25. 1. 2023

17:00 hodin

na šesti drive-in volebních stanovištích v Moravskoslezském kraji dnes v druhém kole prezidentských voleb hlasovalo celkem 66 voličů, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci.

Třikrát více než v prvním kole.

Sčítat jejich hlasy bude po uzavření volebních místností v sobotu 28. ledna sčítací komise krajského úřadu.

 

Opava                                  5                                                 

Frýdek-Místek                  14                       

Karviná                                10                                                        

Bruntál                                 1                                           

Nový Jičín                            8                                   

Ostrava                                28                               

 

Lidé s covidem, kteří ze závažných důvodů nemohli přijet ani na drive-in, mohou do zítřejších 20 hodin na lince 800 023 800 zdarma požádat krajský úřad o volbu do zvláštních přenosných volebních schránek.

Do dnešních 17 hodin o tento způsob prezidentské volby požádalo 15 lidí.

—————–

8:00 hodin

Lidé v karanténě a izolaci kvůli covidu-19 mohou volit nového prezidenta ČR z auta na šesti místech Moravskoslezského kraje. Všechna takzvaná drive-in volební stanoviště https://1url.cz/@driveinstanoviste se otevřela dnes v 8 hodin a svůj hlas v druhém kole prezidentské volby tam nemocní voliči mohou odevzdat do 17 hodin.
Hlasování na drive-inech zajišťují tříčlenné komise krajského úřadu.
Samotné hlasování vypadá stejně jako před 14 dny – volič nevystoupí z vozidla, pouze přes okno prokáže totožnost, státní občanství a izolaci či karanténu kvůli covidu-19, popřípadě podepíše čestné prohlášení. Po zápisu do seznamu oprávněných voličů obdrží úřední obálku a hlasovací lístky a z vozidla vhodí do volební schránky svůj hlas.
Drive-in stanoviště letos poprvé postavili krajští hasiči. Jejich umístěním do krajských středních škol odpadla krajskému úřadu zdlouhavá administrativní činnost, například uzavření smluv na pronájem prostor.
Lidé s covidem, kteří ze závažných důvodů nemohou přijet ani na drive-in, mohou do čtvrtečních 20 hodin na lince 800 023 800 zdarma požádat krajský úřad o volbu do zvláštních přenosných volebních schránek. Do včerejšího večera o tento způsob prezidentské volby požádali 4 lidé.
Sčítat hlasy voličů z drive-inu a odevzdané do přenosné volební schránky bude po uzavření volebních místností v sobotu 28. ledna sčítací komise krajského úřadu.

V prvním kole prezidentských voleb hlasovalo na drive-inech v Moravskoslezském kraji 20 voličů. Do zvláštních přenosných schránek vhodilo svůj hlas 27 lidí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice