10. 10. 2018

Další města v Moravskoslezském kraji chtějí zarazit doplatky na bydlení. Zájem o bezdoplatkové zóny v Moravskoslezském kraji raketově roste. Žádostí přibývá, města usilují o co největší rozsah. Bruntál chce mít bez doplatků polovinu města, Orlová město celé.

Štramberk chystá na čtvrtek 11. 10. 2018 Besedu a dataprojekci manželů Špillarových o putování po ostrově Cejlon, od 17 hod.

Knihovna také chystá pro děti podzimní výtvarnou dílnu ve čtvrtek 11. 10 od 13:00 – 17:30.

Poslední letošní farmářský trh se koná v pátek 12. 10. v centru města od 9 do 16 hodin.

Na Koncert Michala Pavlíčka a tria zve příbor do Kd v pátek 12. 10.

Jubilejní vzpomínání ke stým narozeninám Miroslava Horníčka se připravuje jako Vzpomínkové „Hovory H“ v pátek 12.10. v malém sále KDK od 19 hod.

Nenechte si ujít Besedu s Josefem Lukášem o natáčení legendárního filmu režiséra Karla Zemana Cesta do pravěku u příležitosti setkání ctitelů díla malíře Zdeňka Buriana Podzimní vítr, ve štramberském kulturním domě v pátek 12.10. v 18 hod, setkání pokračuje až do neděle a nabídne dále křest nové knihy a sběratelskou burzu.

Atletikou nabitá druhá polovina září byla uzavřena Během rodným krajem Emila Zátopka s doprovodnými závody pro děti a veřejnost. Před devátou hodinou odstartoval lidový běh a poté už byl na programu Běh dětí Kopřivnicí, do kterého se letos zapojil rekordní počet účastníků, celkem 482 dětí v několika věkových kategoriích. Ti nejmenší mohli závodit i za doprovodu rodičů. Nejvíce soutěžících bylo z místního atletického klubu a tratě vedly okolo kulturního domu a muzea k základní škole dr. Milady Horákové. Před hlavní závodem přišla pozdravit sportovní fanoušky Dana Zátopková, která tradičně nechybí na startu běhu nesoucího jméno jejího slavného manžela. Jen pár dnů po svých devadesátých šestých narozeninách položila společně s dalšími členy českého klubu olympioniků kytici k památníku Emila Zátopka a před startem hlavního běhu se stihla pozdravit také se samotnými závodníky. Legendární olympionička a čestná občanka města Kopřivnice vyslala na trať 236 běžců, z toho jich do cíle v Rožnově pod Radhoštěm dorazilo 227. Více než 22 kilometrů dlouhou trať nejrychleji zvládl keňan Mark Rotich Kipchumba v čase hodina 14 minut a 30 vteřin. Druhý doběhl Marek Chrascina a třetí další Keňan z maďarského Benedek týmu. Nejlepším domácím závodníkem byl Jakub Ambros, který skončil v absolutním pořadí na osmém místě. Z 33 závodnic podala nejlepší výkon závodnice benek týmu. Nejlepší Češkou byla na druhém místě Martina Vévodová. Domácí závodnice Kateřina Polášková obsadila mezi ženami ve své kategorii druhé místo. Celkově se do půl maratonu závodu zapojilo 27 běžců z Kopřivnice a 4 reprezentovali firmu Brose. Nejlepším týmem byl ONěmec.cz ve složení Tomáš Blaha, Václav Bitala a Martina Novotná.

V areálu Andrlova Chlumu u Ústí nad Orlicí byla ukončena závodní sezóna minikár. Jelo se poslední kolo Mistrovství ČR, kde nechyběla oba jezdci A.MARK TATRA TEAMU Kopřivnice. Mladší Filip dojel na 6. místě a tím si zajistil 5. místo v celkové klasifikaci Mistrovství ČR v roce 2018. V Poháru ČR pro malý počet odjetých závodů se umístil na 9. místě a v Evropském poháru mu patří konečné 4. místo. Starší Jakub svým vítězstvím suverénně potvrdil post nejlepšího jezdce a získání titulu Mistra České republiky 2018. Tato sezóna byla pro něj velmi úspěšná – 13. startů, 13 vítězství – první místo v poháru ČR 2018 a první místo v Evropském poháru 2018. Vyhlášení nejlepších minikárových jezdců proběhne 27. října v Praze.