23. 1. 2023

Město Kopřivnice hledá posily do týmu městské policie. Nabízí benefity jako náborový příspěvek 50 tisíc Kč, zajištění kvalifikace potřebné pro výkon pozice, stravenky, flexipasy, příspěvek na penzijní připojištění po roce odpracování, příspěvek na dojíždění či 5 týdnů dovolené a 3 dny volna na zotavenou. Mezi požadavky na uchazeče jsou kromě již standartních věcí jako české státní občanství, věk 18 let či trestní bezúhonnost, tak také osobní iniciativa, časová flexibilita či dobré komunikační schopnosti. Výhodou je praxe u obecní policie či platný zbrojní průkaz skupiny D. Lhůta pro podání přihlášky je do 31. března.

 

Pobočka odboru soc. věcí města poskytne konzultace a odpovědi při řešení vašich záležitosti v sociální oblasti v příjemném prostředí knihovny či v Mateřském centru Klokan v Centru Pětka na francouzské ulici v Kopřivnici. Nezávazně vám poskytne rady v sociálních záležitostech, zodpoví vaše dotazy, poradí, na co vše máte nárok, ať už jste osamělým rodičem či důchodcem.

PONDĚLÍ 15:30-16:30         16. 1., 30. 1., 13. 2., 27. 2., 13. 3., 27. 3. 2023

ČTVRTEK 9:00-10:00         26. 1., 9. 2., 23. 2., 9. 3., 23. 3. 2023

 

Integrované výjezdové centrum (IVC) se zázemím pro profesionální hasiče a zdravotnické záchranáře v Kopřivnici před průmyslovou zonou se začalo stavět 1. prosince loňského roku, neboť administrativní příprava stavby a zajištění jejího financování byly náročnější, než se čekalo. Vloni vypsal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje formou otevřeného řízení veřejnou zakázku na výběr dodavatele stavby IVC Kopřivnice. Do soutěže se přihlásilo celkem sedm firem a jako nejlevnější byla vybrána nabídka IPS Třinec. Stavba má stát 230milionu a300 000 korun a 195 milionů by měla pokrýt evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Hotové výjezdové centrum má investor převzít dle uzavřené smlouvy nejpozději 31. 10. 2023. Do doby, než bude dokončeno nové zázemí a jednotka se přestěhuje, budou zdejší profesionální hasiči dále fungovat v prozatímní stanici sestávající z unimo buněk a nafukovacího hangáru pro techniku.

 

Na kopřivnické radnici zavlála černá vlajka. Ve věku 82 let zemřel 16. ledna známý publicista, novinář a dlouholetý ředitel rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček. V roce 2012 se stal čestným občanem města Kopřivnice. Pavel Pecháček věnoval velkou část života různým obdobám boje za svobodu a významně se zasloužil o rozvoj demokracie v naší zemi. Stál u zrodu kopřivnického diskusního setkání Myšlenky TGM a současnost, svými pravidelnými návštěvami zviditelnil naše město a přivedl do něj řadu dalších zajímavých osobností. Ve vestibulu radnice budou moci lidé podepisovat kondolenční listiny, které pak budou předány rodině.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice