6. 6. 2016

 

I do kulturního domu přinesly přívalové deště problémy. Voda natekla do knihovny přímo do úložných prostor a regálů s knihami. Rekonstrukce, která proběhla vloni o prázdninách, kdy se měnily regály a koberec, tak přišla vniveč. Nyní se v knihovně uklízí a je až do odvolání uzavřena, v provozu je čítárna a tam je možné vracet knihy.

 

Kopřivnické dny techniky o víkendu navštívilo téměř 23 tisíc osob, nejvíce jich bylo na polygonu v sobotu.

 

Do 30. června nabízí KTK slevy v rámci „Akční nabídka KTK – Léto 2016“.

 

Prostor u ubytovny Včelín hlídají mobilní kamery v online režimu.

 

Radnice v minulém roce zaplatila za odstranění černých skládek 84 643 Kč.

 

V průběhu června proběhne sčítání cyklistické dopravy na vybraných 23 místech v Kopřivnici a místních částech.

 

Schválena je restrukturalizace druhé hokejové ligy, místo dvou skupin se bude hrát ve třech. Více se dozvíte v besedě s Jaroslavem Hrubým, z HC Kopřivnice, v premiéře od 10. 6. 2016. 

 

Soutěž KTK o 3 x 2 lístky na na Retrobál pod širým nebem v pátek 17. června od 19:00 v Areálu zdraví u skautského centra Vanaivan.

Který ročník Retrobálu se letos koná?

A / 1

B / 3

C / 5

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď  A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 8. 6. 2016 ve 12:00.

 

Rozmary přírody poslední květnový den roku 2016 nadělaly mnoho starostí občanům našeho města. Extrémně silné srážky spojené s krupobitím zcela zaplnily kapacity kanalizační sítě. Voda valící se po cestách a chodnících zatápěla sklepy domů, problémy způsobovaly i zahlcené vtokové vpustě na plochých střechách. Mnoho sklepů bylo zatopeno i vodou vytlačenou zpětně skrz kanalizaci. Operační středisko hasičského záchranného sboru vyhlásilo poplach kopřivnické jednotce krátce po 18. hodině. Družstvo s CAS 24 vyjíždělo na polikliniku. Ještě před jeho výjezdem se rozsvítily poplachová světla znovu. Do terénu byla vyslána i druhá cisterna. Od té doby zasahovali naši hasiči nepřetržitě až do cca 1 hodiny následujícího dne na různých místech Kopřivnice. Povolány byly i všechny dobrovolné jednotky zřízené v místních částech Lubina, Vlčovice a Mniší. Právě hasiči z Lubiny a Mniší mohli v opravdu krizové situaci využít své nové zásahové automobily, které jim byly z městského rozpočtu pořízeny závěrem minulého roku. Situace v Kopřivnici byla natolik závažná, že v prostorách hasičské zbrojnice v Kopřivnici byl zřízen krizový štáb. Bylo zde rovněž přesunuto mobilní operační středisko. Místo před hasičskou zbrojnicí na Štramberské ulici se stalo rovněž seřadištěm pro další jednotky, které byly povolány na pomoc z nezasažených částí kraje, zejména dobrovolné jednotky z města Ostravy. Převážnou část náplně práce hasičů tvořila likvidace následků napáchaných vodou. Ke slovu se dostaly všechny druhy čerpadel. V Kopřivnici bylo nasazeno celkem 17 jednotek požární ochrany, z toho 15 dobrovolných. Hasiči provedli zhruba 70 zásahů, z toho kopřivničtí hasiči (bez jednotek z místních částí) zasahovali 26 x (z toho 20 x v úterý odpoledne a v noci a dalších 6 událostí ve středu během dne).

Zasahující jednotky v Kopřivnici a místních částech:

 • JSDH Kopřivnice
 • JSDH Lubina I
 • JSDH Lubina II
 • JSDH Mniší
 • JSDH Vlčovice
 • HZS MSK, stanice Nový Jičín
 • HZS MSK, stanice Ostrava Fifejdy (mobilní operační středisko)
 • JSDH Štramberk
 • JSDH Šenov
 • JSDH Ostrava Heřmanice
 • JSDH Ostrava Radvanice
 • JSDH Ostrava Nová Ves
 • JSDH Ostrava Michálkovice
 • JSDH Ostrava Bartovice
 • JSDH Ostrava Pustkovec
 • JSDH Ostrava Krásné pole
 • JSDH Ostrava Zábřeh

 

Kabelová televize Kopřivnice  mění od 1. srpna 2016 ceny dvou služeb, které poskytuje svým zákazníkům.

Cena Základní nabídky se navýší o 12 Kč  na  89 Kč a a cena  Rozšířené nabídky  o 20 korun na 217 Kč. Všechny ostatní ceny zůstávají nezměněny. Změna proběhne od 1. Srpna, proto je potřeba v předstihu zajistit změnu úhrady. Pokud máte jakékoliv dotazy či potřebu dalších informací, neváhejte a kontaktujte nás telefonicky (595 179 130) či e-mailem (kontaktni.misto@ktk.cz).

 

SLUŽBA

CENA DO 1. 8. 2016

CENA PO 1. 8. 2016

ZÁKLADNÍ NABÍDKA

77,-Kč

89,- Kč

ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA

197,- Kč

217,- Kč

 

Zcela nový závod, postavený na místě původních hal v areálu automobilky Tatra trucks, byl veřejnosti představen v úterý 31. května. Nová firma s názvem Tatra Defence Vehicle je zaměřená na výrobu, modernizaci i servis armádní techniky. O slavnostní přestřihnutí pásky se postarali členové české vlády v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou.

 

Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo podpořit provozovny a restaurační zařízení, která chrání své hosty před vlivy pasivního kouření. 31. května byla rozdány certifikáty s označením Nekuřácká provozovna.

Letos se přihlásilo 11 zájemců.

 1. OLD Timer Café, Robert Berka, Kopřivnice, Štefánikova 220; ***,
 2. PENZION POD BÍLOU HOROU, Rebeca Club s.r.o., Kopřivnice, Jarní 333; **
 3. BUBLA CITY RANCH, Radim Kuboš, Kopřivnice, K Očnímu 1480; ***
 4. RESTAURACE NA KOUPALIŠTI, Radim Bayer, Kopřivnice, Husova 500/34; ***
 5. CUKRÁRNA HARLEKÝN, MZM V.O.S., Kopřivnice, Pod Zahradami 1291; ***
 6. KAVÁRNA „MŮJ SVĚT“, Václav Varaďa, Kopřivnice, Záhumenní 1477; ***
 7. Bar 603, Kulturní dům Kopřivnice, Obránců míru 368; ***
 8. POLIVAR, Pivovar Polivar, Kopřivnice, Štefánikova 1323, **
 9. BOWLING CENTRUM KOPŘIVNICE, Bowling centrum Kopřivnice, s. r. o., Husova 1310; ***
 10. Fifty –Fifty, Kopřivnice, Záhumenní 1161/2, **
 11. KAVÁRNA – VINÁRNA KACHLOVKA, LTD Group Systém s.r.o. , Kopřivnice, Štefánikova 198/2; ***

 

Kopřivnice zatím odkládá oficiální zahájení koupací sezóny, přestože v plánu bylo otevřít první červnový víkend a koupaliště je již připraveno, kvůli počasí se otevření odkládá na příští víkend.

 

Na kole dětem – veřejná cyklotour napříč Českou republikou, odstartovala na Den dětí (1. června) již po sedmé. Moravskoslezský kraj převzal nad akcí záštitu a podpořil ji částkou 50 tisíc korun. K tradiční cyklotour Na kole dětem, jejíž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností jako Prof. Pavel Pafko, Prof. Jan Pirk, známý lékař Jan Hnízdil, badmintonista Petr Koukal s manželkou Gábinou Koukalovou a spoustu dalších. Etapovou cyklojízdu odstartoval na Den dětí na bruntálském náměstí ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza, poté úderem poledne celý peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem vyrazil z Bruntálu. Trasa vede přes Olomouc, Valašské Klobouky, krajem vína do Strážnice, směr Brno, Rouchovany, k Jindřichovu Hradci, dále do Sušice, navrch přes Mníšek pod Brdy do Prahy, z Mšených lázní, do Zichovce a Klášterce nad Ohří.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Alšova. Byt je určen zájemcům z řad nájemců bytů v majetku města a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocenému rodiči s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 13. června do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice