30. 5. 2022

Do 7. června lze připomínkovat návrh čtvrtého střednědobého plánu sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice a Ženklava na období 2023 až 2026. Pro zaslání připomínek lze využít připomínkovací formulář na webu města, nebo se jej vyzvednout a odevzdat na radnicích všech zapojených obcí. Dotazy zodpoví vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Lenka Galiová na uvedených kontaktech.

 

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks spustila rozsáhlou náborovou kampaň, jejímž cílem je ve spolupráci s dalšími společnostmi působícími v areálu Tatry získat 500 nových zaměstnanců. Zhruba polovinu mají tvořit kvalifikovaní obráběči kovů, automechanici, lakýrníci, elektromechanici, konstruktéři a programátoři. Druhou polovinu by měli tvořit nekvalifikovaní zaměstnanci na pozice ve výrobě i logistice, které si Tatra vychová. Tatra Trucks je v situaci, kdy jí výrazně roste objem zakázek, a zároveň řada klíčových zaměstnanců dosahuje důchodového věku. Kromě toho se musí vyrovnat se situací, kdy je provoz vozidel stále závislejší na složité elektronice. Tatra věří, že dokáže zaměstnance získat nejen díky mzdě a benefitům, ale i díky atraktivní práci, kterou nabízí, a silné značce. Náborová kampaň „Tatra hledá 500 zaměstnanců“ začala 23. května a bližší informace mohou zájemci o práci získat na adrese zamestnani@tatra.cz a na nových personálních stránkách společnosti www.chcidotatry.cz

 

V neděli 22. května odpoledne se sešli v sadu E. Beneše na Restaurant day milovníci nezávislých restauratérů a komunitní zábavy. Barbora Kociánová ve spolupráci s přáteli, kulturním domem a Zdravým městem připravili akci, která skloubila původní projekty Férová snídaně a Restaurant Day. Cílem je umožnit amatérským kuchařům a cukrářům otevřít si jednorázově svou vlastní restauraci a pohostit své známé i kolemjdoucí. Akce probíhala u Galerie Galaxie a na postupné vylepšení tohoto místa se pořadatelům podařilo v rámci akce vybrat přes 7 tisíc korun.

 

126. ročník tenisového grandslamu French Open se koná v Paříži od 22. května až do 5. června 2022. Tenisoví fanoušci se mohou těšit na 886 zápasů v Roland-Garros. Přímé přenosy můžete sledovat na kanálech Eurosport a to včetně exkluzivních přenosů z kvalifikace. Diváci KTKdigi najdou sportovní kanály v oblíbeném programovém balíčku Rozšířená nabídka plus popřípadě je mohou sledovat v aplikaci FixProTV.

 

Hudbou, zpěvem, tancem, divadlem i filmem vzdali hold Emilu Zátopkovi žáci kopřivnických škol. V pátek 20. května se místním domě dětí a mládeže uskutečnila soutěžní přehlídka, do které se zapojilo zhruba 150 dětí, které připravily 16 vystoupení v několika kategoriích. Porotci obdivovali zejména autorské texty písní a původní audiovizuální díla, v nichž se mladí tvůrci věnovali například Zátopkovu dětství, fair play či vlastním sportovním zkušenostem inspirovaným naším slavným atletem. První a druhý stupeň základních škol byl hodnocen zvlášť, ocenění získalo šest jednotlivců či souborů. Velký aplaus sklidila například Adriana Bortlová, která ve své písni „Šampion“, složené s pomocí dědečka, zpívala o Emilu Zátopkovi jako svém velkém vzoru. Originálním textem písně „Ten náš Emil, to je běžec“ zaujali také žáci 5. B ze ZŠ Alšovy, kteří si odnesli zvláštní ocenění poroty. V kategorii audiovizuálních děl vyhrál Matěj Svoboda ze ZŠ 17. listopadu se svým snímkem malý Zátopek.

 

Na první červen je připravena oslava dne Dětí, v Kopřivnici se chystá ZÁTOPKŮV ZÁVOD v sadu EDVARDA BENEŠE. Na programu jsou Zábavné soutěže pro děti, připraveno je 10 stanovišť. 20 vylosovaných získá VSTUPENKu DO MUZEA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ TATRA. Losování proběhne před koncertem Pavla Nováka v 17 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice