1. 4. 2019

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Mniší v pátek 5. dubna od 9 – 11 hodin.

 

Upozorňujeme občany, že od dubna začíná svoz biologicky rozložitelných odpadů od rodinných domů. Ve středu 3. dubna se začne svážet v místní části Lubina a nově také z ulic Na Luhách, Mírová, Dělnická a 1. května. V pátek 5. dubna pak v místních částech Mniší a Vlčovice a ve středu 10. dubna na území Kopřivnice.

 

Nejstarší česká automobilka TATRA TRUCKS a.s. se právem řadí k rodinnému stříbru českého průmyslu. V roce 2017 si připomněla 120 let od vyrobení svého prvního automobilu, loni slavila 120 let od vzniku prvního kopřivnického nákladního vozu a letos si připomíná 100 let existence značky TATRA, kterou nesou její automobily na kapotě i dnes. TATRA TRUCKS a.s. připomene významné jubileum celoroční kampaní. Hlavní událostí se stanou tradiční Kopřivnické dny techniky, které se uskuteční 8. a 9. června v areálu společnosti. Jejich ústředním tématem bude připomenutí historie kopřivnické automobilky i její značky, která ve spolupráci s Technickým muzeem Kopřivnice představí návštěvníkům rozsáhlou expozici zahrnující současnou produkci ale především celou plejádu historických vozů TATRA. Kopřivnická společnost oslaví 100 let existence své značky také během zákaznických akcí Tatra Day, které se budou konat po celé České republice. Vznikl také vizuál připomínající tento výjimečný milník, jenž se objeví na všech obchodních i propagačních materiálech společnosti.

 

V Lašském muzeu začíná v úterý 2. 4. výstava Vilém Heckel 100+1.

 

Středa 3. dubna 2019, 19.00 hodin, kino. Radim Uzel popisuje na svých vystoupeních nejen historky ze své bohaté lékařské praxe. Některé jeho pracovní zážitky coby gynekologa a sexuologa jsou velice pozoruhodné a zábavné.

 

Seminář poradí, jak úspěšně získat kotlíkovou dotaci. Topíte doma starým kotlem na ruční přikládání? Zajímá vás, jak zmírnit dopady topení na životní prostředí? Pak právě vám je určen seminář týkající se kotlíkových dotací, který se uskuteční ve středu 17. dubna 2019 v Kopřivnici. Odborný seminář není v našem městě žádnou novinkou, se uskuteční již potřetí. Na pozoru by se měli mít zejména majitelé kotlů 1. a 2. emisní třídy. Ty totiž lze legálně provozovat pouze do roku 2022. Seminář nazvaný Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 3. výzva se uskuteční ve středu 17. dubna od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře Městského úřadu Kopřivnice.

 

Přednáška s názvem „Kouzlo kávy“ se koná v pondělí 1.4.2019 v 17:00 v centru Balsamina.

 

Cestovatelská přednáška Kuby Vengláře Všechny krásy Kavkazu se chystá ve vile Machů v úterý 2. 4. 2019 od 18 hod.

 

Přehlídka technických profesí 2019 s názvem Řemeslo má zlaté dno se koná ve středu 3. 4. a čtvrtek 4. 4. 2019 v prostorách sportovní haly na ulici Husově od 9 do 16 hodin.

 

Semifinále pěvecké soutěže Koprstar se konalo v kinosále kulturního domu 20. března. Divákům se představilo 60 vybraných pěvců, z nichž odborná porota vybrala 10 finalistů. Celkově se letos konalo na všech kopřivnických školách včetně domu dětí a mládeže 9 castingů, do kterých se přihlásilo cca 300 mladých zpěváků. Nejlepší desítka zpěváků v pátek 22. března natáčela medailonky, díky kterým se představí v závěrečném kole 25. ročníku místní soutěže. Finále proběhne v úterý 2. dubna od 15:30 a záznam z akce budete moci sledovat od 5. dubna na kanálu KTK. Diváci následně svým hlasováním rozhodnou o letošním vítězi, který se bude pyšnit titulem Koprstar 2019. Na finálovém odpoledni se představí jako host mimo jiné letošní vítěz Minikorpstar, kterým se 13. března stal Matěj Blecha a dále členka poroty Lenka Lo Hrůzová. Vítěz celé soutěže bude vyhlášen a oceněn na jarním koncertě kopřivnických škol, který se koná 16. dubna ve velkém sále kulturního domu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice