochodů na krátkou i dlouhou vzdálenost. Konat se totiž bude 5. ročník turistického pochodu Lašskou bránou Beskyd a jejím okolím s cílem na náměstí ve Štramberku. Pro zájemce je připraveno celkem 11 tras různých obtížností.

 

Příborský běh. Sobota 2. 10. v Příboře proběhne ve znamení sportu – konkrétně běhu. Trať historickým centrem města si mohou zaběhnout jak malí, tak velcí. Od 8:00 hod. bude probíhat registrace, v 10:00 hod. začně dětský závod a ve 12:00 hod. potom hlavní závod. Pestrý doprovodný program bude zajištěn.

 

Barevný podzim 2. 10. 2021 na Hukvaldech. Na hradě Hukvaldy se uskuteční ukázky tradičních lidových řemesel a příprav našich předků na přicházející zimu. Návštěvníci se mohou těšit na lukostřelbu, tvořivé dílničky, ukázky naskladnění dřeva, hod noži, přetahování lanem nebo třeba historizující tance. Vystoupí Růže Draka. Pro vstup na akci je nutné splnit podmínky mimořádného opatření, více naleznete zde. Testování na místě nebude možné.

 

Výstup na Mount Everest 2021 v Kopřivnici. Sobota a neděle 2. a 3. 10. 2021 v Kopřivnici budou také ve znamení sportu. Proběhne totiž 9. ročník závodu, který spočívá v opakovaných výstupech na sjezdovku Červený kámen v Kopřivnici. „Everest“ mohou vyšlápnout i třídní kolektivy, sportovní kluby, rodiny s dětmi. Prezence začíná v sobotu od 8:00 hod. a samotný závod od 10:00 hod. Ukončení proběhne v neděli v 10:00 hod. Startovné: 300 Kč / dospělý, 50 Kč / děti a mládež (v ceně startovného občerstvení). Doprovodný program zajištěn.

 

KONCERT Zdendalele v Kopřivnici. Štramberští Zdendalele zahrají v sobotu 2. 10. od 20:00 hod. v Queens Baru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice