3. 7. 2013

 

 

KTK zařazuje do programové nabídky 18. program ve vysokém rozlišení. Dvojku České televize naladíte také v KTKdigi. Od 1.7.2013 tak mohou diváci KTKdigi sledovat kanály České televize ČT1 HD, ČT2 HD i ČT Sport HD. Kabelová televize si současně zajistila i potřebný prostor pro vysílání připravovaných kanálů ČT Déčko a ČT art. Oba kanály plánuje ČT odstartovat 31. srpna 2013. Pro příjem HD programové nabídky doporučujeme Set-Top-Box Intek HD nebo moderní televizní přijímač vybavený DVB-C tunerem a MPEG4 dekodérem.

Postup jak správně naladit programovou nabídku KTKdigi najdete zde: https://ktkdigi.cz/navod

Nejpopulárnější česká hudební televize Óčko získala sestru v podobě stanice Óčko Gold, zaměřené na největší hudební hity české, slovenské i světové scény od 60. do 90. let. Ve svém programu nabídne největší idoly a nezapomenutelné desky, mj. Tinu Turner nebo skupiny ABBA a Bon Jovi. Óčko Goldje součástí základní neplacené nabídky.

Placená nabídka kabelové televize KTKdigi je rozšířena o dva nové slovenské programy WAU a FOOOR. Program televize WAU přináší na obrazovky relace o bývaní, vaření, nakupovaní, o svatbách, přípravách na rodičovství, o životním stylu, chudnutí, o plastických operacích a dalších „ženských“ tématech. TV FOOOR – jak již název napovídá, půjde o zábavní televizi, která se zaměří na sitcomy, komedie, zábavu a archivní pořady z televizní knihovny sesterské české TV Nova. Oba programy jsou od 1. 7. 2013 přidány bez navýšení ceny „rozšířené nabídky“.

 

 

 

Prověřovací cvičení v prostorách polikliniky Therapón 98, a.s. v Kopřivnici. Ve středečním odpoledni 26. 6. 2013 se krátce po čtrnácté hodině sjely do Kopřivnice všechny složky IZS. Konalo se zde totiž prověřovací cvičení IZS s námětem požáru ve sklepních prostorách polikliniky Therapón 98 a.s. na Štefánikově ulici. Na místě zasahovaly všechny základní složky IZS, tedy jednotka HZS MSK – ÚO Nový Jičín, stanice Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk a JSDH Příbor, Policie ČR OO Kopřivnice, ZZS Moravskoslezského kraje a nad rámec cvičení se na místo dostavila také Městská policie Kopřivnice. Nutno podotknout, že o cvičení neměl předem informace nikdo ze zúčastněných.

Zasahující se tak museli vypořádat s množstvím pacientů, kteří se běžně pohybují v odpoledních hodinách v poliklinice. Navíc při průzkumu jednotky zjistily, že se ve sklepních místnostech nachází dvě osoby, které se dle námětu cvičení pokusily uhasit požár před příjezdem hasičů, ale při tomto se nadýchaly zplodin hoření a upadly do bezvědomí. Hasiči tak museli za použití dýchacích přístrojů nejen provést jejich záchranu, ale do příjezdu Záchranné služby také museli poskytnout postiženým předlékařskou pomoc. Následně byla provedena lokalizace a likvidace simulovaného požáru, který byl imitován za pomocí divadelního vyvíječe kouře. Všechny složky IZS si tak prověřily vzájemnou spolupráci a komunikaci. Součástí prověřovacího cvičení bylo také ověření znalosti postupů dle platného traumatologického plánu polikliniky. Bez jakékoliv přípravy bylo personálu lůžkové části zařízení sdělena informace o úniku čpavku na nedalekém zimním stadionu s tím, aby v rámci tohoto oddělení provedli stanovená opatření na ochranu pacientů a personálu.  Jednotlivá opatření byla reálně prováděna s výjimkou transportu pacientů s ohledem na jejich zdravotní stav. Na základě průběhu této činnosti je možno konstatovat, že  byly získány některé poznatky a zkušenosti, které mohou být využity při další přípravě zdravotnického personálu na řešení mimořádných událostí podobného typu.

 

 

Sobotní Lašské hry nabídly divákům bohatý program, který v podvečer vyvrcholil koncertem kapely No Name. Úderem čtrnácté hodiny se na náměstí sešli představitelé Kopřivnice, Příbora, Hukvald a Štramberku, aby se utkali v takzvaných Lašských hrách. Šestičlenná družstva poměřila svou rychlost a postřeh v lidském stolním fotbálku. Vítězství si odvezlo město Štramberk. Kopřivnici se nepodařilo obhájit vítězství z předchozích tří ročníků.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 10. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody v Lubině v oblasti u kostela a 16. července od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice Květinové. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 25. července od 7:30 – 15:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Komenského a Husovy.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 4. – 8. července v Lubině za kruhovým objezdem, v Lubině Na hrázi, u mostu, vedle domu s č.p. 437, č.p. 4, v Lubině na točně autobusů, na rozcestí pod přehradou, ve Vlčovicích u mostu a u KD.

  

 

Upozorňujeme občany, že během prvního červencového týdne budou prováděny opravy poškozených úseků komunikací na ulicích Štramberské, Nádražní, Severní a Dělnické. 1. a 2. července by mělo proběhnout frézování, 3. a 4. července pokládka nových povrchů. Termíny se mohou změnit v závislosti na počasí. Během provádění stavebních prací je nutné počítat s dopravními omezeními, o nichž budou řidiči informováni přechodným dopravním značením. Žádáme o zvýšenou opatrnost při průjezdu komunikacemi a děkujeme za pochopení.

 

 

Koncert skupiny Klika NJ Blues. Pro přátelé dobré hudby další koncert úspěšné hudební skupiny Klika NJ Blues! Koncert proběhne na turistické chatě Dr. Hrstky a to večer před státním svátkem – ve čtvrtek 4. července v 19:30. Těšit se můžete na příjemnou hudební atmosféru, kterou tato skupina dokáže vytvořit.

 

 

Stavba mostu nad tratí je v polovině. Rekonstrukce mostu nad železniční tratí v Kopřivnici je zhruba v půlce. 7. července 2013 by mělo dojít ke zprovoznění opravované poloviny a zahájení stavebních prací na druhé straně. Díky převedení provozu na hotovou část mostu si řidiči oddychnou, neboť již nebudou muset kličkovat mezi výtluky.

 

 

Výstava v K Galerii od 9. 7. 2013, vernisáž v 17:00 – Marie Tichá   ( * 1951). Malířka, původně samouk, občanským povoláním systémová inženýrka, absolventka ostravské Vysoké školy báňské. Kresby a obrazy, převážně pastely a akrylové malby ukazují na stěžejní inspiraci, kterou autorka hledá v neživé přírodě. Současná výstava ukazuje nejen tuto hlavní motivaci, ale i ukázky odlišných technik a námětů vytvořených během studia i dříve.

 

 

Občanskému sdružení Pomoc psům Novojičínsko se podařilo zachránit z Chvalčova šestnáct psů, kteří žili v naprosto nevyhovujících podmínkách. Pejsci nyní hledají nový domov. Sedm vystrašených a nesocializovaných fen a devět psů zůstalo napospas svému osudu po hospitalizaci své majitelky v Chvalčově v okrese Kroměříž. Otec majitelky psů se poté obrátil na tamní úřady s prosbou o pomoc, protože sám by šestnáct psů neuživil. Pejsků se nakonec ujalo občanské sdružení Pomoc psům Novojičínsko. Kontakty:Pomoc psům Novojičínsko, občanské sdružení, email: pomocpsumnovojicinsko@seznam.cz číslo účtu: 2500402566/2010. Nyní jsou pejsci umístěni v dočasných domovech u dobrovolníků po celé Moravě, kde se dávají zdravotně i psychicky do pořádku. Sdružení děkuje za jakoukoli pomoc.

 

 

Lidé mohou opět žádat o kotlíkové dotace. Zhruba šedesát milionů uvolnil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí. Částka půjde na dotace nových kotlů do domácností, které lidé budou muset kvůli nové legislativě ochrany ovzduší tak jako tak vyměnit. Společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů odstartovala 1. 7. 2013. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva. V průběhu příštích několika let budou muset kotle stejně vyměnit, protože už nebude emisně vyhovovat nové legislativě na úseku ochrany ovzduší. Tento program jim dává šanci učinit tak včas a s výrazně nižšími náklady. Národní program přináší oproti předchozím výzvám i některé novinky, mezi něž patří například rozšíření typů podporovaných kotlů o kotle zplyňovací a plynové. V této souvislosti byla upravena také výše dotace, a to v závislosti na typu podporovaného kotle. V rámci první Společné výzvy bude také možné podat žádost o dotaci prostřednictvím poštovních služeb. Občané, kteří o dotaci požádají, dostanou do tří měsíců od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoliv. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

 

 

Jára Cimrman: Proso: Kino Puls Kopřivnice se zařadilo mezi participující kina na tomto projektu. Přímý přenos z Obecního domu v Praze se uskuteční 13. 7. 2013 v 19.45. (100 minut / přímý přenos / 2D – Režie – Jan Svěrák / ČR 2013 ).U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského „Riesenradu“ byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem Proso. Díky své snad jediné záporné vlastnosti – drobnému škudlilství – nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů vám dokáže, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Čech Cimrman. Po 120 letech zaskví se tyto hudební poklady na festivalu Prague Proms ve světové premiéře pod jménem svého pravého tvůrce. Přímý přenos tohoto slavnostního koncertu do českých kin je pořádán ve prospěch Centra Paraple, charitativní organizace, která pomáhá fyzicky postiženým najít cestu zpět do kvalitního života.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice