1. 7. 2022

Symfonická filmová noc pod Trúbou. Na plátně v akci hrdinové filmů Piráti z Karibiku, Star wars, Jak vycvičit draka a dalších, před nimi hraje symfonický orchestr a to vše se odehrává v romantickém prostředí Amfiteátru pod Starou věží… Řekněte, nezní to jako ideální náplň prvního prázdninového večera? Nenechte si ujít jedinečný kulturní zážitek a přijďte v pátek 1. července do letního kina přivítat prázdniny s orchestrem NOTA ZUŠ Zdeňka Buriana Kopřivnice pod vedením Tomáše Sochy. Začínáme ve 21.30, v případě nepříznivého počasí Vás očekáváme v kulturním domě na náměstí.

 

Začaly stavební práce, které si vyžádal havarijní stav plynovodu na ulici České. Na místě probíhají přípravné práce a bezprostředně po dokončení stavby okružní křižovatky Obránců mírů, Francouzské a Školní odstartují výkopové práce v komunikaci. Ulice Česká bude zneprůjezdněna. Stavební práce na ulici České budou probíhat v šesti etapách, které potrvají celkem čtyři měsíce. Bližší informace najdete na webu města.

 

LETNÍ ŠKOLA TANCE: Tancem kolem světa. Ochutnávka různých tanečních forem věnovaná široké veřejnosti. Tentokrát se mohou zúčastnit i návštěvníci města z větší dálky a využít možnosti navštívit v průběhu dne muzea, pamětihodnosti, či využít možnosti koupání na koupališti, nejen ve městě, ale i blízké přehradě a večer zažít cestování s tancem v parku. Akce proběhnou vždy v Sadu Dr. Edvarda Beneše v 18:00. Vstupné je zdarma.

  1. 7. – country tance
  2. 7. – Swing
  3. 7. – dobové tance
  4. 7. – orientální tance
  5. 7. – Flamenco
  6. 7. – latinsko-americké tance.

 

Výprava do pravěku II.: Keltové, udatní bojovníci. Poodhalte roušku minulosti díky workshopům a kvízům a vypravte se s námi na výpravu do doby železné. Setkáme se s prvními historickými postavami u nás – Kelty. Akce jsou ideální pro děti 1. stupně. U některých akcí jsou kvízy, kde je potřeba číst, proto doporučujeme doprovod rodičů, prarodičů či starších sourozenců. Akce se koná 1. července od 10:00 do 16:00 v muzeu Šipka.

 

Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka proběhne 1. července v kostele sv. Maxmiliána v 17:00.

Festivalový epilog s přípitkem, Hukvaldy. Tečku za letošním festivalem udělají polští hosté, kteří zahrají v české premiéře díla svých krajanů. Po koncertě jsou všichni posluchači zváni k festivalové závěrečné sklence vína do „festivalové kavárny“ Kavárna fara v Hukvaldech.

Program

    Józef Świder – Lyrické miniatury

    Marek Stachowski – Pezzo Grazioso

    Josef Bohuslav Foerster – Dechový kvintet D dur op. 95

    Leoš Janáček – Dechový sextet „Mládí“

Účinkující

    Krakovské dechové kvinteto

    Katarzyna Kurowska-Mleczko – flétna

    Marek Mleczko – hoboj

    Roman Widaszek – klarinet

    Pawel Solecki – fagot

    Tadeusz Tomaszewski – lesní roh

    Jadwiga Czarkowska – basklarinet

 

Zátopkova pětka, Kopřivnice-10. ročník akce v rámci Lašské běžecké ligy 2022. Běžecký závod se bude konat 2. července na stadionu Emila Zátopka v 10:00. Startovné je 100 Kč. 

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Historie a současnost Příbora.Téma prohlídky bude historie a současnost Příbora s kronikářkou Irenou Nedomovou.

Prohlídka proběhne 2. července, sraz v 9:00 u informačního centra města Příbor.

 

Tvůrčí setkání českých, moravských, slezských a slovenských přadlen i přadláků v CETRAT Příbor. Centrum tradičních technologií Příbor – Muzeum Novojičínska a město Příbor srdečně zvou všechny zájemce o archaickou rukodělnou výrobu na nultý ročník setkání přadlen do Příbora. Setkání se zúčastní více než 70 přadlen z různých koutů České i Slovenské republiky, které budou příst na kolovratech, vřeténkách a dalších nástrojích používaných v minulosti na ruční zhotovování nití. O hudební doprovod se postarají cimbálové muziky jedna z Valašska a druhá z Těšínského Slezska. Po celý den bude možné si zakoupit drobné občerstvení a navštívit výstavu v CETRAT Příbor “ Kopřivové šaty“. Akce bude přístupná široké veřejnosti. Akce se uskuteční v Piaristických zahradách v 9:00.

 

Kulturní spolek Hukvaldský potlach si vás dovoluje pozvat na další z hudebních večerů. Vystoupí písničkář Martin Holexa (textař, básník, spisovatel knih a výborný řezbář). Dalším vystupujícím bude Zdeněk Furmančík – Mendoš (ostravský bard s písněmi z ostravského regionu). A celý hudební večer zakončí bluegrassová skupina Cizinci, která bude hrát k tanci i poslechu do pozdních nočních hodin. Občerstvení zajištěno. Akce proběhne 2. července v Hospůdce na koupališti v 18:00. Vstupné je dobrovolné.

 

Červencové neděle Vám zpříjemní kapely, které jsou místem spojeny se životem a působením Dany a Emila Zátopkových. První letošní letní koncert v parku bude odehrán pod taktovkou Komorního orchestru Kopřivnice. Komorní orchestr Kopřivnice zahájil své působení v roce 1995. Jádro dvacetičlenného souboru tvoří bývalí i současní žáci spolu s pedagogy ZUŠ. Repertoár KOK tvoří komorní skladby od baroka až po hudbu současnou. Letní koncert se bude konat 3. července v Sadu Dr. Edvarda Beneše v 17:00. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice