30. 1. 2023

Pozvánka do úterního filmového klubu na OSM HOR, nádherný příběh o přátelství je adaptací stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu majestátných hor. Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Za snímek OSM HOR získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. Více informací o filmu najdete zde: https://www.csfd.cz/film/1028089-osm-hor/prehled/

Po projekci filmu jste zváni na klubové setkání v kinosále. Můžete-li, zůstaňte s námi po představení v kině a můžeme si při společné debatě povyprávět o filmech a prožitcích a emocích, které v nás vyvolají. Stejně tak o vašich preferencích, o našem klubu atd. A jistě se najde spousta dalších podnětů k povídání a sdílení. Abychom ještě umocnili toto příjemné setkání, tak si s sebou přineste hrníček na voňavý teplý čajík, který pro vás nachystáme. Počítáme se setkáním na cca hodinu.

 

V Tříkrálové sbírce vybrala kopřivnická charita 1. 277 708 kč,  178 skupinek koledovalo v 16 obcích: Hájov, Hodslavice, Hostašovice, Kopřivnice, Libhošť, Lubina, Mořkov, Příbor, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Štramberk, Veřovice, Závišice, Ženklava a Životice. Vybrali o 50 000 korun více než v loni. Získané peníze budou využity na pomoc potřebným v současné zhoršující se ekonomické situaci- 80 000, 455 000 korun bude použito na zajištění prostředků na provoz sociální služby  a 65 000 na obnovu vozového parku.

 

MLADÍ SPORTOVCI Z MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE VYBOJOVALI DVĚ DESÍTKY OLYMPIJSKÝCH MEDAILÍ. MEZI KRAJI ZAZÁŘILI NA STŘÍBRNÉ POZICI

Na jubilejním 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže, která se v tomto týdnu konala v Královéhradeckém kraji, zazářily moravskoslezské sportovní naděje. V celkovém pořadí krajů vybojovali naši sportovci druhé místo. Domů přivezli devět zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových medailí. Nejvíce zazářili hokejisté, krasobruslaři, snowboardisté a běžkaři.

„Obří gratulace! Děkuji všem mladým sportovcům za jejich skvělou reprezentaci Moravskoslezského kraje. Po dlouhých letech jsme se v celkovém pořadí krajů dostali na stupeň vítězů. Věřím, že tak začíná nová éra, a že to zlato brzy vybojujeme. Příští zimní olympiáda se bude konat v našem kraji, domácí prostředí a podpora našich skvělých fanoušků jistě udělají své. Letošní Olympiáda dětí a mládeže je dalším důkazem, že Moravskoslezský kraj sportovnímu světu nabízí výjimečné talenty,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že se s úspěšnými medailisty hned po jarních prázdninách setká, aby jim poděkoval a pogratuloval i osobně. Na olympiádu se letos z Moravskoslezského kraje vypravilo 88 mladých sportovců, své síly poměřili s více než tisícovkou konkurentů. Organizátor olympiády hlásí účast 1151 mladých talentů.  Velký úspěch zaznamenali také moravskoslezští krasobruslaři, prvenství ve své kategorii získali Vojtěch Warisch, Jan Vršek a jedenáctiletá Veronika Taubeová, která byla nejmladší členkou krasobruslařské výpravy a která do této chvíle žádný úspěch nezaznamenala. Stala se tak jedním z hlavních objevů olympiády. Zlato získal za sprint v lyžařském orientačním běhu Štěpán Holas, paralelní obří slalom opanovali snowboardisté Vendula Mináriková a Lukáš Smažák. V běžeckém lyžování zrakově postižených zabodoval Matěj Kotěšovský, který dokonce získal dvě zlaté medaile, a to za klasický sprint a závod s intervalovým startem. Na programu letošní olympiády bylo 10 sportů a 26 disciplín. Pouze tři kraje dokázaly ve sportovních zápoleních překonat hranici 200 bodů. Celkové hodnocení s 252 body ovládla domácí výprava. Druhé místo obsadil Moravskoslezský kraj a stupně vítězů doplnil kraj Liberecký. Letní Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v roce 2024 v Jihočeském kraji, v roce 2025 bude následovat zimní edice, a to v Moravskoslezském kraji. Další informace o akci i všechny letošní výsledky najdete na stránkách pořadatele.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice