1. 4. 2013

 

V pracovních dnech 2. a 3. dubna bude v celé ČR centrální registr vozidel mimo provoz.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel v označených lokalitách. Vozidla, stojící v úseku zákazového dopravního značení, budou odtažena.  V úterý 2. dubna na ulici Štefánikově, a Sokolovské, 3. dubna část ulice Kpt. Jaroše a část ulice Štefánikovy.

 

 

Parkování v centru zřejmě zpoplatněno nebude. Optimální systém parkování, který by řešil nedostatek odstavných míst v centru města, hledá kopřivnická radnice již několik let. Ačkoliv v roce 2011 schválilo zastupitelstvo regulaci pomocí parkovacích automatů a vytvoření rezidentních zón, radní nyní zvažují zcela novou variantu. Ta s žádným zpoplatněním nepočítá. Ke spuštění systému regulace parkování v Kopřivnici mělo dojít již vloni, ale s ohledem na velké množství realizovaných oprav komunikací a související dopravní omezení, byl tento záměr odložen na letošní rok. Zastupitelstvem schválené zásady regulace počítaly s tím, že vybraná parkoviště v centru města budou zpoplatněna a v přilehlých ulicích budou moci parkovat pouze držitelé parkovacích karet, kteří v těchto lokalitách bydlí nebo podnikají. Když se však nyní rada města k otázce regulace vrátila, zjistila, že došlo k podstatné změně situace,Pouze za dobu, kdy se systém regulace připravoval, vzrostl počet aut v Kopřivnici zhruba o čtyři sta. Původní koncept počítal s tím, že auta vymístěná ze zpoplatněných parkovišť bude možné zaparkovat v přilehlých zónách, ALE zpoplatnění by nebylo dlouhodobým řešením a problém by se pouze přesunul dál od centra. V současné době připravují úředníci návrhy na zvýšení počtu parkovacích stání na ulici Sokolovské, v bezprostředním okolí radnice a mimo centrum například na sídlišti Korej. Všechny tyto návrhy jsou založeny pouze na změně organizace dopravy a některé by mohly začít platit už na jaře. Neznamená to však, že parkování v centru města regulováno nebude. Na parkovištích, která jsou blokována dlouhodobě odstavovanými vozidly, bude obslužnost zajištěna časově omezeným stáním s parkovacími hodinami. Týká se to částečně ulice Štefánikovy a parkovišť před radnicí a u Alberta. Konkrétní opatření budou projednávat zastupitelé na svém červnovém zasedání. Regulace parkování formou časového omezení by tedy mohla vstoupit v platnost zhruba v polovině letošního roku.

 

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA – Ekofór – téma: Zajíc – soutěž kresleného ekologického humoru pořádaná Hnutím Brontosaurus (výstava potrvá do 30. dubna).

 

 

3. 4. MANDALA  – Prodejní výstava výtvarných prací autistických dětí.

 

 

Během dubna budou ve vestibulu kopřivnické radnice vystaveny práce žáků výtvarného oboru První soukromé základní umělecké školy MIS music. Slavnostní zahájení výstavy, pořádané u příležitosti 20. výročí založení školy, se uskuteční ve středu 3. dubna 2013 v 15:30 hodin.

 

 

KULTURNÍ DŮM  –  3. dubna v 19 hodin BRASS 6 – koncert vyhlášeného žesťového souboru (sál kina Puls)

 

 

2. Bleší trh Pošli to dál! V katolickém domě 6. 4. 2013 Na bleším trhu můžete prodat nepotřebné věci, které je vám líto vyhodit, nabídnout vlastní výrobky, nebo se naopak podívat, jestli někdo levně neprodává to, co právě potřebujete.

 

 

Varhanní koncert Marka Kozáka. Pořádá Farnost Kopřivnice a Katolická beseda Kopřivnice – Kostel sv. Bartoloměje, 7. 4. 2013, 17:00 .

 

 

S cílem přilákat nové dárce krve odstartovala v Moravskoslezském a Olomouckém kraji za akce s názvem „S námi to dáš“. Akce v novojičínské nemocnici probíhá od 8. 4. – 12. 4. V úterý 9. 4. můžete získat i dárek.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice