6. 7. 2022

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět bude od čtvrtka dne 28.7.2022 v brzkých ranních hodinách přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 31.7.2022 v dopoledních hodinách.

 

Před základní školou dr. Milady Horákové se 28. června uskutečnilo tradiční pietní setkání u příležitosti výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se místní škola jmenuje. Památku této osobnosti uctí členové místního klubu Masarykova demokratického hnutí a představitelé města.

 

Od pondělí 4. 7. je uveden do provozu nový kruhový objezd na křížení ulic Obránců mírů, Francouzské a Školní. Další práce, které nevyžadují dopravní omezení, budou pokračovat dál. Stavba je společnou investicí Správy silnic MSK a města Kopřivnice a přišla zhruba na 7,2 milionu korun. Správa silnic platí stavbu tělesa okružní křižovatky, město zaplatí 2,88 milionu korun za pouliční osvětlení, chodníky, zeleň nebo ochranné ostrůvky v přechodech pro chodce, které zvýší bezpečnost přecházejících. Stejný model spolupráce má být uplatněn při přestavbě křížení ulic Záhumenní a Kapitána Jaroše, který se připravuje na rok 2024.

 

Podchod známý jako Myší díra se proměnil v legální plochu street artu. Proměnu podchodu iniciovali a realizovali členové kopřivnického spolku ArtBOX, kteří se dohodli s městem a Správou silnic Moravskoslezského kraje, jenž objekt vlastní. Původní čmáranice nahradily stylizované skalními stěnami s graffiti nápisy a známými animovanými postavičkami Looney Tunes.  Čelní stěnu dostal na starost mladý kopřivnický výtvarník Hynek Tekula, jehož výtvarná dílka už zdobí několik míst ve městě. Vzhledem k tomu, že pouliční umění je velmi živé, může procházející lidi překvapit, že motivy v podchodu se budou postupně překrývat a obměňovat. Zapojit se může každý. Prostor se tak může stát veřejnou galerií. Připomínku slavných rodáků podpořilo město částkou 20 tisíc korun.

 

Před 10 lety byl rok 2012 vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. V Kopřivnici se při této příležitosti odstartoval projekt Aktivní senior, díky němuž se naši senioři již celé desetiletí rozhodně nenudí. Letošní program pokračoval ve čtvrtek 23. června na minigolfovém hřišti.Na turnaj v minigolfu s podtitulem od jamky k jamce dorazilo 28 účastníků, byli rádi, že se zase mohou setkávat.  I když v názvu akce byl „turnaj“, nehrálo se o vítězství, i když vyhrál vlastně každý účastník – hlavní cenou bylo příjemně strávené společné dopoledne. Ale protože se na turnajích vyhrává, drobné ceny dostali ti, co měli štěstí při losování. Další setkání je připraveno n 6. 9., kdy se chystá zcela nová přednáška „Jak nezůstat v tichu“, která se týká ztráty sluchu.

 

Oteřeno koupaliště na Libotíně. Areál prošel důkladnou renovací a oficiální otevření s pestrým doprovodným programem se povedlo v sobotu 25.6. Po dlouhých diskusích o zprovoznění koupaliště město v roce 2019 upřednostnilo kvalitu provozu a bezpečnost návštěvníků před dalším provizoriem. Rozhodlo se zpracovat projektovou dokumentaci, vybrat zhotovitele, který provede sanační práce a zprovozní technologie se zárukou.Ve veřejné soutěži zvítězila firma Centroprojekt Group. Rekonstrukce proběhla u bazénové vany i brouzdaliště, u technologie pro úpravu vody a došlo také na předláždění chodníků. Celková cena stavby včetně DPH činí 12,585 milionu korun. Slavnostní otevření koupaliště Libotín v sobotu zahájilo prázdniny. Koupaliště bude otevřeno denně od 9 do 20 hodin, ceník a aktuální informace o provozu najdete na webu města štramberk.

 

Mnohoduše. Výstava představuje abstrakce a téma Žena Lenky Dobiášové, roz. Axmanové, fotografie Evy Struškové a tvorbu Lukáše Hejče. Všechny tři autory spojuje společné místo pro život, kterým je město štramberk. Pro všechny 3 autory je výstava inspirací i výzvou. Přijďte se potěšit hrou barev, a postřehy obyčejného života.  Výstava Mnohoduše obrazů Lukáše Hejče, fotografií Evy Struškové a obrazů Lenky Dobiášové bude k vidění v Muzeu Fojtství v Kopřivnici do 14. 8. 2022.

 

Emil Zátopek slaví narozeniny! Oslavte je společně s knihovnou a zpestřete si prázdniny plněním řady zábavných úkolů. Čekají na vás vědomostní kvízy, logické hádanky, pátrání v terénu a mnoho dalších překvapení. Bližší informace v knihovně -soutěž Prázdniny s Emilem Zátopkem se hraje od 1. července do 30. srpna.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice