8. 7. 2013

 

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlašuje pilotní ročník celostátního ocenění Neziskovka roku s cílem ocenit nejkvalitněji řízené neziskovky u nás. V prvním ročníku obdrží ocenění profesionálně fungující neziskovky ve třech kategoriích: velká, střední a malá organizace. V pilotním ročníku celostátní soutěže budou oceněny organizace, které vykazují kvalitní management, spolehlivé řízení a odpovědnou činnost v rámci svého působení. Svou neziskovku můžete přihlásit do některé ze tří kategorií do 29. července 2013. Do rozhodování se bude moci zapojit také široká veřejnost, a to prostřednictvím Ceny veřejnosti. Ocenění Neziskovka roku má ambici komplexně zhodnotit jak profesionalitu neziskové organizace, tak i přidanou hodnotu v podobě nápadu, inovace a originálního přístupu. Přihlaste svou neziskovku do 29. července na www.neziskovkaroku.cz.

 

 

Samolepky upozorňují na zákaz podomního prodeje. Od 18. května 2013 platí v Kopřivnici Tržní řád (nařízení č. 3/2013 pdf 259 kB), který zakazuje podomní a pochůzkový prodej na území města. Za účelem zvýšení povědomí o novém právním předpisu vydalo město Kopřivnice samolepky s telefonními čísly, na která se mohou lidé obracet v případech, kdy se budou cítit těmito způsoby prodeje obtěžováni. Samolepky jsou určeny k výlepu na dveřích bytových domů apod. a jsou občanům k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 

Programový balíček Thematic HD. Od 1. srpna 2013 bude skupina 12 programů, které jsou součástí programové nabídky Thematic HD, zakódována. Jedná se o programy, na kterých bude ve dnech 9., 10., 16. a 17. července 2013 zobrazena informační stránka o zakódování.

Pokud budete chtít sledovat programovou nabídku programů ve vysokém rozlišení Thematic HD, navštivte od 15. července 2013 kontaktní místo KTK a objednejte si tento programový balíček. Více informací www.ktkdigi.cz.

Pokud používáte internetové služby od naší společnosti, nezapomeňte si požádat o příslušnou slevu! Cenový bonus léto 2013: Zákazníci, kteří provedou objednávku Thematic HD do 31. srpna 2013, budou platit měsíční poplatky až od října 2013!

 

 

 

Výstava v K Galerii od 9. 7. 2013, vernisáž v 17:00 – Marie Tichá   ( * 1951). Malířka, původně samouk, občanským povoláním systémová inženýrka, absolventka ostravské Vysoké školy báňské. Kresby a obrazy, převážně pastely a akrylové malby ukazují na stěžejní inspiraci, kterou autorka hledá v neživé přírodě. Současná výstava ukazuje nejen tuto hlavní motivaci, ale i ukázky odlišných technik a námětů vytvořených během studia i dříve.

 

 

Jedinečný koncert islandské skupiny Árstíðir, která v rámci svého turné po Evropě bude v červenci koncertovat pouze na 5 místech v ČR a z toho právě v pátek 12. července to bude na Štramberské Trúbě. Skupina Árstíðir, kterou mnohým českým posluchačům již není nutné představovat, přináší ve své hudbě tajemnou vůni osamělého Islandu ukrytou v působivých, teskných melodiích. Šest mužských hlasů se proplétá v typické severské polyfonii, která staví harmonii na jiných principech, než jsme zvyklí, a vytváří tak pocit mrazivého napětí. Silná smyčcová sekce dodává Árstíðiru plný zvuk, který pohltí a nadchne každého posluchače. Přestože nejde o klasickou moderní kapelu, nic to neubírá na ohromné síle a energii, kterou Árstíðir vyzařuje. Kapela už za čtyři roky své existence prokázala na mnoha zahraničních turné v Rusku, severní a západní Evropě, i loni na festivalu Colours of Ostrava.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 10. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody v Lubině v oblasti u kostela a 16. července od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice Květinové. ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 25. července od 7:30 – 15:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Komenského a Husovy.

 

 

Lidé mohou opět žádat o kotlíkové dotace. Zhruba šedesát milionů uvolnil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí. Částka půjde na dotace nových kotlů do domácností, které lidé budou muset kvůli nové legislativě ochrany ovzduší tak jako tak vyměnit. Společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů odstartovala 1. 7. 2013. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva. V průběhu příštích několika let budou muset kotle stejně vyměnit, protože už nebude emisně vyhovovat nové legislativě na úseku ochrany ovzduší. Tento program jim dává šanci učinit tak včas a s výrazně nižšími náklady. Národní program přináší oproti předchozím výzvám i některé novinky, mezi něž patří například rozšíření typů podporovaných kotlů o kotle zplyňovací a plynové. V této souvislosti byla upravena také výše dotace, a to v závislosti na typu podporovaného kotle. V rámci první Společné výzvy bude také možné podat žádost o dotaci prostřednictvím poštovních služeb. Občané, kteří o dotaci požádají, dostanou do tří měsíců od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoliv. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době letních prázdnin:

Knihovna a čítárna v kulturním domě bude UZAVŘENA v období 15. července – 2. srpna. 

Znovu otevřeme 5. srpna.

Upozorňujeme Vás, že po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí zkrácená letní otevírací doba do pěti hodin do večera, tedy otevřeno bude každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 12:00 a 12:30 – 17:00 (vyjma uzavření).

Pobočka Sever (ul. Francouzská) bude UZAVŘENA v období 15. července – 9. srpna. Znovu otevřeme 12. srpna. Otevírací doba je nezměněna, tedy otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek v době 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 (vyjma uzavření).

 

 

KINO NEHRAJE  od 22. července do 4. srpna 2013 – „kinoprázdniny“ z důvodu pravidelné údržby.

Metropolitní opera New York sezona 2013/2014 předprodej zahájen od 1. srpna 2013.

 

 

Fotbalový klub FC Vlčovice-Mniší  zve na oslavy 80 let fotbalu ve Vlčovicích. Oslavy se uskuteční ve sportovním areálu ve Vlčovicích v sobotu 13. července. Od 15 hodin bude na programu utkání domácího týmu mužů s MFK Frýdek-Místek, v 17 hodin bude následovat utkání starých gard s týmem Sparta Praha. Od 20 hodin proběhne diskotéka, zajištěno bude také bohaté občerstvení a tombola.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice