1. 6. 2016

 

Město Kopřivnice oznamuje občanům, že během dnešního dne a zítřka 2. června budou v místní části Lubina přistavovány velkoobjemové kontejnery na sběr povodňového odpadu. Žádáme proto občany, aby do těchto kontejnerů ukládali skutečně jen odpad vzniklý při včerejších srážkách.

 

Z důvodu přívalových srážek nebudou v Lubině v pátek 3. června až pondělí 6. června přistaveny velkoobjemové kontejnery na sběr biologicky rozložitelného komunálního odpadu. Náhradní termín pro přistavení kontejnerů na biologický odpad je stanoven na pátek 17. června až pondělí 20. června.

 

BLAHOPPŘEJEME VŠEM DĚTEM KE SVÁTKU!

 

Aktuálně k dotaci na výměnu kotlů. Moravskoslezský kraj vyhlásil 18. 12. 2015 podmínky dotačního programu „Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji“ na podporu výměny stávajících nevyhovujících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Od 23. 3. 2016 je příjem žádostí o dotaci zastaven z důvodu nedostatku finančních prostředků na uspokojení všech stávajících žadatelů o dotaci. Bylo přijato 4633 ks žádostí ve výši 606.373.846,10 Kč. KOTLÍKOVÁ KANCELÁŘ (A106) omezila provoz, od 16. 5. 2016 je otevřena pro veřejnost pouze v pondělí od 9 do 17 hod a ve čtvrtek od 9 do 14:30 hod.

 

SmVaK, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sportovní ve středu 1. června od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Koncert lidových písní v podání Pěveckého sdružení Kopřivnice se uskuteční v pátek 3. června 2016 od 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Jako hosté pozvání přijali hosty žáci První soukromé hudební školy Mis music v Kopřivnici a její pěvecký sbor Gaudium.

 

Novým Jičínem projde poprvé pochod na podporu boje proti rakovině prsu, a to v sobotu 4. června. Akce bude zahájena na Masarykově náměstí ve 13. hodin zábavným programem pro děti i dospělé, v rámci kterého vystoupí například účastnice Česko-slovenské superstar Leona Šenková. Samotný start charitativního pochodu, který vede ulicemi města, je ve 14 hodin.

 

Startuje další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“ Ve středu 1. června odstartuje hlavní část projektu. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Hlavní část projektu potrvá do 20. června. Právě v období od 1. do 20. 6. bude možné darovat krev, respektive si s transfuzní stanicí domluvit konkrétní termín návštěvy. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.darujkrev.rozhlas.cz, kde vyplní registrační formulář a mohou si vybrat konkrétní transfuzní stanici. K aktivní spolupráci na projektu se přihlásila většina transfuzních stanic v České republice. V neděli 19. června se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční Koncert pro dárce.

 

Kopřivnické dny techniky zaplní polygon. Interaktivní přehlídka, která loni do města automobilů přilákala přes dvacet tisíc lidí, nabídne i letos zajímavý program s mnoha lákadly. V pořadí čtvrtému ročníku akce, jež si klade za cíl široké veřejnosti zblízka ukázat známou i méně známou techniku, bude patřit první červnový víkend, tedy sobota 4. a neděle 5. června. Na tradičním místě, zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks, a. s., návštěvníci uvidí ukázky stavební, vojenské, hasičské, komunální, zemědělské a jiné techniky. Prezentovat se bude více než pět desítek firem a společností, které technické vybavení vyrábějí anebo využívají při své práci. Doprovodný program nabídne mnoho oblíbených atrakcí i novinky. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu ve vozech ferrari či lamborghini, okusit vyhlídkový let vrtulníkem, projet se obrněným transportérem, zapůjčit si motokáru, vyzkoušet simulátor nárazu a převrácení ve vozidle či jízdu s radiem řízenými modely. Zajímavý bude také hudební program akce. V dopoledních hodinách se návštěvníkům zhruba od desíti hodin představí místní taneční spolky, mateřské školy či větší nebo menší zpěváci, odpoledne vystoupí Celeste Buckingham, v neděli pak kopřivnická rodačka Lo Hrůzová a také zpěvák Marek Ztracený s kapelou. Novinkou čtvrtého ročníku Kopřivnických dnů techniky bude dvoudenní zpřístupnění provozů společnosti Tatra Trucks, a. s., Tawesco a Tatra Defence Vehicle. Všechny zmíněné společnosti budou otevřeny v sobotu a v neděli, a to v době od 10 do 15 hodin. Automobilka Tatra Trucks, a. s., zároveň na dnech techniky oslaví třicáté výročí své účasti na Dakaru. Návštěvníci tak budou mít možnost zblízka si prohlédnout dakarské speciály. Další novinkou letošního ročníku bude kolárna. Ti, kteří dorazí na Kopřivnické dny techniky na kole, budou mít možnost svůj dopravní prostředek bezpečně odložit v oploceném a hlídaném areálu. Jezdit bude opět bezplatná autobusová doprava, a to od budovy polikliniky, která se nachází v blízkosti kopřivnického vlakového nádraží. Autobusy budou na polygon vyrážet cca každou půlhodinu. Samozřejmostí zůstává vstup na akci, stejně jako parkování v areálu zdarma. Automobily budou moci vjíždět branou číslo 6 od Průmyslového parku. Pěší budou moci klasicky využít bránu číslo 5 u zimního stadionu.

 

V pátek 10. června 2016 se v Kopřivnici v centru města na pěší zóně, v době od 9 do 16 hodin, uskuteční již druhý letošní farmářský trh. Návštěvníci si mohou nakoupit ovoce, zeleninu, chléb, pečivo a koláče, maso a uzeniny, sýry a mléčné výrobky, čaje, koření, výrobky z medu, bylinnou kosmetiku, řemeslné a rukodělné výrobky. Doprovodný program potěší především děti. Firma ZOOCHOV z Kružberka přiveze husy, ovce a kozy, které si mohou děti nakrmit a také se povozit na oslících.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice