1. 5. 2023

Dobrovolníci v Kopřivnici vyrábí zákopové svíčky pro obránce Ukrajiny. Zákopová svíčka je obyčejná plechovka naplněná na pásky nařezaným kartonem a zalitá roztaveným voskem. Tato jednoduchá věc dokáže hořet až tři hodiny a slouží jako zdroj světla a tepla, i k ohřevu jídla. V Kopřivnici dobrovolníci vyrobili už 12 tisíc zákopových svíček a spotřebovali zhruba čtyři tuny vosku. Lidé, kteří by chtěli s výrobou pomoci, se mohou hlásit na telefonu 734 267 512. Pomoci lze i jinak. Vzhledem k vysoké spotřebě recyklované voskové drti byla zahájena sbírka vosku. Sběrná nádoba na vosk je umístěna u budovy Apoštolské církve na ulici Bezručově.

 

Na konci března do Větřkovic dorazili poslové jara, čápi a ubytovali se na sloupu elektrického vedení nad autobusovou zastávkou Točna, kdevloni sídlil kroužkovaný čáp Hugo,, trvalo mu všem 15 let, než se do své oblíbené destinace vrátil. Vloni se čapímu páru povedlo vyvést 2 mláďata. Letos se na sloupu usídlil zřejmě nový čáp, který není kroužkován. Jeho partnerka dorazila 12. dubna. Samička již sedí na vejcích. Nově zřízená konstrukce pro hnízdo nacházející se v areálu bývalého JZD je i letos bez osazenstva.

 

Zástupci města Kopřivnice se minulý týden zúčastnili tzv. Školy Národní sítě Zdravých měst ČR v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm. Na vzdělávací akci zazněla řada příkladů dobré praxe z oblastí strategického řízení, ale také praktické tipy z oblastí zdravotní prevence ekologie a jiné. Součástí akce bylo jako obvykle i akreditované vzdělávání členů, tentokrát na téma PLÁNOVÁNÍ A ŘÍZENÍ OBCÍ K UDRŽITELNÉMU ROZVOJI. Za Kopřivnici se spolu s garantem projektu Zdravé město a místní Agendy 21 Davidem Monsportem zúčastnili zaměstnanci Odboru rozvoje města.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice