31. 3. 2020

Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví a krizová opatření vlády ze dne 30. 3. 2020

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest (pdf 206 kB)
Mimořádné opatření – prodloužení nařízení omezeného provozu OVM a SO (pdf 216 kB)
Mimořádné opatření – prodloužení omezení pohybu osob (pdf 217 kB)
Mimořádné opatření – prodloužení zákazu maloobchodního prodeje (pdf 228 kB)
Krizová opatření vlády ve SZ (pdf 110 kB)

 

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 30. 3. 2020 (Potvrzené případy 278)

Přehled, trend a věkové rozložení (pdf 1.6 MB)

 

V souladu s vyhlášením nouzového stavu žádáme občany, kteří se zavázali splácet své závazky vůči městu na pokladně Městského úřadu Kopřivnice, aby tak učinili bankovním převodem. Pokud nemají možnost tímto způsobem platit, bude jim umožněno zaplatit splátku v hotovosti na pokladně po ukončení nouzového stavu. Opoždění placení dohodnuté splátky bude v těchto případech tolerováno.

 

Roušky zdarma si mohou obyvatelé města vyzvednou mimo jiné před budovou městského úřadu. Aktuálně tři sta padesát roušek dnes bylo zcela rozebráno.

Roušky šijí dobrovolníci z řad zaměstnanců radnice a další osoby a budou v tom pokračovat i v dalších dnech. První dodávky roušek mířily do příspěvkových organizací a společností města, aby mohli být vybaveni jejich zaměstnanci ochrannými pomůckami.

Objem dodaných kusů roušek záleží na možnostech lidí, kteří je šijí a zájemci mohou i nadále nosit na radnici látky, ze kterých budou vyráběny. Také probíhá sběr hotových roušek, které se budou distribuovat dále. Roušky je potřeba před použitím vyprat a vyžehlit!

 

Městský úřad v Kopřivnici bude od středy 25. března 2020 do odvolání ZPŘÍSTUPNĚN pro klienty s neodkladnými úředními záležitostmi, a to v pondělí v době od 8 do 11 hodin a ve středu od 13 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě na čísle 556 879 411. Ostatní záležitosti budou prozatím řešeny výhradně prostřednictvím e-mailové korespondence či telefonické komunikace s daným odborem či oddělením. V rámci omezeného fungování městského úřadu bude vypnut objednávkový systém. Klienti, kteří se před vypnutím objednali, budou telefonicky kontaktováni příslušným referentem.

 

Doporučení k nakládání s použitými jednorázovými rouškami. Státní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. Jak nakládat s rouškami v domácnostech BEZ POTVRZENÝCH nemocí COVID-19:

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do popelnice na směsný komunální odpad.
  4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

V případě, že onemocnění osob bylo potvrzeno, nemocná osoba nakládá se svým odpadem stejně, jako je uvedeno v předchozím odstavci.

  

Společnost VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY a.s. (VHM), která je od 19. 3. v úpadku, obnovila chod provozu těžká mechanika. Připravuje také oživení výroby v ocelárně. Následovat by měla kovárna a obručárna. Došlo k obnovení dodávek energií a část zaměstnanců se vrátila do práce. Dojde ale ke zrušení významné části pracovních míst. Do konce dubna by měl být obnoven provoz ocelárny. Další zachranitelné části VHM, kde se připravuje obnovení činnosti, jsou kovárna a obručárna. Ty ale nebude provozovat přímo VHM, ale nová společnost, která si obě části pronajme od insolvenčního správce. Trvale bude ukončen provoz slévárny, formovny a čistírny, které jsou zcela nerentabilní a nekonkurenceschopné. Ve všech částech VHM dojde k propouštění, mělo by být zrušeno přibližně 350 míst. Zaměstnanci, kteří dostanou výpověď, ji z důvodu epidemie koronaviru obdrží písemně poštou i s doprovodnými informacemi, jak postupovat vůči Úřadu práce.

 

Do soboty 11. 4. do 24:00 hodin MS kraj omezuje jízdy vlaků dle nedělního provozu. Od 1. 4. dojde k dalším Do soboty 11. 4. do 24:00 hodin MS kraj omezuje jízdy vlaků dle nedělního provozu. Od 1. 4. dojde k dalším omezením provozu na vybraných příměstských autobusových linkách ODIS. Aktuální informace lidé najdou na webových stránkách www.kodis.cz

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice