1. 2. 2023

Moravskoslezský kraj rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb v regionu celkem 40 milionů korun:

  • na investiční akce
  • vybavení sociálních zařízení
  • na odborné vzdělávání pracovníků

O dotaci mohou žádat registrovaní poskytovatelé sociálních služeb zařazení do Krajské sítě sociálních služeb v MSK. Příjem žádostí od 20. do 27. 2. 2023. Podrobnosti a podmínky programu jsou uvedeny na webových stránkách Moravskoslezského kraje. O poskytnutí budou krajští zastupitelé rozhodovat 8. 6. 2023.

 

Senioři se i letos mohou těšit na nové i tradiční aktivity. V rámci projektu Aktivně za poznáním i zábavou by se mělo od dubna do října uskutečnit sedm zájezdů a jeden cyklovýlet. Dále pak přednášky o pravidlech silničního provozu, kurzy práce s chytrým telefonem, přednášky s fyzioterapeutkou, tvoření či outdoorové dopoledne. Přehled všech akcí je letos opět připraven v kalendáři, který je k vyzvednutí na informacích městského úřadu, v informačním centru, ale také městské knihovně. Už na 31. ledna se připravuje tradiční turnaj v bowlingu.

 

Místní Střední a vyšší odborná škola připravila Den otevřených dveří pro nové zájemce o studium na kopřivnické střední škole.  Pro nový školní rok jsou hned 2 novinky: je schválen nový maturitní obor logistické a finanční služby, a pro učnovské obory je ke studiu připraven nový elektromobil. Rodiče i budoucí studenti po prohlídce školy dostali za úkol bvyhodnotit výtvarnou soutěž, kterou střední škola vyhlásila pro žáky základních škol z Kopřivnice. Tématem soutěže bylo namalovat jakoukoliv technikou obrázek na téma strojírenství. Soutěže se účastnili žáci pátých až sedmých ročníků. Nejlepší výkresy nyní zdobí vstupní chodbu do budovy dílen, kde si je mohl prohlédnout každý návštěvník a dát svůj hlas tomu nejlepšímu. Hlasovalo 244 lidí a nejlepším se stal obrázek žákyně Terezy Bartoňové ze sedmé třídy ZŠ Alšova. Vítězka získala herní konzoli a pro svou třídu zážitkový den na střední škole.

 

Krytý bazén v Kopřivnici se začal stavět v roce 1986, přičemž slavnostní otevření proběhlo 22. ledna 1993, letos tedy slaví jubilejní 30. výročí. Sportoviště prošlo již několika rekonstrukcemi, jednu v roce 2004, kdy byla zateplena fasáda a střecha, vyměněna okna, nainstalována účinnější úpravna bazénové vody a přistavena venkovní ochlazovna. Druhou velkou rekonstrukcí prošel v roce 2014, kdy došlo k rozšíření saunových prostor, byly vybudovány parní lázně a vířivka, modernizovány šatny, sprchy a spuštěn elektronický odbavovací systém. U příležitosti výročí připravila Správa sportovišť města Kopřivnice na sobotu a na neděli bohatý program pro děti i dospělé. Po oba dva víkendové dny od 10 do 19 hodin si lidé mohli přijít zaplavat za symbolických 30 korun. V sobotu byla navíc připravena ochutnávka potápění a v neděli zase probíhala moderovaná zábava s hudbou. Roční návštěvnost krytého bazénu se pohybuje kolem 50 tisíc lidí a mimo to zde probíhají kurzy plavání pro děti a školy a také tréninky místního plaveckého klubu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice