27. 5. 2022

V neděli 29. května 2022končí v galerii na Fojtství výstava Třetí salon kuřpivnických fotografů. Jde o přehlídku tvorby neformální skupiny desítky místních fotografů, kteří se nepravidelně setkávají a diskutují o fotografii. Jde o amatérské nebo poloprofesionální fotografy a celá výstava, jak sám název napovídá, byla pojata s nadhledem a humorem a představila širokou škálu použitých přístupů, techniky i zaznamenaných žánrů. Skupinová výstava 12 autorů sklidila pozitivní ohlasy, a proto se o dva roky – 18. 4. 2019 později uskutečnil druhý salon, který nabídl nové úlovky. Seskupení se v průběhu let mírně pozměnilo, tentokrát vystavuje Janka Burgetová, Magda Kaplánková, Lenka Krhovjáková, Irena Řezáčová, Hanka Šrajerová, Jan Babinec, Miroslav Galia, Dalibor Kvita, Roman Macura a Ivan Pilát. 

 

Do města tatrovek míří škodovky 110 R. V sobotu 28. května se stane Kopřivnice cílem setkání majitelů a fanoušků vozů Škoda 100 R, dvoudvéřových kupé vyráběných v letech 1970 až 1980. Pár desítek nablýskaných veteránů bude zhruba mezi 11. a 17. hodinou parkovat před budovou radnice. Veřejnost si může přijít legendární vozy československé výroby prohlédnout, zatímco jejich majitelé budou obdivovat exponáty zdejších automobilových muzeí.

 

Mezinárodní festival dechových hudeb -Příbor

V sobotu 28. 5. 2022 od 10.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře se uskuteční Mezinárodní festival dechových hudeb. V 10.00 hod. na náměstí se každý z orchestrů představí svou skladbou a přivítá je pan starosta. Od 15.00 hod. vystoupí jednotlivé orchestry v městském parku v Příboře. Během dne vystoupí: Dechová hudba města Levoča, Dechový orchestr mladých Jistebník, Lašský dechový orchestr – Příbor, Štramberk. Více informací na tel. čísle 556 455 444.

 

Zbojník všech zbojníků – Hukvaldy

V sobotu 28. května od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy divadlo Bez střechy představí výpravnou komedii o setkání tří zbojnických legend. Těšit se můžete na pořádnou dávku akce, napětí a humoru. Program je rozdělený do tří samostatných představení: 11.00, 13.00 a 15.30 hod.

 

Exotické trhy v Kopřivnici 

Přijďte v sobotu 28. května od 10.00 hod. do Sadu Dr. Edvarda Beneše ochutnat skvělé tropické ovoce, které pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Těšit se můžete na čerstvé ovoce z Afriky, sušené ovoce, koření, čaje a mnoho dalšího.

 

V sobotu 28. 6. sekoná modní přehlídka v katolickém domě v kopřivnici.

 

Velký košt vín 

Velký košt vín je opět tady! Po delší odmlce v sobotu 28. května od 14.00 hod. se ve Vile Machů uskuteční 4. ročník koštu vín. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. Můžete ochutnávat i vychutnávat mnoho odrůd červených, bílých a růžových vín od desítek vinařů z jižní Moravy. Degustace vín bude neomezená. A opravdu bude z čeho vybírat. Během koštování bude hrát oblíbená cimbálová muzika Pramínky. Občerstvení bude zajištěno. Košt vín bude probíhat v sále, v kavárně a za pěkného počasí také na venkovní zahrádce.

 

Štramberská pouť | Štramberk

V neděli 29. května se uskuteční tradiční Štramberská pouť. Těšit se můžete na stánky všemožného zboží, zábavu pro děti a dospělé. Kolotoče naleznete kromě náměstí, prostranství před Základní školou a v Národním sadu také na parkovišti na Horečce.

 

Rolnička: Sedmero pohádek

V neděli 29. května od 10.00 hod. v malém sále Kulturního domu Kopřivnice si Loutkoherecké divadlo Rolnička připravilo pohádku s názvem Sedmero pohádek. Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Kopřivnice nebo na místě.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice