4. 7. 2022

TANCEM KOLEM SVĚTA: KOPŘIVNICE, SAD EDVARDA BENEŠE, 18:00 HODIN, PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST BEZ ROZDÍLU VĚKU:

  1. 7. COUNTRY TANCE
  2. 7. SWING
  3. 7. DOBOVÉ TANCE
  4. 7. ORIENTÁLNÍ TANCE
  5. 7. FLAMENCO
  6. 7. LATINSKO-AMERICKÉ TANCE

 

ROZHLEDNA NA BH OTEVŘENA v PONDĚLÍ 4. 7. 2022, KOPŘIVNICE, 9:00-18:00 HODIN

 

Zcela nové komfortní prostředí pro pacienty i zdravotníky mají v novojičínské nemocnici traumatologické i chirurgické ambulance. V uplynulých dvou měsících proběhla rekonstrukce části tzv. urgentního příjmu II. typu, do kterého spadají chirurgická a traumatologická ambulance. Zmíněné ambulance slouží především pacientům, kteří dorazí do nemocnice s akutními problémy a jsou tak velice vytížené po celý týden ve dne i v noci. Bylo proto zapotřebí jejich bezproblémový chod zajistit i během jejich modernizace.

 

S ODISKOU NA HRAD. TO JE AKCE, DÍKY KTERÉ DRŽITELÉ ODISKY ZAPLATÍ NA HRADECH A ZÁMCÍCH POLOVIČNÍ VSTUPNÉ. Vybrané hrady a zámky v Moravskoslezském kraji se zapojily do akce, která k nim má nalákat výletníky a zároveň podpořit cestování hromadnou dopravou. Držitelé personifikované ODISky mají od začátku července do konce září padesátiprocentní slevu na hradech Hukvaldy a Sovinec a na zámcích Bruntál, Nová Horka, Nový Jičín a Frýdek. Regionální autobusy dovezou turisty jen několik desítek metrů od hukvaldské obory, na Sovinec je to od autobusu taky asi jen sto metrů. Na zámek Bruntál to turisté mají z bruntálského autobusového nádraží pěšky jen asi deset minut, cestující ale mohou přestoupit na jiný spoj a opět dojet až téměř k zámku. Zámek Nová Horka je od zastávky autobusu 300 metrů, pohodlně se dá dojet skoro až k zámkům v Novém Jičíně a ve Frýdku. Autobusová síť je v Moravskoslezském kraji skutečně hustá, takže se výletníci dostanou i do nejodlehlejších míst v regionu. Benefitní program se neomezuje pouze na krajské organizace. Postupně bude rozšiřován o další atraktivní místa regionu. Například od 1. července získají majitelé platných personifikovaných ODISek slevu 15 % na vstupném do areálu Skalka Family park ve Vřesině u Ostravy

 

Specialisté v Diagnostickém centru umí vyšetřit kostní věk dítěte. Jedná se o posouzení, zda se kostra dítěte vzhledem k jeho věku vyvíjí přiměřeně, zda je kostní věk opožděn nebo naopak urychlen. K tomuto účelu se nejlépe hodí snímek ruky – u praváka levá, u leváka pravá, aby byl co nejvíce potlačen vliv fyzické práce. Postupný vývoj, tvarování a zrání jednotlivých kůstek zápěstí totiž umožňuje přesnější a podrobnější posouzení než jakákoliv jiná část těla. Vývoj se posuzuje od narození až po věk 18 let, kdy vývoj končí a kosti nabývají definitivní podobu.

Posouzení je důležité především k rozpoznání toho, zda například malý vzrůst dítěte je dán geneticky, tedy přirozeně, nebo zda je projevem choroby. Na pracovištích v Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm AGEL Diagnostické centrum zavedlo posuzování kostního věku podle rozšířeného a nejdůkladnějšího přístupného systému. Na základě jednoduchého rentgenového snímku a informací o výšce a váze dítěte a výšce jeho rodičů, získá lékař informace o tom, zda je vývoj kosti přiměřený věku, zda je urychlen nebo opožděn, zda dítě netrpí hormonální nebo jinou chorobou a jakou výšku bude mít, až dospěje.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice