29. 3. 2013

 

Během letošních Velikonoc dopravní policisté zvýší dohled nad provozem na komunikacích.

V pátek 29. března a v pondělí 1. dubna policisté odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší kontroly dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Akce je vyhlášena v návaznosti na zkušenosti z minulých let, jelikož policisté předpokládají, že by v období velikonočních svátků mohlo dojít k vyššímu počtu dopravních nehod. Nejen z důvodu zvýšeného provozu, ale také proto, že v té době usedají za volant i tzv. „sváteční“ řidiči.

Policisté se zaměří převážně na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, ale také na dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jelikož pomlázka je u české dospělé populace spjata také s konzumací alkoholu, v neposlední řadě budou policisté kontrolovat požití těchto nápojů před jízdou. Zvýšený dohled ovšem mohou motoristé očekávat po celý prodloužený víkend. Do dopravně bezpečnostní akce se kromě policistů odboru služby dopravní policie krajského ředitelství zapojí také jejich kolegové odboru cizinecké policie a policisté obvodních oddělní ostravského městského ředitelství a jednotlivých územních odborů. Kontroly proběhnou na vytipovaných stanovištích v podstatě na území celého Moravskoslezského kraje. Policisté počítají s tím, že rozmístění hlídek zvolí podle aktuální situace a podle vlastního vyhodnocení dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě. Pro naplnění preventivního účelu celé akce se s policejními hlídkami mohou řidiči setkat hlavně na silnicích s vyšším dopravním zatížením a v místech, kde ze  zkušeností z předchozích let hrozí větší riziko nehodovosti.

 

 

Kopřivnice ocenila nejlepší pedagogy. 28. března, tedy v den výročí narození Jana Ámose Komenského, se v České republice slaví Den učitelů. Při této příležitosti uspořádalo město Kopřivnice tradiční slavnostní setkání, na němž ocenilo nejlepší pedagogy minulého roku. Poděkování a drobné dárky od vedení města převzalo ve středu 27. března 2013 v Šustalově vile jednadvacet pedagogických pracovníků mateřských, základních i uměleckých škol ve městě, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice a také místního Domu dětí a mládeže.

 

 

Město Kopřivnice nabízí občanům možnost získat kompostéry zdarma. Pokud máte zájem o bezplatné zapůjčení plastových kompostérů o objemu 600 litrů na kompostování bioodpadu ze zahrádek, stačí se do 2. dubna přihlásit u paní Kubalcové na odboru životního prostředí MÚ Kopřivnice. Bližší informace naleznete v zítřejších Kopřivnických novinách a na internetových stránkách města.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla, stojící v úseku zákazového dopravního značení, budou odtažena.  Dne 30. března bude probíhat čištění u budovy radnice, v parku E. Beneše a na ulici Hanse Ledvinky. V úterý 2. dubna na ulici Štefánikově a Sokolovské, 3. dubna část ulice Kpt. Jaroše a část ulice Štefánikovy.

 

 

Konspirační cyklus OTEVŘI OČI – AWAKENING na chatě Dr. Hrstky na Štramberské Trúbě uvede v pátek 29. 3. 2013 v 18:00 film ZEITGEIST: ADDENDUM ukazující zvrácený svět peněz, pravdu o tom, co stálo za světovými konflikty a ukázku fungování lepšího světa bez potřeby peněz. Po filmu probíhá volná debata. Vstupné zdarma! Více na www.stramberskatruba.cz.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny děti a jejich rodiče na Pohádkový maškarní karneval, který se uskuteční v sobotu 30. března od 15:30 hodin ve velkém sále kulturního domu. Děti se mohou těšit na spoustu pohádkových postav, které je budou doprovázet zábavnými hrami a soutěžemi o drobné ceny. Chybět nebude diskotéka, doprovodný program i soutěž o nejlepší masku. Bližší informace naleznete na internetových stránkách Kulturního domu Kopřivnice nebo na plakátovacích plochách ve městě.

 

 

Poslední akcí na kopřivnickém ledě je  –  Mistrovství ČR amatérů v ledním hokeji – 29. 3. 2013 – 31. 3. 2013 . Poté bude led rozpuštěn.

 

 

SOBOTA 30. 3. – KATOLICKÝ DŮM LUBINA – Tradiční Velikonoční zábava.

 

PŘÍBOR, SOBOTA 30. 3., 08:00 do 15:00 – NÁMĚSTÍ S. FREUDA,  Velikonoční jarmark. Tradiční velikonoční trhy s prodejními stánky a programem. Od 09:00 do 13:00 – 5 ročník celonárodního čtení Bible 2013. Čtení bible má připomenout hlavní smysl Velikonoc a upozornit na Bibli jako na společné kulturní dědictví. Součástí bude i Velikonoční bohoslužba, která bude doprovázena křesťanskými písněmi. Vystoupí hudebníci z Apoštolské církve.

 

 

MANDALA, 30. března ve 20 hodin Marow unplugged – hudební objev Colours of Ostrava 2012.

 

 

VELIKONOCE NA TRÚBĚ – v pondělí  zveme na aprílovou hradní koupačku, což je jediná koupačka, při které se dobrovolně koupou holky i kluci dohromady 🙂 Vany s teplou vodou budou napuštěny na spodním nádvoří už od 11 hodin! Více na www.stramberskatruba.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice