10. 7. 2013

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 16. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Květinové.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 25. července od 7:30 – 15:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Komenského a Husovy.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 12. – 15. července ve Vlčovicích naproti domu č.p. 88 a 54, na zastávce ČSAD u kostela. V Mniší na zastávce ČSAD u KD, na horním konci u č.p. 174, naproti č.p. 109 a 159.

 

 

Byly zahájeny opravy povrchů místních na ulicích Štramberské, Nádražní, Severní a Dělnické. Během provádění stavebních prací, jejichž termín dokončení je stanoven na 22. července 2013, je nutné počítat s dopravními omezeními.

 

 

Kvalita vody ve všech sledovaných nádržích na Novojičínsku je dle KHS vyhovující ke koupání.

 

 

Kopřivnice přispěla na likvidaci následků povodní. Zhruba před měsícem postihla řadu českých měst ničivá povodeň, jejíž následky se dosud likvidují. Jako projev solidarity, účasti a spolupráce schválili kopřivničtí radní i zastupitelé poskytnutí finančních darů obcím Kouřim a Křešice. Další prostředky zaslali postiženým lidem zaměstnanci úřadu. S Kouřimí pojí Kopřivnici partnerství v rámci Národní sítě Zdravých měst ČR – ta je nejen odbornou platformou municipalit, která svým členům umožňuje sdílet zkušenosti a dobrou praxi v nejrůznějších oblastech rozvoje, ale také je sítí spolupráce a solidarity mezi obcemi. Proto bezprostředně po červnových záplavách zřídila speciální e-mail, na kterém bylo možné nabízet i poptávat jakékoliv formy podpory zasaženým obcím. Díky tomu se Kopřivnice spojila se středočeským městem Kouřim, kde voda zaplavila šestadvacet rodinných domů a desítky rodin tak během několika okamžiků přišly o své domácnosti. Celková škoda v Kouřimi se odhaduje na více než 30 milionů korun. Ačkoliv velká voda již odpadla a odklízecí i úklidové práce jsou téměř hotovy, další pomoc budou postižené lokality potřebovat po vyschnutí zatopených objektů. Zastupitelstvo města Kopřivnice proto na svém červnovém zasedání schválilo poskytnutí finančního daru městu Kouřim ve výši 100 tisíc korun. Přes 6 tisíc korun zaslali na účet toto městečka také zaměstnanci městského úřadu, kteří mezi sebou po povodních vyhlásili dobrovolnou sbírku.

Další pomoc z Kopřivnice míří do Křešic, které po letošních povodních patří k nejvíce zničeným místům v Čechách. Do této malé obce na Litoměřicku poputuje z kopřivnického rozpočtu částka 20 tisíc korun, jejíž poskytnutí schválila minulý týden městská rada. Darované prostředky budou předány zasaženým rodinám a využity k likvidaci povodňových škod.

 

 

Noví emigranti, utečenci a čekatelé na občanství Valašského království se mohou těšit na novou podobu svých pasů. Začínají číslem 900001 a jejich vydání znamená, že počet občanů VK se přehoupl přes 90 tisíc. Jeho obálka zůstává stejná s motivem pohanského boha Radegasta, ale jeho obsah je  vylepšen. Nově si držitel pasu již může zaškrtnout, zdali je jeho fotografie před nebo po slivovici; obměnily se motivy jednotlivých vízových stránek a přibyly k nim další moudrosti, které by každý správný občan Valašského království měl znát či někdy aj následovat… například „Koza nigdy neztlustne, kozí slaniny sa nenajíš“ či „Každé ráno zhlédni seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Gdyž tam nejsi, běž do práce…“.

 

 

Vlčovice oslaví osmdesátiny utkáním se Spartou. V sobotu 13. července se ve Sportovním areálu ve Vlčovicích uskuteční oslavy 80. výročí založení tamního fotbalu. Oslavy budou zahájeny v 15 hodin utkáním domácího družstva mužů s MFK Frýdek-Místek. V 17 hodin pak bude následovat exhibiční zápas starých gard s týmem Sparta Praha: „Příchozí se mohou těšit na známé hvězdy sparťanské minulosti, mezi kterými nebude chybět například Libor Sionko, Lumír Mistr nebo Ivan Čabala,“ vyjmenoval některé se sobotních soupeřů domácího celku předseda FC Vlčovice-Mniší Roman Gajdušek. Zatímco odpolední část oslav se ponese v ryze fotbalovém duchu, po 20. hodině si přijdou na své také milovníci tance, pro které je připravena večerní diskotéka.

 

 

Od 28. června do 14. července se moravskoslezští policisté v rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřují na zvýšenou kontrolu bezpečnosti silničního provozu. Do těchto akcí jsou zapojeni policisté služby dopravní, pořádkové a cizinecké policie krajského ředitelství, ostravského městského ředitelství a jednotlivých územních odborů. Policisté na vytipovaných stanovištích v teritoriu celého Moravskoslezkého kraje ve zvýšené míře kontrolovali převážně dodržování povolené rychlosti a způsob jízdy, technický stav motorových vozidel, telefonování během jízdy. V jejich hledáčku bylo také používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a také, zda řidiči mají u sebe všechny doklady potřebné pro řízení motorových vozidel.

Celková výše dosud uložených pokut se vyšplhala na částku 305 900,- Kč. Tak jako v předchozích dopravně bezpečnostních akcích také zde bylo nejčastějším zjištěným přestupkem nedodržení maximální povolené rychlosti (243 řidičů). Z dalších porušení stojí za zmínku nevyhovující technický stav vozidel (celkem 123), jízda bez řidičského oprávnění nebo bez řidičského průkazu (celkem 9 řidičů). Jeden řidič sedl za volant po požití návykové látky a třináct po požití alkoholu. Závažného pochybení, kterého se řidiči dopustili, bylo nepoužití bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Přesto, že jsou jedním z důležitých prvků pasívní bezpečnosti vozidel, během akce policisté zjistili 53 osob, kteří během jízdy nebyli připoutáni a 5 dětí nebylo převáženo v autosedačkách. Tato čísla jsou opravdu alarmující.  Policisté byli znovu nemile překvapeni, že se stále najdou lidé, kteří jsou schopni v dnešním provozu riskovat zdraví nebo dokonce i životy nejen své, ale také svých nejbližších.

 

 

BREKEKYÁDA aneb VODNICKÉ HRÁTKY. V sobotu 20. července 2013 se z Kopřivnice stane městečkem vodníků. Před kulturním domem v Kopřivnici od 14.00 hodin proběhne BREKEKYÁDA aneb VODNICKÉ HRÁTKY, které nabídnou bohatý program jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Na návštěvníky čekají soutěže a kvízy s písničkami a tanečky se zaměřením na vodu, pohádkové postavy vodníků a kouzla a čáry z balónků. Za tyto soutěže mohou dětičky získávat dušičky do hrníčku, které si samy nazdobí, a které si můžou ve vodníkově obchodě vyměnit za sladké odměny. Dále si návštěvníci mohou vyzkoušet vázání vodníkových pentliček, chytání kuliček do sítí, bublinkování či lov rybiček v rybníce. Také bude připraveno malování na obličej, vodnické balancování s kuličkou, vodníkova mini-diskotéka, pentličkový ohňostroj a možná přijde i kouzelník.  Celé odpoledne bude moderovat a provázet klaun HOPSALÍN.

 

 

Klub BushCraft Discgolf Kopřivnice o. s. informuje o úspěších na Slovenském turnaji Makov Open 2013, který se konal  6. – 7. 7. a který byl zároveň i mistrovstvím Slovenské Republiky v DiscGolfu. Pro náš klub to byl první zahraniční a zároveň i první veliký dvoudenní turnaj a Nikole Kociánové se podařilo po napínavém souboji obsadit 2. místo v kategorii Women. Z kategorie Open si nejlépe vedl Michal Grepl, který postoupil mezi finálových 12 hráčů.

Vesnice roku: uplynulé dva měsíce byly ve znamení hodnocení 273 přihlášených obcí ze všech krajů České republiky. Ta nejlepší obec z každého kraje, oceněná Zlatou stuhou, postupuje do celostátního kola, jehož vítěz získá titul Vesnice roku 2013. Celkem třináct obcí, třináct držitelů ocenění Zlatá stuha – za vítězství v krajském kole, se již nyní připravují na příjezd celostátní hodnotitelské komise. Celostátní kolo soutěže se uskuteční v termínu od 1. do 7. září a jeho výsledky již tradičně oznámí ministr pro místní rozvoj na luhačovickém Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.

 S příchodem letních měsíců také začíná období krajských slavností, na kterých si oceněné obce převezmou ceny z rukou zástupců vyhlašovatelů soutěže. Udržované historické a lidové stavby, zeleň, bohatý spolkový a společenský život nebo knihovny s kouzlem pohodlí. To je jen malý výčet toho, čím se obce prezentovaly krajským komisím a za co byly obce oceněny.  

Vítězné obce krajských kol soutěže – zlatá třináctka

Obec Chelčice (Jihočeský kraj)

Obec Šakvice (Jihomoravský kraj)

Obec Hájek (Karlovarský kraj)

Obec Holovousy (Královéhradecký kraj)

Obec Nová Ves nad Nisou (Liberecký kraj)

Obec Jeseník nad Odrou (Moravskoslezský kraj)

Obec Hradčany (Olomoucký kraj)

Obec Dolní Újezd (Pardubický kraj)

Obec Němčovice (Plzeňský kraj)

Obec Čistá (Středočeský kraj)

Obec Srbská Kamenice (Ústecký kraj)

Obec Jámy (Kraj Vysočina)

Obec Vysoké Pole (Zlínský kraj)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice