27. 1. 2023

V pátek a v sobotu 27. a 28. ledna proběhne druhé kolo prezidentských voleb. Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin a otevřeny budou až do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Hlasovací lístky tentokrát obdrží voliči přímo ve volebních místnostech.

 

Byl zahájen příjem žádostí o dotace z programu na podporu podnikatelských subjektů v centru. Pomoc je určena provozovnám, které jsou negativně ovlivněny probíhající revitalizací centra města – nejvíce zasažené mohou požádat o 50 tisíc korun, méně zasažené o polovinu. Žádosti bude radnice přijímat do 31. března.

 

Rozšíření úředních hodin finančního úřadu kvůli dani z nemovitostí. 31. ledna končí lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2023. V této souvislosti rozšířil finanční úřad úřední hodiny a až do středy 1. února můžete kontaktovat pracovníky v Kopřivnici v těchto časech: pondělí a středa od 8 do 17 hodin, úterý a čtvrtek od 8 do 15:30, pátek od 8 do 13:30. Všechny informace a tiskopisy lze získat také na webu www.financnisprava.cz >, využít lze rovněž aplikace Elektronická podání pro Finanční správu či Online finanční úřad

 

PÁTEK 27. ledna 2023-KONCERT: Fčil a Tu na Friday Jam, Příbor. Družstvo Viktorina LOCA pořádá tradiční marmeládu. Družstvo Viktorina LOCA, 18:00. Vstupné: Zdarma.

 

Cabaret Šulin Růž Kopřivnice-česká travesti skupina Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu „Cabaret Šulin Růž“ míří do Kopřivnice s novým pořadem! Na své si přijdou nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Těšit se na Vás budou známé tváře – Dolores, Cathrin, Gina, Saša a Naira. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky, Nikolase a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují.Pořad je parodií na známý Cabaret Moulin Rouge v Paříži a zaujme Vás nejen velkou jevištní scénou a tancem, ale také více jak 70-ti výpravnými kostýmy a vtipnými scénkami. Kulturní dům 27. 1. 2023 v 19:00 hod.

 

Za tradiční rukodělnou výrobou 28. ledna 2023. Tvůrčí setkání věnované současným výrobcům, kteří navazují na tradiční lidové textilní techniky. Jedná se o aktivní prezentaci výrobců krojových součástek. Zároveň se v tento den uskuteční slavnostní předání ocenění „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“ za rok 2022. Centrum tradičních technologií Příbor, 28. ledna 2023, 9:00.

 

Házenkářský ples Kopřivnice 28. ledna 2023. Neváhejte a přijďte se společně s házenkáři pobavit na tradiční Házenkářský ples! K poslechu a tanci zahraje skupina Revmatik, připravena bude bohatá tombola s hodnotnými cenami, občerstvení (guláš, klobás, párek v rohlíku, jednohubky) pití (alko a nealko) zajištěno! Katolická beseda 19:00 hodin.

 

Country bál  Hukvaldy-K poslechu a tanci zahraje skupina Cizinci. Těšit se můžete na bohatou tombolu. Připravené bude také občerstvení. Společenský sál ZŠ Hukvaldy 28. ledna 2023, 19:30 hos.

 

Krytý bazén v Kopřivnici se začal stavět v roce 1986, přičemž slavnostní otevření proběhlo 22. ledna 1993, letos tedy slaví jubilejní 30. výročí. Sportoviště prošlo již několika rekonstrukcemi, jednu v roce 2004, kdy byla zateplena fasáda a střecha, vyměněna okna, nainstalována účinnější úpravna bazénové vody a přistavena venkovní ochlazovna. Druhou velkou rekonstrukcí prošel v roce 2014, kdy došlo k rozšíření saunových prostor, byly vybudovány parní lázně a vířivka, modernizovány šatny, sprchy a spuštěn elektronický odbavovací systém. U příležitosti výročí připravila Správa sportovišť města Kopřivnice na sobotu a na neděli bohatý program pro děti i dospělé. Po oba dva víkendové dny od 10 do 19 hodin si lidé mohli přijít zaplavat za symbolických 30 korun. V sobotu byla navíc připravena ochutnávka potápění a v neděli zase probíhala moderovaná zábava s hudbou. Roční návštěvnost krytého bazénu se pohybuje kolem 50 tisíc lidí a mimo to zde probíhají kurzy plavání pro děti a školy a také tréninky místního plaveckého klubu.

 

Nemocnice Nový Jičín se vloni zařadila mezi zařízení poskytující nový screeningový program časného záchytu karcinomu plic. A necelý rok běhu programu ukázal, že má jednoznačně smysl: pozitivní výsledek byl potvrzen u čtyřech příchozích, kteří došli k vyšetření zcela bez příznaků plicního onemocnění. Tito lidé se tak zařadili mezi dalších téměř 900 pacientů s plicním karcinomem, o které novojičínské Komplexní onkologické centrum v loňském roce pečovalo. Na rozdíl od jiných nemocných, kteří se ke specialistům dostaví až po propuknutí příznaků, mají tito pacienti díky včasnějšímu odhalení podstatně vyšší šanci na vyléčení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice