12. 7. 2013

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 12. – 15. července ve Vlčovicích naproti domu č.p. 88 a 54, na zastávce ČSAD u kostela. V Mniší na zastávce ČSAD u KD, na horním konci u č.p. 174, naproti č.p. 109 a 159.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době letních prázdnin:

Knihovna a čítárna v kulturním domě bude UZAVŘENA v období 15. července – 2. srpna. 

Znovu otevřeme 5. srpna.

Upozorňujeme Vás, že po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí zkrácená letní otevírací doba do pěti hodin do večera, tedy otevřeno bude každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 12:00 a 12:30 – 17:00 (vyjma uzavření).

Pobočka Sever (ul. Francouzská) bude UZAVŘENA v období 15. července – 9. srpna. Znovu otevřeme 12. srpna. Otevírací doba je nezměněna, tedy otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek v době 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 (vyjma uzavření).

 

 

 

Jedinečný koncert islandské skupiny Árstíðir, která v rámci svého turné po Evropě bude v červenci koncertovat pouze na 5 místech v ČR a z toho právě v pátek 12. července to bude na Štramberské Trúbě. Skupina Árstíðir, kterou mnohým českým posluchačům již není nutné představovat, přináší ve své hudbě tajemnou vůni osamělého Islandu ukrytou v působivých, teskných melodiích. Šest mužských hlasů se proplétá v typické severské polyfonii, která staví harmonii na jiných principech, než jsme zvyklí, a vytváří tak pocit mrazivého napětí. Silná smyčcová sekce dodává Árstíðiru plný zvuk, který pohltí a nadchne každého posluchače. Přestože nejde o klasickou moderní kapelu, nic to neubírá na ohromné síle a energii, kterou Árstíðir vyzařuje. Kapela už za čtyři roky své existence prokázala na mnoha zahraničních turné v Rusku, severní a západní Evropě, i loni na festivalu Colours of Ostrava.

 

 

Jára Cimrman: Proso: Kino Puls Kopřivnice se zařadilo mezi participující kina na tomto projektu. Přímý přenos z Obecního domu v Praze se uskuteční 13. 7. 2013 v 19.45. (100 minut / přímý přenos / 2D – Režie – Jan Svěrák / ČR 2013 ).U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského „Riesenradu“ byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem Proso. Díky své snad jediné záporné vlastnosti – drobnému škudlilství – nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů vám dokáže, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Čech Cimrman. Po 120 letech zaskví se tyto hudební poklady na festivalu Prague Proms ve světové premiéře pod jménem svého pravého tvůrce. Přímý přenos tohoto slavnostního koncertu do českých kin je pořádán ve prospěch Centra Paraple, charitativní organizace, která pomáhá fyzicky postiženým najít cestu zpět do kvalitního života.

 

 

O letošních prázdninách můžete zažít dobrodružství spojené s výpravou po kopřivnickém okolí! Co musíte udělat? Protáhnout si svaly, zapojit pozorovací schopnosti, splnit pár úkolů a vyplnit závěrečný test. Soutěž potrvá do konce prázdnin! Nejúspěšnější soutěžící obdrží zajímavou odměnu!

Stáhněte si hrací kartu zde: https://www.kulturakoprivnice.cz/soubory/ks_hraci_karta.pdf

 

 

Fotbalový klub FC Vlčovice-Mniší  zve na oslavy 80 let fotbalu ve Vlčovicích. Oslavy se uskuteční ve sportovním areálu ve Vlčovicích v sobotu 13. července. Od 15 hodin bude na programu utkání domácího týmu mužů s MFK Frýdek-Místek, v 17 hodin bude následovat utkání starých gard s týmem Sparta Praha. Od 20 hodin proběhne diskotéka, zajištěno bude také bohaté občerstvení a tombola.

 

 

Koncert pro soprán, cembalo a klavírpá 12.7.2013

Příbor Koncert v rámci festivalu Janáčkovy Hukvaldy. Na programu budou písně Leoše Janáčka (1854 – 1928) z cyklu V mlhách a Moravská lidová poesie v písních a výběr z repertoáru Ottorina Respighiho (1879 – 1936)…

 

 

Masters of rock 2013 11.7.2013 – ne 14.7.2013

11. ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivalu v ČR! Masters Of Rock festival vstupuje do své druhé desítky! Je to až neuvěřitelné, kolik zážitků a skvělé muziky festival ve své dětské…

 

 

Gulášfest  11.7.2013 – so 13.7.2013

Fotbalové hřiště (Valašské Meziříčí) Festival hudby a dobrého guláše.

 

 

Botanická zahrada a arboretum ve Štramberku bude v prázdninových měsících hostit unikátní výstavu „O čem je současná botanika“.

 

 

Cyklus promenádních koncertů ve Štramberku nabízí  kapelu  Cizinci v neděli 14. 7. 2013.

 

 

Medobraní  můžete navštívit v sobotu 13. 7. 2013 14:00 ve Veřovicích ve včelařském areálu.

 

 

14. 7. 2013 – se koná netradiční výstup na Lysou s kočárky – již 12. Ročník.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice