1. 6. 2022

DEN DĚTÍ – ZÁTOPKŮV ZÁVOD – Kopřivnice. Kulturní dům Kopřivnice společně s Domem dětí a mládeže Kopřivnice připravili ve středu 1. června od 8.30 hod. zábavné odpoledne pro děti. Akce proběhne v Sadu Dr. Edvarda Beneše v čase 8.30 – 11.30 a 14.00 – 16.00 hod. Děti budou soutěžit na deseti stanovištích a pro 20 vylosovaných je připravena speciální cena. V 17.00 hod. vystoupí Pavel Novák.

 

Ve středu 1. června u příležitosti Dne dětí od 15.00 hod. v Piaristických zahradách v Příboře se uskuteční zábavné odpoledne pro děti. Těšit se můžete na vystoupení školních kapel, taneční vystoupení, workshopy a spoustu zábavy. Vstupné dobrovolné. 

 

DIVADLO: ŽENA ZA PULTEM 2 , Kopřivnice 2. června 2022. Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? Odpověď na tuto otázku najdeme až na jevišti, my jen doplníme, že Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem se představí hned ve čtyřech rolích. Divadelní představení se odehraje ve čtvrtek 2. června od 19.00 hod.

 

Další noc v muzeu je připravena na pátek 3. června v Kopřivnici a to v novém muzeu MNAT. Expozice muzea bude přístupná široké veřejnosti v nezvyklou denní dobu: od 18:00 do 22:00.a to zdarma.

 

Do 7. června lze připomínkovat návrh čtvrtého střednědobého plánu sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice a Ženklava na období 2023 až 2026. Pro zaslání připomínek lze využít připomínkovací formulář na webu města, nebo se jej vyzvednout a odevzdat na radnicích všech zapojených obcí. Dotazy zodpoví vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Lenka Galiová na uvedených kontaktech.

 

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks spustila rozsáhlou náborovou kampaň, jejímž cílem je ve spolupráci s dalšími společnostmi působícími v areálu Tatry získat 500 nových zaměstnanců. Zhruba polovinu mají tvořit kvalifikovaní obráběči kovů, automechanici, lakýrníci, elektromechanici, konstruktéři a programátoři. Druhou polovinu by měli tvořit nekvalifikovaní zaměstnanci na pozice ve výrobě i logistice, které si Tatra vychová. Tatra Trucks je v situaci, kdy jí výrazně roste objem zakázek, a zároveň řada klíčových zaměstnanců dosahuje důchodového věku. Kromě toho se musí vyrovnat se situací, kdy je provoz vozidel stále závislejší na složité elektronice. Tatra věří, že dokáže zaměstnance získat nejen díky mzdě a benefitům, ale i díky atraktivní práci, kterou nabízí, a silné značce. Náborová kampaň „Tatra hledá 500 zaměstnanců“ začala 23. května a bližší informace mohou zájemci o práci získat na adrese zamestnani@tatra.cz a na nových personálních stránkách společnosti www.chcidotatry.cz

 

V pátek – 3.6. 2022 v   18:00 – se v beskydském divadle V NJ chystá SLAVNOSTNÍ KONCERT k 70. výročí založení pěveckého sboru Ondráš.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice