3. 4. 2024

Na 22. dubna připadá Den Země, který je celosvětovou kampaní zaměřenou na podporu a propagaci ochrany životního prostředí. Město Kopřivnice vnímá tuto oblast jako velmi důležitou, a proto letos bude slavit nikoliv jeden den, ale celý měsíc! Startujeme už ve středu 3. dubna. První z plánovaných akcí bude výstava v centru města, jejímiž autory jsou děti z místních školek. Ty ve výstavním pavilonu představí svá originální díla z přírodních materiálů na téma Matka Země: „Oslovili jsme mateřské školky, aby pomocí různých přírodnin, jako jsou například mechy, skořápky či větvičky, ztvárnili svou představu Matky Země. Toto tvoření dává velký prostor nejen kreativitě, ale děti se při něm naučí také spoustu zajímavého o přírodě a životě v ní. K naší velké radosti se zapojilo všech deset místních školek a my se velmi těšíme na výsledek. Instalace proběhne ve středu 3. dubna během dopoledne. Věříme, že dětské výtvory potěší nejednoho kolemjdoucího,“ uvedla Martina Dočkalová z odboru životního prostředí. Odměnou pro malé vystavovatele bude představení Letem světem s klaunem Jirkou, které se uskuteční přímo v centru ve středu 3. dubna v době od 9 do 10:30 hodin.

V dalších dnech proběhnou oblíbené komentované procházky Za kopřivnickou přírodou, kampaň Ukliďme Česko, tematická promítání v místním kině i speciální venkovní filmový klub, dopolední projektová výuka v lese pro žáky místních základních škol a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani tradiční akce Pohádkový les a bezplatná likvidace autovraků.

 

Řidiči se musí připravit na další komplikaci v Mošnově, ve směru na Ostravu bude potřeba počítat se zdržením, průjezd Mošnovem po silnici I/58 bude na dva měsíce uzavřen, kvůli provádění propojení, aby se mohl celý obchvat Mošnova dokončit. Tato úplná uzávěra potrvá od 2. 4. 2024 do 9. 6. 2024.  Připravena je objízdná trasa kolem letiště. Stavba obchvatu Mošnova začala v listopadu 2022, a pokud nenastanou nenadálé komplikace, měla by být dokončená v červnu 2024.

 

Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje se stal Josef Bělica, kterého do této funkce zvolili krajští zastupitelé na  mimořádném jednání. V hejtmanském křesle Josef Bělica nahradí Jana Krkošku, který na tuto funkci i pozici krajského zastupitele rezignoval koncem března. Uvolněné místo v krajském zastupitelstvu bude patřit novojičínskému radnímu za hnutí ANO Martinu Šturalovi. Krajští zastupitelé zároveň rozhodli, že oblast cestovního ruchu bude nyní spadat do gesce náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Šárky Šimoňákové.

 

Kopřivnická radnice v předvečer Dne učitelů ocenila v Ringhofferově vile nejlepší pedagogy a pedagogické pracovníky za loňský rok. Ocenění z rukou starosty města za svou respekt vzbuzující práci převzalo šestadvacet učitelů.Jednotliví pedagogičtí pracovníci byli oceněni za vynikající práci a přínos k rozvoji školství ve městě. Mezi oceněnými byli učitelé různých stupňů vzdělávání, od mateřských škol až po střední školy, a také pracovníci volnočasových zařízení a školských zařízení zajišťující podporu pro žáky se speciálními potřebami. Zvláštní poděkování získala Ivana Davidová za čtyřiadvacetileté vedení malotřídní školy v Lubině, které bylo vždy profesionální a plné empatie. „Vaše práce je vzácným příkladem nekonečného úsilí, inspirace a péče, kterou jste obohacovala nejen životy žáků a pedagogů, ale i celé místní komunity,“ vyzdvihl Adam Hanus zásluhy ředitelky, která se rozhodla své působení na škole letos ukončit.
 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice