1. 4. 2024

PSOAS-SVAL DUŠE. Workshop se specialistkou v oboru aplikované psychologie a terapie pohybem Ivetou Hanušovou si vyzkoušejte 2. 4. 2024 v 18:00, Dělnický dům Studénka.

 

DIVADLO: PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME se hraje v úterý 2. 4. 2024 19:00, velký sál KDK.

 

Na dětském hřišti Pod Zahradami plánuje radnice nové řešení dvou asfaltových plácků. V pondělí 25. března se uskutečnilo představení návrhu za účasti veřejnosti. Cílem bylo představit možné typy herních prvků a nastínit harmonogram realizace. Přítomní občané měli možnost vyjádřit své názory. Projekt chce vytvořit moderní a bezpečné prostředí pro děti, přičemž jednou z klíčových novinek plánovaného projektu je vytvoření pumptracku, což bude první zařízení svého druhu v Kopřivnici. Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět i bez šlapání. Tato moderní a atraktivní atrakce představuje inovativní a bezpečný způsob zábavy pro všechny věkové kategorie. Celková cena projektu je odhadována na 3,5 milionu korun, přičemž město zvažuje možnost získání dotace až ve výši 2,5 milionu korun. V plánu je změna povrchu u obou hřišť z betonového na asfaltový, z nichž jedno si zachová styl na pozemní míčové hry s brankami a ochrannou sítí a na druhém se předpokládá vybudování zmíněného pumptracku. Součástí projektu budou i nové dětské herní prvky, pískoviště a mobiliář. Harmonogram realizace projektu předpokládá zahájení prací během prázdnin.

  

Město Kopřivnice se připojilo k mezinárodní kampani Hodina Země, která všechny vyzývá k zamyšlení nad důležitostí ochrany klimatu naší planety. V sobotu 23. března se centrum se ponořilo do tmy od 20:30 do 21:30 hodin, osvětlení pavilonu a Lašské brány zůstalo z důvodu bezpečnosti zachováno. V praxi se po celý rok město snaží při plánování významných investičních projektů uplatňovat environmentálně příznivá opatření. Mezi takové záměry patří například revitalizace veřejných prostranství, jejíž další etapou bude úprava prostor před Technickým muzeem. Oproti původnímu stavu v lokalitě přibude veřejná zeleň a zpevněné povrchy, které budou umožňovat vsakování srážkových vod. Dalším významným projektem je pokračování v záměru výměny starých výbojkových svítidel za úsporná LED svítidla.

 

Městská hokejová liga amatérských hokejistů v Kopřivnici po půlročních bojích dorazila 23. 3. 2024 do finále. Letošní 29. sezóny se účastnilo celkem 21. týmů rozdělených do 3 výkonnostních lig. Ve 3. lize hrálo 6 týmů, ve 2. lize 11. a v 1. lize bojovaly 4. týmy. Poprvé se týmy utkaly na ledě vloni 6. 9. Odehrálo se celkem 161 utkání ve všech ligách (z toho 125 utkání v základní části a 36 utkání v play off). Letos ve 3. lize ve dvou zápasech sehrály finále celky Janovic a Bartošovic, z čehož vítězně vyšly Janovice, které tak potvrdily své vítězství ze základní tabulky. Ve druhé lize postoupily do finále týmy Hájova a Palkovic, přičemž Hájov nakonec bral vítězství. V nejvyšší první lize zvládl finále Petřvald, který porazil Nebory. Příští sezóna 2024/2025 MHL bude slavnostní, bude se slavit třicítka. Pořadatelé chystají novinky a chtějí připomenout úplné začátky městské hokejové ligy, která vznikla z tehdejších odborových lig v roce 1994 jako Superior liga.

 

Zdravé město Kopřivnice ve spolupráci s Nemocnicí Agel Nový Jičín vyhlašuje tradiční akci na podporu kampaně Světový den zdraví prostřednictvím výzvy Daruj krev. Podpora spočívá v poskytnutí drobných dárků pro všechny, kdo v určených termínech darují krev a v aktivním zapojení pracovníků radnice i vedení města. V rámci této akce jsou všichni dárci krve, plazmy a červených krvinek, kteří se zúčastní ve dnech 4., 11., 19. a 26. dubna 2024 na transfuzním oddělení Nemocnice Agel Nový Jičín, odměněni pozorností od města Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice