3. 5. 2023

Z důvodu pokračujících stavebních prací dojde ve čtvrtek 4. května k omezení průchodu centrem města, a to v místě bočního přístupového chodníku směrem ke zverimexu. Pro přístup k provozovnám v dolní části Tatrovanky využijte chodník ze strany od ulice Lidické.

 

Ve čtvrtek 4. května od 8 do 15:30 budou v kopřivnických školkách probíhat zápisy. Předškolní vzdělávání ve školním roce 2023/2024 bude povinné pro děti, které k 31. srpnu 2023 dosáhnou věku 5 let. K zápisu je nutné přinést občanský průkaz, rodný list dítěte a potvrzení od lékaře. Zvláštní zápis pro děti cizinců proběhne 5. června od 8 do 16 hodin.

 

VÝSTAVA: SOUZNĚNÍ- obrázků Amelie Gabrieli  bude k vidění v kdk na Chodba u kina -. Vernisáž výstavy proběhne 3. 5. 2023 v 16.30 hodin. Do 31. 5.

 

BESEDA: Zveme Vás na kafe na radnici se chystá na  čtvrtek  4.5.2023 17:00. Chcete něco probrat a nebo se na něco zeptat? Neváhejte a přijďte, zve Starosta Adam Hanus, místostarosta David Monsport a Místostarosta Stanislav Šimíček

 

KONCERT: STAR CLUB WEST (BE) + VZDUCH se chystá v kopřivnici na čtvrtek 4,.5. od 19:30 v sadu E. Beneše v Galerii Galaxie.

 

Upozornění na vlakové výluky. Ve čtvrtek 4. 5., v pátek 5. 5., v úterý 9. 5. a ve středu 10. 5., vždy v době od 7:20 do 14:25, proběhne na trati 325 v úseku mezi Příborem a Studénkou vlaková výluka. Ve stejnou dobu proběhne výluka také na trati 271 v úseku Studénka- Mošnov, Ostrava Airport.

 

Setkání ke Dni vítězství se zúčastní i žáci místních škol. Za několik dní oslaví Česká republika významný státní svátek Den vítězství. Přestože za oficiální ukončení druhé světové války je považován 8. květen 1945, kdy vstoupila v platnost kapitulace německých vojsk, Kopřivničané si tento důležitý historický mezník připomenou již v pátek 5. května, tedy den před výročím osvobození Kopřivnice.

 

PROJEKT STUDENT V LESE POMÁHÁ PŘÍRODĚ I MEZIGENERAČNÍM VZTAHŮM. Projekt Student v lese sdružuje dobrovolníky napříč generacemi, kteří společnými silami uklízejí černé skládky, zakládají motýlí louky, stahují klestí po kůrovcové kalamitní těžbě, ale také sázejí stromky v Beskydech. Na konci dubna vysadili nad Pražmem v Beskydech 2000 sazenic buků. Za dobu trvání projektu se podařilo zlikvidovat dvanáct černých skládek, založit čtyři motýlí louky, uklidit klestí z pěti lokalit v Beskydech i Jeseníkách a zasadit celkem na 8 tisícovek stromů. Se studenty jedou sázet i úředníci z krajského úřadu nebo z klubu seniorů, mezigenerační spolupráce při zalesňování dobře funguje, přispívá k vzájemnému pochopení mezi generacemi. Po jarním zalesňování bude Student v lese pokračovat v létě hlavně úklidem černých skládek. Na další sázení se pak studenti vydají do Beskyd zase na podzim. Podrobnosti o projektu najdou zájemci na stránkách projektu Student v lese.

 

Bioodpad z kompostejnerů od rodinných domů bude opět svážen jednou za čtrnáct dní, zatímco v zimním období dostačuje svoz jednou měsíčně. Každou sudou středu bude svoz bioodpadu proveden v Lubině a na ulicích Na Luhách, Mírové, Dělnické a 1. května. Každý sudý pátek bude následovat svoz ve Vlčovicích, Mniší a na ulicích Komenského, Havlíčkově, Jiráskově, Tyršově, Palackého, Pod Stadionem a Husově. Každou lichou středu budou svezeny kompostejnery z většiny území Kopřivnice mimo uvedené ulice a každý lichý pátek budou na řadě rodinné domy na ulicích Na Pinkavce, Severní, Příborské, Dolní plus kontejnery na bioodpad ze sídlištní zástavby.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice