5. 7. 2013

 

6. CYRILOMETODĚJSKÁ PĚŠÍ POUŤ ZE SV. HOSTÝNA NA VELEHRAD V PÁTEK 5. 7. 2013 DO NEDĚLE 7. 7. 2013. – pouť ze Sv. Hostýna přes Štípu a Napajedla na Velehrad po vytyčené trase poutní cesty.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době letních prázdnin:

Knihovna a čítárna v kulturním domě bude UZAVŘENA v období 15. července – 2. srpna. 

Znovu otevřeme 5. srpna.

Upozorňujeme, že po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí zkrácená letní otevírací doba do pěti hodin do večera, tedy otevřeno bude každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 12:00 a 12:30 – 17:00 (vyjma uzavření).

Pobočka Sever (ul. Francouzská) bude UZAVŘENA v období 15. července – 9. srpna. Znovu otevřeme 12. srpna. Otevírací doba je nezměněna, tedy otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek v době 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 (vyjma uzavření).

 

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu poruchy na horkovodním potrubí bude přerušena dodávka tepla a teplé vody pondělí 8. července od 1 h ráno na ulici Záhumení a I. Šustaly. Dodávka bude obnovena v odpoledních hodinách. Místo poruchy je na ulici Erbenově pod mostem.

 

 

KINO PULS NEHRAJE  od 22. července do 4. srpna 2013 – „kinoprázdniny“ z důvodu pravidelné údržby.

Metropolitní opera New York sezona 2013/2014 předprodej zahájen od 1. srpna 2013.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 10. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody v Lubině v oblasti u kostela a 16. července od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice Květinové. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 25. července od 7:30 – 15:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Komenského a Husovy.

 

 

FARNÍ SBOR ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ VE ŠTRAMBERKU zve na shromáždění s  připomínkou odkazu Mistra Jana Husa, kde promluví místní farář Mgr. František Hruška v sobotu 6. července 2013 v 19:00 hodin na zahradě za Sborovým domem (za nepříznivého počasí v modlitebně, Zauličí 473).

 

 

Na zřícenině hradu Starý Jičín se 6. 7. 2013 chystá  koncert známého písničkáře a humoristy Pepy Nose za doprovodu své dcery Lucie.

 

 

 

 

Na hradě Hukvaldy ožije historie. Během tohoto víkendu se na hradě Hukvaldy koná dvoudenní akce s názvem Oživlá historie. Těšit se můžete na kostýmované prohlídky. Hradem vás budou provázet postavy spojené s historií tohoto oblíbeného sídla. Páteční den se ponese „Ve jménu pána našeho“ a výklad vám podají Cyril s Metodějem. V sobotu se pak osobně setkáte s mistrem Janem Husem, který na hrad zavítá „Ve jménu pravdy“. Prohlídky po oba dny začínají v 11:00, 13:00, 15:00 a 16:30 hodin.

 

 

Letní večer v Hájově 5. 7. 2013. Akci pořádá Kulturní komise Hájov, která připravila bohaté občerstvení. Večerem bude provázet hudební skupina Helianthus. Letní večer začíná v 19:00 hodin, ale nedočkavci jsou vítání již o dvě hodiny dříve, kdy se bude podávat první porce kotlíkového guláše. Letní odpoledne pro děti a večer s živou hudbou na Dětském hřišti v Klokočově 6. 7. 2013, které bude zahájeno v 15:00 hodin.

Pouliční hudební vystoupení před rodným domem Sigmunda Freuda v sobotu 6. 7. 2013 od 10:00 do 11:30 hodin. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Na počasí závisí také promenádní koncert ve Štramberku. V neděli 7. 7. od 15:30 hodin vystoupí Tamburašský orchestr Brač Studénka. Své umění má předvést v Národním sadu.

 

 

 

Kdo se stane penaltovým králem MS kraje? Místní futsalový team Růžové tlapičky Hukvaldy pořádá IV. ročník soutěže „O penaltového krále MS kraje“. Soutěž je otevřená a může se tak do ní zapojit každý, kdo se registruje v pátek ve 13:00 hodin a zaplatí startovací poplatek 50 Kč + 1x vykoupení ve výši startovného. Akce se uskuteční za Hukvaldským pivovarem.

 

 

V Kopřivnici rozbalí svůj stan cirkus Carini na ulici Husově naproti letnímu stadionu a zůstane až do neděle. Show od 17:30 hodin, v neděli pak už ve 14:00 hodin. Vystoupí akrobaté, artisti i klauni, předvedou vám volný výcvik malého a velkého koně, psi i opice, drezúru berberských lvů a velšských poníků i laser show či rolla rolla show. V programu vystoupí také účastníci soutěže CS má talent.

 

 

Výstava v K Galerii od 9. 7. 2013, vernisáž v 17:00 – Marie Tichá   ( * 1951). Malířka, původně samouk, občanským povoláním systémová inženýrka, absolventka ostravské Vysoké školy báňské. Kresby a obrazy, převážně pastely a akrylové malby ukazují na stěžejní inspiraci, kterou autorka hledá v neživé přírodě. Současná výstava ukazuje nejen tuto hlavní motivaci, ale i ukázky odlišných technik a námětů vytvořených během studia i dříve.

 

 

 

Jedinečný koncert islandské skupiny Árstíðir, která v rámci svého turné po Evropě bude v červenci koncertovat pouze na 5 místech v ČR a z toho právě v pátek 12. července to bude na Štramberské Trúbě. Skupina Árstíðir, kterou mnohým českým posluchačům již není nutné představovat, přináší ve své hudbě tajemnou vůni osamělého Islandu ukrytou v působivých, teskných melodiích. Šest mužských hlasů se proplétá v typické severské polyfonii, která staví harmonii na jiných principech, než jsme zvyklí, a vytváří tak pocit mrazivého napětí. Silná smyčcová sekce dodává Árstíðiru plný zvuk, který pohltí a nadchne každého posluchače. Přestože nejde o klasickou moderní kapelu, nic to neubírá na ohromné síle a energii, kterou Árstíðir vyzařuje. Kapela už za čtyři roky své existence prokázala na mnoha zahraničních turné v Rusku, severní a západní Evropě, i loni na festivalu Colours of Ostrava.

 

 

Fotbalový klub FC Vlčovice-Mniší  zve na oslavy 80 let fotbalu ve Vlčovicích. Oslavy se uskuteční ve sportovním areálu ve Vlčovicích v sobotu 13. července. Od 15 hodin bude na programu utkání domácího týmu mužů s MFK Frýdek-Místek, v 17 hodin bude následovat utkání starých gard s týmem Sparta Praha. Od 20 hodin proběhne diskotéka, zajištěno bude také bohaté občerstvení a tombola.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice