27. 9. 2021

Pozvánka do svátečního filmového klubu na další snímek z „minivýběru“ toho nejlepšího ze současné polské tvorby – MADE IN POLAND na snímek CO NEJDÁLE ODTUD. Autorem je mladý polský režisér a scénárista Piotr Domalewski, který se tímto příběhem o vzdálené cestě do neznáma dokázal velmi implicitně dotknout okolností polské pracovní migrace, stejně jako ve svém předchozím dramatu TICHÁ NOC. Ola je sedmnáctiletá dívka z malého polského města, která touží po větší životní nezávislosti. S otcem, který již několik let pracuje v Irsku, postupně ztratila kontakt. Poté, co obdrží zprávu o tragédii, která otce náhle potkala, se Ola, coby jediný anglicky hovořící člen rodiny, musí vydat do Irska, aby vyřídila formality. Navíc jí osud do cesty přivedl nelehký úkol, kterým ji pověřila rodina. Pokud máte v zítra večer čas, tak si určitě nenechejte ujít tento citlivý i sarkasticky humorný příběh o proměně dívky v ženu.
Více informací o filmu najdete zde: 
https://www.csfd.cz/film/891119-nikdy-neplacu/videa/

Film CO NEJDÁLE ODTUD uvádíme v rámci přehlídky MADE IN POLAND, kde mají všichni členové filmového klubu vstup zdarma!

 

V Kopřivnici se chystá přehlídka technických profesí. Letos již 14 ročník nabídne návštěvníkům téměř 2 desítky profesí v technických oborech. Akce proběhne ve dnech 4. a 5. 10. 2021 (9.00 – 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici na (ul. Husova 1302). Každá škola tu především prakticky představí své obory. Na pořádání přehlídky se podílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně a Kopřivnici, střední školy našeho okresu, město Kopřivnice a zaměstnavatelé z celého okresu.

 

Senioři se opět mohou přihlásit do Křížovkářské ligy seniorů, ta je určena pro zájemce starší 60 let a začala ve čtvrtek 23. září. Stačí se zdarma zaregistrovat a pak si každý čtvrtek vyzvednout novou křížovku v Informačním centru v Kulturním domě Kopřivnice. Kdo to nestïhne, má šanci i o týden později. Na úspěšné luštitele čeká odměna – drobné dárkové balíčky s čajem, sušenkami, oplatky a další. Podmínkou je odevzdat ve stanoveném termínu formulář se všemi tajenkami. Limit pro kopřivnici byl navýšen na 40 hráčů.

 

Letos se knihovna zapojila do jubilejní sbírky proti rakovině. Poprvé v naší knihovně si budete moci zakoupit symbolickou žlutou kytičku měsíčku lékařského za minimální příspěvek do sbírky ve výši 20,- Kč, v půjčovně a čítárně v kulturním domě od čtvrtku 30. září do pátku 1. října v časech 7:30 – 12:00 a 13:00 – 18:00; na pobočce Sever v komunitním centru Pětka pak ve čtvrtek 30. září v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00.

 

Návštěvníci kopřivnického muzea Fojtství si nyní mohou prohlédnout fotovýstavu, Fojtova lípa a jiné kopřivnické stromy která je věnována živým pamětníkům historie našeho města. Z kraje roku přišel fotograf Dalibor Kvita se zajímavým počinem, dokumentovat současnou podobu vybraných kopřivnických stromů prostřednictvím historického fotoaparátu s použitím původních fotografických technik. Vznikl tak cyklus nazvaný Paměť v Kopru, jemuž se dostalo značné pozornosti na sociálních sítích. Spolupráce při pátrání po paměti místních stromů se stala počátečním impulzem ke vzniku této výstavy. Rádi bychom tak ve třech částech představili to, co se nám o starých a památných stromech dochovalo z činnosti národopisného pracovníka Emila Hanzelky, lidového malíře Ludvíka Bortla, a zároveň přidali současný pohled fotografa Dalibora Kvity za odborného dozoru Ondřeje Šalka. Chystá se i komponovaný večer na den stromů. Výstava potrvá do 31. října.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice