29. 3. 2019

Město Kopřivnice aktuálně nabízí byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídka je určena široké veřejnosti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 3. dubna do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Dnes se koná 19. ročník projektu Noc s Andersenem. Ve školách, školkách, knihovnách a dalších institucích si tuto noc budou připomínat slavného pohádkáře Hanse Christiana Andersena. ZŠ Lubina dnes tomuto tématu věnovala dopolední program, místní knihovna připravila pro domluvenou skupinu školáků program na téma – život ve středověkém hradě a městě – připomínající 660 let od založení města Štramberk. Do projektu se každoročně zapojuje i Dům knihy KNIHCENTRUM.cz. Letos bude v prostorách bývalého obchodního domu Brouk a Babka nocovat 80 dětí. 

 

Kabelová televize Kopřivnice připomíná, že se již naplno rozjel kolotoč závodů formule 1, Zcela novými tvářemi jsou Lando Norris, George Russell a Alexander Albon, kteří dosud jezdili ve Formuli 2. Nyní se f1 stěhuje na Arabský poloostrov, do Bahrajnu. Již tradičně mohou motorističtí fanoušci sledovat nejrychlejší motoristické závody na světě od úvodní sekundy prvního volného tréninku až po poslední stupně vítězů živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi. Exkluzivně na sportovních stanicích Sport1 a Sport2 HD. Kromě přenosu ve vysoké kvalitě se můžete těšit i na český komentář.

 

PRO DĚTI: Noc s Andersenem ve Štramberku. Již 19. ročník pohádkové noci s knihami, čtením a vyprávěním v knihovně pro děti do 12 let proběhne v pátek 29. března od 17.00 hod. v Městské knihovně Štramberk. Tentokrát bude noc s Andersenem známým, neznámým. Více na tel. čísle 558 840 620.

 

Seminář PhDr. Terezie Dubinové Máří Magdalena a Ježíš: Starý příběh se vrací se uskuteční v pátek 29. března od 17.00 hod. v Divotvůrně v Kopřivnici. Divotvůrnu naleznete na ulici Kadláčkova 553. Terezie Dubinová je známá jako autorka knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes a Kořeny ženské spirituality. Během semináře se dozvíte, jaký by měl být skutečný úkol Magdalény a Ježíše a co je stále živé a co máme propustit.

 

DIVADLO: Klid a prachy, Štramberk. Další divadelní představení v rámci XXII. Štramberské divadelní přehlídky tentokrát se Zdeňkem Šmejdou a Divadlem bez portfeje Nový Jičín. Komedie Klid a prachy o dvou dějstvích pojednává s lehkým přístupem o „ne“sobeckosti snahy jít cestou „nejmenšího“ odporu. Bedřich, otrávený konzumním životem a mocí peněz, chce mít hlavně klid. A jeho manželka Dáša, ačkoliv by mu to i ráda dopřála, mu to stále nějak kazí, a to nejen ona.

 

KONCERT: NoTimers, Kopřivnice. Přijďte si poslechnout tuto čtyřčlennou vokální skupinu, zpívající písně ve specifické barbershop úpravě, která vystoupí v pátek 29. března od 20.00 hod. ve Vile Machů. Vstupné dobrovolné.

 

DIVADLO 28. – 29. března 2019: Karel Jaromír Erben – Kytice. Divadelní speciál se odehraje na jevišti Kulturního domu Kopřivnice, a to ve dvou termínech. První ve čtvrtek 28. března od 20.00 hod. a druhý v pátek 29. března od 18.00 hod. Balady známého českého klasika ožije na prknech divadla v podání Jana Potměšila a Jakuba Špalka s prvky loutkového bytového divadla.

 

Slavnostní otevření hradu Hukvaldy. Slavnostní zahájení nové sezóny v doprovodu šermířských soubojů, a to v sobotu 30. března od 10.00 hod. na hradě Hukvaldy. Těšit se můžete na historický průvod hradem, ukázky šermířských soubojů, zbraní, dobového ležení a loutkového divadla. Vystoupí skupina scénického a historického šermu Valmont z Valašského Království, SHŠ Solutus, SHŠ Berendal, Spolek historického šermu a tance Rytíři Svatého Grálu a loutkové divadlo Kašpárkův svět. Slavnostní otevření hradu s rytířským soubojem začne v 13.00 hod.

 

Maškarní karneval pro děti v Kopřivnici. V sobotu 30. března od 15.30 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice se všechny malé i velké děti s rodiči i prarodiči mohou těšit na tradiční maškarní karneval. Balónky, bubliny, legrace sama, masky a náladu nenechte doma. Kejkle a soutěže, hra na veselou notu, vezmeme do kola mámu i tátu. Čeká nás kreativní dílnička, spousta zábavy a tance.

 

UMĚNÍ V KINĚ, Kopřivnice: V. Bellini-Puritáni. Belliniho poslední opera Puritáni je mistrovským dílem první poloviny 19. století, překypujícím nádhernými melodiemi. Romantické drama vyvstává na pozadí anglické občanské války v 17.století. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina Kopřivnici v sobotu 30. března od 17.30 hod.

 

Hodina Země v Příboře. 20. ročník celosvětové akce na podporu ochrany klimatu se uskuteční v sobotu 30. března od 20.30 hod. Jde o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, nasvětlení významných památek, budov města i firem či zhasnutí v domácnostech. Zhasnutím se připojíte k cca 180 zemím po celém světě a mnoha milionům lidí a dáte tak najevo, že si uvědomujete svoji odpovědnost za budoucnost naší Země.

 

Tradiční jarní koncert na veselou notu v Kopřivnici. Jarní koncert Pěveckého sdružení Kopřivnice se uskuteční v neděli 31. března od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Pro svůj Jarní koncert vybralo PSK písně především českých autorů. Posluchači uslyší skladby českých velikánů Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, ale i sborové úpravy původních lidových písní regionálními autory. Tématem celého koncertu bude radost bytí a láska. Těšit se můžete nejen na Pěvecké sdružení, ale také jeho hosty mladé instrumentalisty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice