1. 7. 2011

Kladivem sem, kladivem tam…aneb Sympozium uměleckých kovářů na Trúbě, hned první prázdninový víkend 2.-3. července. Akce začíná již v sobotu dopoledne a bude trvat celé 2 dny, po které můžete vidět úžasnou práci uměleckých kovářů, kteří budou přímo před vašima očima měnit rozžhavené železo v krásná umělecká díla. Součástí této krásné dvoudenní akce bude i promítání 1. letního kina pod Trúbou, tentokráte s českou pohádkou „O statečném kováři“. Promítat se bude za příznivého počasí po setmění (cca po 21. hodině).

 

Už 4. července startuje letní hra Lašské brány Beskyd „Záhadná čtyřka aneb Lojza Lach znovu v akci“. Cílem hry je odhalit, navštívit a vyfotografovat čtyři utajená místa v regionu Lašské brány Beskyd. Je to v podstatě logická hra, bude probíhat v oblasti čtyř obcí sdružených pod hlavičkou Lašské brány Beskyd, ovšem indicie vedoucí k cílovým čtyřem místům můžou hráče vodit různě napříč regionem. Hra je navíc koncipována tak, že své hráče zavede jen na volně přístupná místa a téměř celou ji lze absolvovat například na kole. Hra začíná 4. července, kdy se na webových stránkách www.lasska-brana.cz/hra zveřejní kompletní zadání a fotografie čtyř záhadných míst musí soutěžící poslat na e-mail info@lasska-brana.cz nejpozději do 4. září. Každý, kdo pošle čtyři fotky správných míst, a na jedné bude také on sám, se může těšit na odměnu.

 

Pohádkové víkendy na Štramberské Trúbě: každou prázdninovou sobotu tradiční české pohádky v letním kině pod Trúbou. Promítat se bude každou sobotu před chatou Dr. Hrstky a žádné vstupné se neplatí! Začátek bude vždy po setmění cca mezi 21. – 22. hodinou. V případě nepříznivého počasí se promítání přesouvá do chaty Dr. Hrstky.

 

V době od 2. do 6. července bude z důvodu pokládky nového asfaltu úplně uzavřena část ulic Dělnické a Panské. Jedná se o úsek od ul. Čs. armády přes křižovatku ulic Dělnické a Panské až po sběrný dvůr fy Slumeko na ul. Panské. Uzávěry a objízdné trasy budou řádně značeny. Jedná se o odstraňování škod vzniklých z důsledku vedení objízdné trasy při rekonstrukci silnice l/58 v Lubině.

 

5. a 6. července, v období státních svátků, bude svoz  popelnic přesunut na 4. a 7. července. Ve stejné dny proběhne i svoz pytlů s plasty.

 

Ve dnech 7. až 31. července 2011 se koná výstava k 80. výročí radhošťských soch Radegasta a Cyrila a Metoděje, které byly na Radhošti slavnostně odhaleny před 80 lety u příležitosti Slovanské pouti 5. července 1931. Součástí výstavy Poláškových soch bude kromě fotografií a dobových pohlednic ze sbírky Vratislava Štěrby, také unikátní forma Radegasta, nalezená před dvěma lety na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Sádrová forma byla pravděpodobně použita pro opravu Radegasta v letech 1980-1982, kdy prováděl opravu akademický sochař Karel Hořínek z Olomouce. Vernisáž výstavy proběhne 7. července 2011 v 17 hodin v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm

s cimbálovou muzikou Albatros a občerstvením pivovaru Radegast. Výstava bude otevřena denně kromě soboty a neděle od 9 do 17 hodin.

 

Květnové sportovní hry zdravotně postižených dětí a dospělých v Kopřivnici letos zpestřila nabídka služeb několika nevidomých masérů. Ti se rozhodli úspěšnou masírovací akci během prvního červencového víkendu zopakovat a své výdělky opět darovat na organizaci dalšího ročníku her. První ze čtyř plánovaných masírovacích víkendů se bude konat 1. až 4. července 2011. Kromě toho zvou veřejnost na zápas v airsoftu. Airsoft je druh vojenského sportu podobný paintballu, v němž se jako munice používají malé plastovo-keramické kuličky.  Bude se hrát v ohraničeném prostoru u lyžařské chaty v Kopřivnici, v sobotu od 10 hodin, v neděli od 14 hodin. Hráči budou mít na rukou zvonečky. Síly s námi změří například strážníci městské policie, kteří si oči zaslepí maskami. Zahrát si může přijít úplně každý, kdo bude mít chuť.

 

Město Kopřivnice připravuje v rámci prevence kriminality kurzy sebeobrany pro seniory. Náplní kurzů bude nejen výuka praktických obranných technik, ale také rady, jak nebezpečným a krizovým situacím předcházet.

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici si Vás dovoluje pozvat na výstavu „Beskydy“. Výstava prezentuje kolekci fotografií krajiny Beskyd a Pobeskydí zachycenou ostravským fotografem Michaelem Urbánkem. Doplněná je o turistické mapy, průvodce a další propagační materiály, spojené s cestováním a turistikou po Beskydech od počátku 20. století do nedávné minulosti. Výstava bude ke shlédnutí ve výstavním sále Muzea Fojtství od 23. června do 4. září 2011

 

Díky projektu Živá Kopřivnice přibude ve městě deset nových kontejnerů na plasty. Nákupu a instalaci sběrných nádob předchází hlasování občanů o jejich nejvhodnějším rozmístění. Do 15. července 2011 mohou návštěvníci internetových stránek města vybírat z patnácti navrhovaných lokalit, případně další vhodná místa pro umístění kontejnerů sami doporučit. Nových kontejnerů by se měli dočkat letos na podzim.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice