3. 6. 2016

 

Kopřivnice zatím odkládá oficiální zahájení koupací sezóny, přestože v plánu bylo otevřít první červnový víkend a koupaliště je již připraveno, kvůli počasí se otevření odkládá na příští víkend.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Alšova. Byt je určen zájemcům z řad nájemců bytů v majetku města a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocenému rodiči s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 13. června do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Novým Jičínem projde poprvé pochod na podporu boje proti rakovině prsu, a to v sobotu 4. června. Akce bude zahájena na Masarykově náměstí ve 13. hodin zábavným programem pro děti i dospělé, v rámci kterého vystoupí například účastnice Česko-slovenské superstar Leona Šenková. Samotný start charitativního pochodu, který vede ulicemi města, je ve 14 hodin.

 

TFA FRENŠTÁTSKÝ MAMUT 2016: Hasiči Frenštát pod Radhoštěm, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Hasičská sportovní federace Vás zvou na soutěž v silových disciplínách TFA (nejtvrdší hasič přežije) – závod dobrovolných a profesionálních hasičů. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, závody se uskuteční za každého počasí. Sobota  04.06.2016,  09:15, Skokanský areál Jiřího Rašky.

 

Změna termínu svozu popelnic – ul. Horečkova. Sběrné nádoby na směsný komunální odpad budou na ulici Horečkova od 14. 6. 2016 vyváženy každý sudý týden v úterý od 6:00 do 18:00 hod. (poslední vývoz dle starého harmonogramu bude proveden ve středu 1. 6. 2016).

 

Koncert lidových písní v podání Pěveckého sdružení Kopřivnice se uskuteční v pátek 3. června 2016 od 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Jako hosté pozvání přijali hosty žáci První soukromé hudební školy Mis music v Kopřivnici a její pěvecký sbor Gaudium.

 

Skupina dobrovolníků z různých zemí světa přijede v sobotu 4. června na chatu Prašivá v Beskydech (obec Vyšní Lhoty), aby pomohla s probíhající rekonstrukcí historické turistické chaty. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, na chatě Prašivá pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vůbec poprvé. V různých krajích jich letos proběhne pod hlavičkou INEX-SDA celkem 36.

 

Blíží se sezóna koupání. Jako první v regionu otevřel své brány aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm ve středu 25. května. Letní aquapark Olešná ve Frýdku-Místku se otevírá v sobotu 28. Května stejně jako koupaliště Příbor Ricco. Koupaliště Sluníčko na Ostravici zahájí provoz 4. června, a to v rámci akce Den dětí pod Lysou horou. Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí by první návštěvníky mělo přivítat v polovině června, Kopřivnice má v plánu otevřít první červnový týden. 

 

Kopřivnické dny techniky zaplní polygon. Interaktivní přehlídka, která loni do města automobilů přilákala přes dvacet tisíc lidí, nabídne i letos zajímavý program s mnoha lákadly. V pořadí čtvrtému ročníku akce, jež si klade za cíl široké veřejnosti zblízka ukázat známou i méně známou techniku, bude patřit první červnový víkend, tedy sobota 4. a neděle 5. června. Na tradičním místě, zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks, a. s., návštěvníci uvidí ukázky stavební, vojenské, hasičské, komunální, zemědělské a jiné techniky. Prezentovat se bude více než pět desítek firem a společností, které technické vybavení vyrábějí anebo využívají při své práci. Doprovodný program nabídne mnoho oblíbených atrakcí i novinky. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu ve vozech ferrari či lamborghini, okusit vyhlídkový let vrtulníkem, projet se obrněným transportérem, zapůjčit si motokáru, vyzkoušet simulátor nárazu a převrácení ve vozidle či jízdu s radiem řízenými modely. Zajímavý bude také hudební program akce. V dopoledních hodinách se návštěvníkům zhruba od desíti hodin představí místní taneční spolky, mateřské školy či větší nebo menší zpěváci, odpoledne vystoupí Celeste Buckingham, v neděli pak kopřivnická rodačka Lo Hrůzová a také zpěvák Marek Ztracený s kapelou. Novinkou čtvrtého ročníku Kopřivnických dnů techniky bude dvoudenní zpřístupnění provozů společnosti Tatra Trucks, a. s., Tawesco a Tatra Defence Vehicle. Všechny zmíněné společnosti budou otevřeny v sobotu a v neděli, a to v době od 10 do 15 hodin. Automobilka Tatra Trucks, a. s., zároveň na dnech techniky oslaví třicáté výročí své účasti na Dakaru. Návštěvníci tak budou mít možnost zblízka si prohlédnout dakarské speciály. Další novinkou letošního ročníku bude kolárna. Ti, kteří dorazí na Kopřivnické dny techniky na kole, budou mít možnost svůj dopravní prostředek bezpečně odložit v oploceném a hlídaném areálu. Jezdit bude opět bezplatná autobusová doprava, a to od budovy polikliniky, která se nachází v blízkosti kopřivnického vlakového nádraží. Autobusy budou na polygon vyrážet cca každou půlhodinu. Samozřejmostí zůstává vstup na akci, stejně jako parkování v areálu zdarma. Automobily budou moci vjíždět branou číslo 6 od Průmyslového parku. Pěší budou moci klasicky využít bránu číslo 5 u zimního stadionu.

 

DEN DĚTÍ NA TRÚBĚ. Historické město Štramberk, hrad Štramberk s věží Trúbou, skupina historického šermu Allegros a DDM Štramberk Vás srdečně zvou v sobotu 4. června od 13.00 hodin na Den dětí na Trúbě, který se uskuteční v areálu hradu Štramberka. Těšit se můžete na vystoupení skupiny historického šermu Allegros, Loupežnická pohádka, soutěže pro děti s nádechem historie, fotografování v historickém brnění či drátěné košili, diplomy od krále, tvořivá dílnička v Jaroňkově útulně a spousta další zábavy. Vstupné dobrovolné.

 

DĚTSKÝ DEN Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Hrad Hukvaldy zve všechny děti i jejich rodiče, prarodiče a další v sobotu 4. června od 9.00 do 18.00 hodin na Svátek naší dobrodiny – Dětský den na hradě. Tentokrát na motivy pohádek.

 

FREUDŮV FOLKLORNÍ FESTIVAL. Společnost Sigmunda Freuda Vás zve na již 13. ročník folklórního festivalu, který se uskuteční v sobotu 4. června od 16.00 hodin v městském parku Příbor u příležitosti 160 výročí narození Sigmunda Freuda.

 

DEN DĚTÍ. Město Příbor zve malé i velké v neděli 5. června od 10.00 hodin do městského parku na Den dětí. Děti se mohou těšit na malování na obličej, pískohraní, skákací hrad, líčení mladých dam a dívek, na pohádku Kašpárek a ježibaba, koncert skupiny Sabrage, Street zone show a další.

 

V pátek 10. června 2016 se v Kopřivnici v centru města na pěší zóně, v době od 9 do 16 hodin, uskuteční již druhý letošní farmářský trh. Návštěvníci si mohou nakoupit ovoce, zeleninu, chléb, pečivo a koláče, maso a uzeniny, sýry a mléčné výrobky, čaje, koření, výrobky z medu, bylinnou kosmetiku, řemeslné a rukodělné výrobky. Doprovodný program potěší především děti. Firma ZOOCHOV z Kružberka přiveze husy, ovce a kozy, které si mohou děti nakrmit a také se povozit na oslících.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice