1. 9. 2017

 

Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 5. až 7. září Moravskoslezský kraj. Během třídenní návštěvy bude prezidentský pár doprovázet moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák s manželkou. Prezident Miloš Zeman letos nejprve navštíví Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě, kde se setká s jeho zaměstnanci a krajskými zastupiteli, poté bude se starosty obcí diskutovat o kotlíkových dotacích, které v Moravskoslezském kraji odstartují právě 5. září. Hlava státu se setká také s poslanci a senátory, významnými podnikateli i osobnostmi regionu. V průběhu tří dnů navštíví Větřkovice, Studénku, Nový Jičín, Český Těšín a Hlučín, kde bude diskutovat s představiteli obcí i s občany, navštíví také firmu Temex. Pro první dámu je připraven separátní program, plánovaná je například návštěva Domova Bílá Opava, Galerie výtvarného uměni v Ostravě, TONAKu v Novém Jičíně nebo vyhořelého dřevěného kostela Božího těla v Třinci-Gutech.

 

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. září nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED., dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice ze společnosti AGEL zkušený manažer Ing. Karel Kantor. Úkolem pro nové vedení novojičínské nemocnice bude další rozvoj zdravotnického zařízení s důrazem na nosné Komplexní onkologické centrum, které je jeho součástí. MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED, vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Bohaté pracovní zkušenosti získal mimo jiné také na University of Cape Town či v Nemocnici Na Homolce v Praze. Ing. Karel Kantor je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické Univerzity Ostrava. Do novojičínské nemocnice přichází ze společnosti AGEL, kde působil na pozici finančního ředitele, následně byl zodpovědný za oblast inovací a rozvoje vědy a výzkumu.

 

Koncert Jardy Svobody. Amfiteátr pod Starou věží v pátek 1. 9. od 19.30 hod. se rozezní v harmonii proti disharmonické době. Frontman legendární skupiny pražské skupiny Trabant a Otcovy děti zahraje své písně na prastaré harmonium snesené z půdy Štramberského kostela.

 

EXtrémní přechod Beskyd Javorový – Javorník – otevřené Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic.

Jeho cílem je také přiblížit široké laické veřejnosti náročnost expedičního výstupu na himálajskou osmitisícovku. Podtitul závodu je „Vylez si svou Ká-dvojku v Beskydech“. Závodníci na cca 95 km dlouhé trati překonají převýšení 5302 metrů, které je naprosto shodné s převýšením, které překonávají horolezci při výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2 (8611 m) z poslední vesnice Askole (3300 m). Letošní závod se uskuteční 1. – 3. 9. 2017. Zázemí celého závodu je tradičně ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud budou závodníci večer vlaky přepraveni do Třince, odkud ve 22.30 hodin závod odstartuje. Na závodníky čeká přechod 7-8 beskydských vrcholů dle zvolené trasy – Velký Javorový, Ropice, Travný, Lysá hora, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník. Doprovod a návštěvníci závodu si mohou sobotu užít i ve FAN zóně Na Pile na Ostravici, kde na ně čeká doprovodný program. V sobotu se pak už kolem 10.00 hodiny očekává ve Frenštátu p. R. příchod prvních dvojic. Limit pro závodníky je neděle 3. 9. 2017 ve 3.30 hodin. Neděle se pak ve Frenštátu ponese v duchu pocty závodníkům, kdy budou vyhlášeny výsledky závodu a uskuteční se i koncert skupiny Mirai.

 

Radegast den, oslava správně hořkého piva Radegast, vypukne v sobotu 2. září v areálu pivovaru v Nošovicích. Vstup na akci je zdarma, z Ostravy a Frýdku-Místku budou vypraveny speciální vlaky a autobusy. Velkou událostí pro hudební fanoušky bude vystoupení ostravské rodačky a uznávané české zpěvačky Marie Rottrové. Na hlavním podiu se navíc představí i další hudební pecky, jako jsou kapely Tublatanka, Mňága a Žďorp či Rybičky 48. V průběhu dne se lze zúčastnit exkurze pivovarem, naučit se správně čepovat pivo v mistrné škole čepování nebo pokořit různé adrenalinové disciplíny v Radegast „Hořké zóně“. Zde se v bude v odpoledních hodinách také konat hořké klání mezi vybranými hokejisty z HC Frýdek-Místek a HC Vítkovice Ridera. Na hlavním podiu proběhne slavnostní vyhlášení vítězných projektů z programu Radegast lidem, kterým pivovar podporuje veřejně prospěšné projekty z oblasti péče o přírodní bohatství a udržitelný turismus v Beskydech. Novinkou letošního ročníku je soutěž o nejlepší „hořký příběh“. Lidé budou moci své historky, vystihující slogan piva Radegast „Život je hořký. Bohudík“, povyprávět na kameru a autor nejlepšího příběhu bude odměněn pivem na rok zdarma.

Pivovarské brány se pro návštěvníky otvírají v sobotu 2. září v 11:00 hodin. Program v areálu nošovického pivovaru začíná od 11:30 hodin, končí ve 23:00 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. Mimořádná doprava na akci bude zajištěna vlakem z Ostravy a Frýdku-Místku přímo do areálu pivovaru a pravidelnými autobusy z Frýdku-Místku. Auto bude možné zdarma zaparkovat na prostorném parkovišti automobilky. Odtud bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava do areálu pivovaru.

 

V sobotu 2. 9. 2017 se koná soutěž o nejlepší kotlíkový guláš na Bubla ranči.

SOUTĚŽNÍ ÚKOL: uvařit libovolný guláš v kotlíku na otevřeném ohni – min. množství 3l, soutěžící si sám zajistí kotlík, suroviny, pracovní desku, pracovní pomůcky. Předem může být nakrájené a naložené maso, očištěná a omytá zelenina (nenakrájená). Povinností soutěžících je dát porotě jednu degustační porci guláše, ve stanovenou dobu (16 hodin).

PROGRAM DNE :

9 -10 hod. příjezd soutěžících

10 – 11 hod. losování + příprava

11 hod. zahájení vaření ( zapálení ohně )

16 hod. ukončení vaření a předání degustačních porcí

17 hod. vyhlášení výsledků a předávání cen

CENY PRO PRVNÍ TŘI NEJLEPŠÍ GULÁŠE

  1. cena – ŽIVÉ PRASE
  2. cena – SOUDEK PIVO
  3. cena – LÁHEV ŠUMIVÉHO VÍNA

Uzávěrka přihlášek je do 27. 8. 2017 (tel. 731446720 nebo e-mail: radimkubos@centrum.cz )

 

 

O pohár města Kopřivnice. Hokejový klub Kopřivnice pořádá turnaj v minihokeji 3. a 4. tříd a to v sobotu 2. 9. od 9.00 hod. a neděli 3. 9. od 9.00 hod., který se koná na Zimním stadionu. Turnaje se zúčastní družstva Technica Brno, Vítkovice, Vsetín, Nový Jičín, Přerov a Uničov.

 

Restaurace pod Šostýnem pořádá v sobotu 2. 9. od 20.00 taneční akci Helax party ve stylu Cuba party. Během noci plné hudby a tance zahrají DJ’s Jirka Javorský, Jakub Fuciman, Berry J a Noxed.

 

Tančírna. Kulturní dům Příbor se, již tradičně rozezní v neděli 3. 9. od 18.00 hod. v duchu pohodového jazzu a swingu 30. a 40. let 20. století. Uslyšíte šlágry první republiky a jazzy age. Přijďte si zatančit nebo se jen zaposlouchat. Pro zájemce výuka tanců zdarma. Během večera vystoupí skupina Lam-Trio ve složení Ladislav Kokeš, Milan Holub a Aleš Nitra.

 

Local Mandala zve v neděli 3. 9. 2017na koncert třicetiletého amerického muzikanta RickoLuse. Koncert pořádá Local Mandala v Galerii Galaxie v parku E. Beneše. Celým svým jménem Richard Colado, Vyzbrojen akustickou kytarou, tamburínou, půl tuctem foukacích harmonik, kopákem a hlavně zásobou silných písniček zahraje v Galaxii přání (Objekt č. 4 vedle vlakového nádraží). Hudba vychází z folku, popu, indie hudby, experimentalu a lo-fi žánrů.

 

K-Galerie zve všechny na výstavu obrazů Anny Dočkalové, v úterý 5. 9. 2017.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice