1. 4. 2020

Roušky zdarma si mohou obyvatelé města vyzvednou mimo jiné před budovou městského úřadu. Aktuálně tři sta padesát roušek bylo hned zcela rozebráno. Roušky šijí dobrovolníci z řad zaměstnanců radnice a další osoby a budou v tom pokračovat i v dalších dnech. První dodávky roušek mířily do příspěvkových organizací a společností města, aby mohli být vybaveni jejich zaměstnanci ochrannými pomůckami. Objem dodaných kusů roušek záleží na možnostech lidí, kteří je šijí a zájemci mohou i nadále nosit na radnici látky, ze kterých budou vyráběny. Také probíhá sběr hotových roušek, které se budou distribuovat dále. Roušky je potřeba před použitím vyprat a vyžehlit!

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské zůstává v současné době otevřený. Platí otevírací doba, která byla v zimním období , tzn. pondělí až  pátek od 8 do 17 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

 

Informace pro pacienty zubních lékařů v okrese Nový Jičín. Vzhledem k současné pandemii Covid – 19 a zvýšenému riziku šíření této infekce dochází k omezení provozu zubních ordinací. Akutní péče je však poskytována.

Informace pro pacienty, kteří mají svého zubního lékaře: V případě akutního bolestivého stavu kontaktujte prosím osobně nebo telefonicky v dopoledních hodinách svého zubního lékaře. Prosíme o trpělivost. Pokud se Vám nepodaří dovolat hned, zkoušejte volat opakovaně. Některé úkony ošetření pacienta či dezinfekční opatření prováděná zdravotní sestrou nelze ihned přerušit. Jestliže se Vám opakovaně nedaří dovolat, dostavte se prosím osobně před budovu nebo ordinaci Vašeho zubního lékaře, v případě, že lékař má ordinaci uzavřenou, bude zveřejněn kontakt na zubního lékaře, který zajišťuje zástup a telefonicky se na něho obraťte.

Informace pro pacienty, kteří nemají svého zubního lékaře: Víkendová pohotovostní služba v areálu nemocnice Nový Jičín je v současné době zrušena! Pro tyto pacienty je v tuto chvíli nově zajištěna pohotovostní služba v dopoledních hodinách v určených ordinacích zubních lékařů v rámci okresu Nový Jičín dle spádových oblastí – Nový Jičín, Frenštát p.R., Kopřivnice, Odry a Studénka. Rozpis pohotovostních služeb bude zveřejněn na hlavních dveřích poliklinik Nový Jičín, Kopřivnice, Frenštát p. R, Bílovec – MUDr.Baroš, Příbor – MUDr. Grodza, Studénka – MUDr. Teglová.

Prosíme obracejte se telefonicky v ranních hodinách na tyto zubní lékaře, bude Vám nabídnut termín akutního ošetření.

 

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s. informuje, že osobní poradny jsou bohužel dočasně uzavřené. Spotřebitelé mohou v případě potřeby pokládat dotazy a konzultovat své problémy s poradci na dálku, prostřednictvím poradenského emailu poradna@sos-msk.cz, nebo vložením dotazu na webu http://www.sos-msk.cz/online-dotazy.

 Bez omezení je možné využívat poradenskou linku 608 722 582 v pracovní dny v době od 9:00 do 16:00 hodin. Tato poradenská linka bude po dobu uzavření poraden posílena o další tři telefonické linky. Volat můžete také na čísla 607 398 511, 606 382 280 a 602 722 584. Volání na výše uvedená telefonní čísla nejsou zpoplatněna žádným zvláštním tarifem, spotřebitel za hovor zaplatí podle svého aktuálního mobilního tarifu.

 

Od 1. dubna 2020, platí nová pravidla pro poskytovatele telekomunikačních služeb a jejich uživatele, tedy nás všechny, kteří telefonujeme, posíláme textové nebo obrazové zprávy nebo jsme připojeni k internetu.

Abychom výše uvedené služby mohli využívat, musíme mít s některým z řady poskytovatelů, kteří u nás nabízejí své služby, uzavřenu smlouvu. Nová právní úprava stanoví, že uživatel služeb elektronických komunikací, který je spotřebitelem, může po uplynutí tří měsíců od uzavření smlouvy, prakticky beztrestně smlouvu ukončit, a to i v případě, že je smlouva uzavřena na dobu určitou, třeba dva roky. Pokud by chtěl takovou smlouvu ukončit dříve, tedy v období od uzavření smlouvy do tří měsíců, pak musí počítat s tím, že svému operátorovi uhradí maximálně 5% měsíčních paušálů zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy nebo 5% minimálních sjednaných měsíčních plnění zbývajících do konce sjednané doby trvání. Oproti dosavadní úpravě, která umožnovala při předčasném ukončení smlouvy účtovat sankci ve výši až 20 %, tak došlo k výraznému snížení.

Nový poskytovatel služeb za Vás sám zajistí kroky vedoucí k ukončení smlouvy u Vašeho stávajícího poskytovatele.

Máte právo přenášet svá telefonní čísla od jednoho poskytovatele telekomunikačních služeb k jinému a to nově zcela zdarma. Přenos čísla od jednoho operátora ke druhému by neměl trvat déle než 2 pracovní dny, dosud tato lhůta činila 10 dnů. Dozorovým orgánem pro oblast telekomunikací je Český telekomunikační úřad, na který se můžete obrátit ve chvíli, kdy se setkáte s porušováním výše uvedených práv.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice