1. 12. 2017

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Jilemnického a Haškově 5. prosince od 8 – 14 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Klub házené Kopřivnice zve všechny děti narozené v roce 2007 a mladší, aby si přišli vyzkoušet házenou. Akce nazvaná Festival házené se koná už tuto sobotu 2. prosince od 9 hodin ve Sportovní hale ZŠ E. Zátopka, jeho součástí bude i autogramiáda extraligových hráčů Jana Gřese a Patrika Fulneka.

 

V plném proudu jsou přípravy na nejoblíbenější svátky roku. Na vánoční výzdobu měst a tradiční trhy padnou i v letošním roce miliony korun. Kopřivnice si v tomto směru počíná střízlivě – letošní vánoční výzdoba bude stejná jako v minulém roce, a v době adventu bude osvětlovat ulice Záhumenní, Obránců míru, Štefánikovu, Čs. armády, centrální pěší zónu a náměstí TGM. S instalací začali pracovníci firmy Slumeko již v polovině listopadu, rozsvícení je spojeno s oslavou 1. adventní neděle. Vánoční strom v centru rozsvítí v pátek 5. prosince Mikuláš.

 

Potápěčské Centrum TRIGGER DIVERS Nový Jičín zve na OCHUTNÁVKU POTÁPĚNÍ. Chcete si vyzkoušet potápění, zajímá Vás, jaký je to pocit dýchat pod vodou? Chcete zažít pocit beztíže na vlastní kůži? Můžete si to vyzkoušet v krytém bazénu v Kopřivnici v sobotu dne 2. 12. 2017 od 15.00 do 17.00 hodin. U nezletilých je třeba účast nebo písemný souhlas jednoho z rodičů.

 

Podpůrné skupiny navážou na projekt Pečuj doma a s námi. V sobotu se poprvé sejdou účastníci projektu Pečuj doma a s námi v rámci takzvaných podpůrných skupin. Ty by měly navázat na sérii navštěvovaných přednášek a nabídnout všem, kteří pečují doma o své blízké, sdílení a výměnu zkušeností. Termíny podpůrných skupin budou 2. prosince od 8:30 do 12:30 hodin, 8. prosince od 13:00 do 17:00 a 16. prosince v době od 8:30 do 12:30 hodin.

 

TJ Sokol Hukvaldy pořádá v pátek 1. 12. od 19.30 hod. v sále Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka již 15. Mikulášský večírek. Návštěvníky čeká mikulášská tombola, čertovské občerstvení, andělské vystoupení skupiny Rivieras Show Band.

 

Vánoční enkaustika na Fojtství – Kopřivnice.V muzeu Fojtství v sobotu 2. 12. od 10.00 hod. si můžete vyzkoušet Malování vánočních baněk nebo dřevěných ozdob enkaustickou technikou. Enkaustika je starověká malířská technika malování horkým voskem vhodná pro každého. K enkaustickém malování nejsou nutné umělecké znalosti a dovednosti. V krátké době si lze tuto techniku osvojit. Malování pestrými barvami přináší spoustu nevšedních překvapení a zážitků. Tuto techniku lze provádět i s postiženými dětmi. Během setkání si společně můžete procvičit práci s enkaustickým perem, kdy si vytvoříte vánoční baňku nebo dřevěnou vánoční ozdobu, kterou na závěr dozdobíte třpytivými glitry.

 

Made in Příbor – Příbor. Máte rádi ručně vyrobené vánoční ozdoby? Pokud ano, můžete v sobotu 2. 12. od 10.00 v Kulturním domě v Příboře nakoupit si vánoční ozdoby. Během této akce bude probíhat i Restaurant day. A pro děti je připraven dětský kreativní koutek.

 

Možná přijde i Mikuláš – Příbor. Akce pro děti od 2 let, kterou pořádá BAV Příbor v sobotu 2. 12. od 15.30 hod. v Junior baru na ulici Masarykova. Děti budou mít možnost se v rámci programu setkat s Mikulášem, čertem i andělem, což rodiče jistě uvítají. Společně si zahrajete, zasoutěžíte, zatančíte, děti mohou Mikuláši předvést básničku, písničku nebo taneček. Nadílku pro děti, označenou jménem, mohou rodiče před akcí předat u vstupného do Mikulášského koše v BAV klubu.

 

Jak to bylo s Růženkou – Štramberk. Město Štramberk a Divadlo Pod věží Štramberk si společně připravili veselou mikulášskou pohádku o princezně Růžence a jednom velmi zmateném a potřeštěném království, ta proběhne 2. 12. od 16.30 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Večer s cimbálovou muzikou – Štramberk. V městském pivovaru ve Štramberku se můžete těšit v sobotu 2.12 od 19.00 hod. na večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice.

 

Slavnostní zahájení adventu – Kopřivnice. Vánoční čas je pomalu tady a s ním i slavností zahájení adventu spojené se slavnostním rozsvícením vánočního stromku s vánoční výzdobou města. To vše proběhne v neděli 3. 12. od 15.00 hod. v prostranství před Kulturním domem Kopřivnice. Pro všechny je připraven vánoční program a soutěže pro děti. Zahraje skupina Navalentym.

 

Třetí Vánoční originál – Kopřivnice. Vila Machů pořádá v neděli 3. 12. od 9.00 hod. tentokrát už druhý ročník jedinečného vánočního jarmarku. Nakoupit zde můžete nejenom přírodní mýdla, obrazy, keramiku, dřevěné výrobky, ale i med od včelaře, adventní věnce. Ochutnat můžete i domácí punč.

 

Vánoční stromek – Kopřivnice. Adventní besídka Mateřské školy Ignáce Šustaly je připravená na neděli 3. 12. od 15.30 hod. Na programu besídky bude vystoupení dětí z Mateřské školy Ignáce Šustaly s hudebním doprovodem. Děti poté společně vytvoří velký vánoční betlém, který bude instalován ve dvoře kopřivnického fojtství. Součástí adventního podvečera bude i dobročinný vánoční jarmark, na němž se budou prodávat výrobky dětí. Pro návštěvníky bude připraveno také pohoštění ve formě vánočního punče a perníčků. Vítáni budou také všichni, kteří mají zájem si společně zahrát a zazpívat koledy.

 

Světelné obrazy – Kopřivnice. Přednáška s projekcí historických fotografií, tentokrát o dřevěném kostele v Kopřivnici, která proběhne ve výstavním sále Muzea Fojtství v neděli 3. 12. od 16.00 hod. u příležitosti 450 let od nejstarší písemné zmínky o tomto kostele.

 

Mikulášský běh parkem – Kopřivnice. V neděli 3. 12. 2017 pořádá Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice, již 8. ročník Mikulášský běh, v prostorách hřiště ZŠ Alšova Kopřivnice a přilehlém okolí. Jde o veřejný závod, který je určen všem dětem r. 2017 až r. 2002. Přihlášky na místě.

 

Ondřejská pouť na hradě Hukvaldy – Hukvaldy. Již tuto neděli 3. 12. od 9.00 hod. můžete navštívit hrad Hukvaldy, kde se můžete nejenom podívat, jak taková zřícenina hradu vypadá zimě, pokochat se nádherným výhledem na okolní zimní krajinu, ale také i vychutnat si jedinečný zážitek vánočních trhů na hradě. Návštěvníci se mohou zúčastnit poutní mše v kapli sv. Ondřeje. K poslechu zahraje dechová kapela z Fryčovic.

 

Druhý vánoční koncert – Příbor. V neděli 3. 12. od 17.00 hod. v Kulturním domě v Příboře zazní již druhý vánoční koncert. Tentokrát vystoupí Musice Dolce Vita ve složení Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálová – flétna a Zbyňka Šolcová – harfa. Večer zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a další..

 

Vánoční malování – Štramberk. Město Štramberk pořádá v neděli 3. 12. od 10.00 hod. v Kulturním domě Štramberk akci, kde si můžete vyzkoušet vánoční malování ozdob. Vyzkoušet si můžete malování enkaustickou technikou baněk nebo dřevěných ozdob.

 

Mikuláš – Štramberk. Na terase hotelu Štramberk se všechny malé i velké děti mohou těšit na mikulášskou nadílku, kterou rozdá samotný Mikuláš, s andělem a čertem. Dále pak všichni společně rozsvítí vánoční stromeček na zpěvu koled. Akce se pořádá v neděli 3. 12. od 16.30 hod., poté se všichni se přesunou na Čertovskou show v Kulturním domě.

 

Čertovská show – Štramberk. Kulturní dům Štramberk pořádá v neděli 3. 12. od 17.30 hod. pro všechny nebojácné děti čertovskou show. Zažijete čertovsky tvrdou diskotéku, soutěže a nejedno divoké zápolení. Pekelné tance vás přiletí naučit divoká čertice BaRBoRa v doprovodu svých rohatých bodyguardů. A možná se zjeví i Lucifer! Přijít můžete v civilu, anebo v čertích maskách a kostýmech. Toho nejděsivějšího čerta či čertici po zásluze odměníme. Děti do osmi let budou pekelnou bránou vpuštěni jen v doprovodu dospělé osoby. Vstup do Pekla je zdarma, platíte pouze svou odvahou nebo strachem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice