1. 7. 2013

 

Během prvního červencového týdne budou prováděny opravy poškozených úseků komunikací na ulicích Štramberské, Nádražní, Severní a Dělnické.1. a 2. července by mělo proběhnout frézování,3. a 4. července pokládka nových povrchů. Termíny se mohou změnit v závislosti na počasí. Během provádění stavebních prací je nutné počítat s dopravními omezeními, o nichž budou řidiči informováni přechodným dopravním značením. Žádáme o zvýšenou opatrnost při průjezdu komunikacemi a děkujeme za pochopení.

 

 

Senioři, pozor! Policie vyšetřuje další dva případy okradených seniorů, 18. a druhý 25. června přes den, obě krádeže se udály ve Frenštátě Pod radhoštěm na ulici Školská čtvrť a ulici Záhuní. V obou případech zlodějky zazvonily u dveří seniorů. Požádaly je o tužku a papír pro sepsání vzkazu a pod další záminkou poskytnutí sklenice vody vnikly bez souhlasu majitelek do bytu. Druhá z pachatelek prohledala byt. Poškozené ženy nakonec zjistily, že byly okradeny o finanční úspory. Celkem o téměř sto tisíc korun. Policie hledá svědky těchto událostí, kteří by byli schopni poskytnout informace k osobám či vozidlům, které se pohybovaly v místě okradení. Informace lze poskytnout telefonicky na linku 158 a zároveň důrazně varuje: Neznámým návštěvám neotvírat, neotvírat a nedůvěřovat.

Objasňování těchto případů je složité. Tito „Šmejdi“ využívají seniorského věku poškozených a jejich dobroty. Jsou si moc dobře vědomi, že pokud nebudou chyceni na místě i s odcizenými věcmi tak je bude těžké dohledat a něco jim dokázat. Na toto jednání se specializuje určitá skupina lidí a celkem jim to vychází. Těch poškozených jsou desítky denně.  Nezbývá než apelovat na děti a vnuky seniorů a neustále jim tyto případy připomínat.

 

 

 

O letošních prázdninách můžete zažít dobrodružství spojené s výpravou po kopřivnickém okolí! Co musíte udělat? Protáhnout si svaly, zapojit pozorovací schopnosti, splnit pár úkolů a vyplnit závěrečný test. Soutěž potrvá do konce prázdnin! Nejúspěšnější soutěžící obdrží zajímavou odměnu!

Stáhněte si hrací kartu zde: https://www.kulturakoprivnice.cz/soubory/ks_hraci_karta.pdf

 

 

 

Stavba mostu nad tratí je v polovině. Rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Kopřivnici je zhruba v půlce. 7. července 2013 by mělo dojít ke zprovoznění opravované poloviny a zahájení stavebních prací na druhé straně. Díky převedení provozu na hotovou část mostu si řidiči oddychnou, neboť již nebudou muset kličkovat mezi výtluky.

 

 

Samolepky upozorňují na zákaz podomního prodeje. Od 18. května 2013 platí v Kopřivnici Tržní řád (nařízení č. 3/2013 pdf 259 kB), který zakazuje podomní a pochůzkový prodej na území města. Za účelem zvýšení povědomí o novém právním předpisu vydalo město Kopřivnice samolepky s telefonními čísly, na která se mohou lidé obracet v případech, kdy se budou cítit těmito způsoby prodeje obtěžováni. Samolepky jsou určeny k výlepu na dveřích bytových domů apod. a jsou občanům k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 

Soutěžte s Lašskou bránou Beskyd. Stalo se již téměř tradicí, že v létě mohou obyvatelé i návštěvníci Kopřivnice, Příbora, Štramberka a Hukvald soutěžit. V letošním roce se na tom nic nemění, neboť Lašská brána Beskyd vyhlásila fotografickou soutěž o nejlepší snímek z této oblasti.

 

 

Toulky historií Tatry v kresbách Karla Rosenkranze. Nejen v Technickém muzeu Tatra lze získat ucelený obrázek o produkci kopřivnické automobilky. Prostřednictvím výstavy Karla Rosenkranze se nyní mohou s tatrováckými skvosty seznámit také návštěvníci Muzea Fojtství. Přestože obdivovatelé tatrovek znají Rosenkranzovy kresby velmi dobře z mnoha publikací či populárních nástěnných kalendářů, jedná se o jeho první samostatnou výstavu.

 

 

Výstava kopřivnických školáků vybízí k zamyšlení. V pondělí 24. června byla ve vestibulu kopřivnické radnice slavnostně zahájena výstava výtvarných prací, které místní školáci vytvořili v rámci soutěže Stop rasismu. Výstava, jejíž téma má kolemjdoucí návštěvníky vyzvat k zamyšlení nad soužitím různých etnik a kultur, bude v přízemí radnice k vidění do 12. července. Tisková zpráva

 

 

Botanická zahrada a arboretum ve Štramberku bude v prázdninových měsících hostit unikátní výstavu „O čem je současná botanika“.

 

 

Otevření koupaliště Libotín – Sezóna 2013 – Koupaliště otevřeno od 29. 6. 2013. Oznamujeme všem, že koupaliště na Libotíně se otevírá v sobotu! Od sezóny 2013 je provozovatelem koupaliště Libotín město Štramberk.

 

 

 

Koncert Jarek Nohavica •pá 5.7.2013 20:30 se koná na fotbalovém  stadionu ve Viganticích.

 

 

Baví-li vás  rychlá kola, pak nezapomeňte na Valašská rallye 2013 ve čtvrtek  4. 7. 2013  a v pátek 5. 7. 2013.

 

 

Ve jménu pána a pravdy 2013 – tak se jmenují program na Hukvaldském hradu  v pátek  5. 7. 2013 a v sobotu 6. 7. 2013, hradem Vás budu provázet Cyril, Metoděj a Jan Hus.

 

 

Na zřícenině hradu Starý Jičín se 6. 7. 2013 chystá  koncert známého písničkáře a humoristy Pepy Nose za doprovodu své dcery Lucie.

 

 

Cyklus promenádních koncertů ve Štramberku nabízí na 7. 7. Tamburašský orchestr Brač Studénka a kapelu  Cizinci v neděli 14. 7. 2013

 

 

Medobraní  můžete navštívit v sobotu 13. 7. 2013 14:00 ve Veřovicích ve včelařském areálu.

 

 

14. 7. 2013 – se koná netradiční výstup na Lysou s kočárky – již 12. Ročník.

 

 

Lašské muzeum v Šustalově vile v Kopřivnici vystavuje  od 18. 7. komix obřích rozměrů Svatováclavská legenda, který návštěvníkům přiblíží život svatého Václava – patrona české země.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice