29. 9. 2021

Záhady na dosah ruky v Kopřivnici. Svítící netvoři – Křišťálové lebky – Jeskyně bestií – Mimozemšťané z pouště Atacama – Pravěk tisíce záhad – Hrad svatého grálu – Golem a jeho bratři Ztraceni v propasti času – Záhrobní historky – Perunův hněv – Poplach na obloze…Ve svých knihách popisuje Arnošt Vašíček události, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností, ať už jsou to záhady domácí, či světové. Přijďte na přednášku do Akademické posluchárny v Kulturním domě Kopřivnice od 18:00 hod.

 

Transfuzní oddělení Nemocnice v Novém Jičíně nabízí další odběrový den pro dárce plné krve. Nově tak lze darovat plnou krev každý čtvrtek v čase od 6:30 do 10:30 hodin. Zájemci o dárcovství krve se mohou objednat online během chvilky pomocí registračního portálu na webové adrese https://rezervace.nnj.agel.cz nebo telefonicky na čísle 556 773 471. Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Sběr dat do městského kalendáře. Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

 

Zastupitelé se sešli již poosmnácté. Kopřivničtí zastupitelé se sešli poosmnácté v tomto volebním období. Během šestihodinového zasedání projednali řadu důležitých bodů, mezi nimiž bylo například schválení podpory pro stavitele rodinných domů a pro občany místních částí budující přípojky na novou kanalizaci, vyhlášení dotačního programu pro sportovní kluby nebo navýšení rozpočtu na opravu střechy kulturního domu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice