24. 9. 2021

Kopřivnické školáky čekají 4 dny volna. V pondělí 27. září bude na většině kopřivnických ZŠ ředitelské volno. To mohou vyhlásit ředitelé škol až na pět dnů ve školním roce. Jelikož dni ředitelského volna bude předcházet víkend a následovat bude státní svátek, mohou se žáci těšit na čtyři dny bez školní docházky. Vyhlášení iniciovali ředitelé škol, kteří potřebují dořešit technické záležitosti na školních budovách, jež nelze provádět za plného provozu. Ředitelské volno bude nejen na všech základních školách zřizovaných městem (tj. ZŠ Alšova, ZŠ E. Zátopka, ZŠ dr. M. Horákové, ZŠ 17. listopadu, ZŠ Mniší a ZŠ Lubina), ale rovněž na ZŠ sv. Zdislavy. Na většině škol je možné přihlásit na tento den žáky do školní družiny.

 

Svoz popelnic od rodinných domů, který připadá na úterý 28. 9., bude z důvodu státního svátku proveden již v pondělí 27. 9. Jedná se o ulice Štefánikovu, Kpt. Jaroše, Sportovní, Jarní, Sadovou, Duhovou, Štramberskou, Na Drahách, Na Vápenkách, Horní, Záhumenní a Květinovou. Prosíme, nezapomeňte včas přistavit sběrné nádoby pro svozovou techniku. Svoz pytlů s plasty proběhne v uvedených ulicích až ve středu 29. 9.

 

PÁTEK 24. září 2021

TECHNOTRASA: Štramberkem za poklady kutařů, sládků a cukrářů. Na speciální prohlídce města vám povíme, kde vyráběli zlato, i kam ukryli své poklady! Podíváme se shora na lom. Zlaté mince, které cestou najdete, vám otevřou bránu k pravé lašské pohostinnosti. Díky ní uvidíte dobový pivovar a ochutnáte pivo, jež se od nepaměti pilo ve zdejším vápencovém lomu. V pekárně U Hezounů si dokonce vyzkoušíte upéct své vlastní štramberské ucho! Termín na akci si můžete rezervovat zde.

 

Zahrada 5 aneb je to tu zas! |Kulturně – kreativní odpoledne pro všechny se uskuteční na zahradě za katolickým domem v Kopřivnici od 14:00 hod. Přijďte si užít netradiční odpoledne plné rukodělných výrobků, dobrého jídla a pití a divadla pro děti.

 

SOBOTA 25. září 2021

Kopřivnické dny techniky. Tradiční akce už od roku 2013 proběhne o víkendu 25. – 26. září na polygonu Tatra trucks. Bohatý program je zajištěn. Přijďte se svézt v nákladním voze TATRA nebo třeba ve FERRARI. Na milovníky výhledů z jsou připraveny vyhlídkové lety vrtulníkem (600 Kč/osoba). Dále na vás čekají jízdy v obrněném transportéru, projekční laserová střelnice, airsoftová střelnice, střelba z kuše, možnost zapůjčení čtyřkolek a motokár, výroba obrázků z písku a mnoho dalšího.

Vstup na akci je povolen pouze po splnění aktuálních vládních nařízení. Pro netestované/neočkované bude před vstupem k dispozici testovací stan od 9:00 hod. do 15:00 hod. V případě, že jste se nechali naposledy bezplatně testovat nejméně před sedmi dny, bude test hrazen vaši zdravotní pojišťovnou. Pokud jste možnost bezplatného testování v posledních sedmi dnech již využili, bude po vás požadována úhrada testu ve výši 200 Kč.

 

Svatováclavské slavnosti Hukvaldy. Hradní slavnosti v doprovodu ukázek šermu, volných potyček a vojenského ležení. Vystoupí šermířský spolek Honorata. Ceník na akci naleznete zde. Vstup na akci je povolen pouze po splnění aktuálních vládních nařízení. Testování na místě není možné.

 

XIII. Bubenická párty Příbor. V BAV klubu Příbor se od 15:00 hod. uskuteční bubenická párty se skladbami autorů J. Nohavici, K. Plíhala a V. Redla. Čeká vás setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji, bonga, djembé, tamburíny, tibetské mísy, didgeridou apod. Dále pak mandaly, muzikoterapie, rituální zapálení ohně, taneční rej, workshopy bubnování a vystoupení bubenické skupiny BAV klubu. Vlastní nástroje nejsou podmínkou, budou k zapůjčení. Na akci se bude prodávat občerstvení a opékat buřty. Pro děti budou připraveny atrakce jako skákací hrad, trampolíny, stolní tenis nebo tvůrčí dílna. Vstup je volný.

 

NEDĚLE 26. září 2021

Kopřivnické dny techniky

 

KONCERT: Lucia Piussi – sólo (odpolední koncert)  Kopřivnice. Jedna z nejvýraznějších osobností slovenské kulturní scény posledních 20 let vystoupí v kopřivnické Galerii Galaxie. Koncert začíná v 16:00 hod. a vstup je zdarma.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice