12. 10. 2018

 

Nenechte si ujít Besedu s Josefem Lukášem o natáčení legendárního filmu režiséra Karla Zemana Cesta do pravěku u příležitosti setkání ctitelů díla malíře Zdeňka Buriana Podzimní vítr, ve štramberském kd v pátek 12.10. v 18 hod, setkání pokračuje až do neděle a nabídne dále křest nové knihy a sběratelskou burzu.

 

Další ročník přehlídky Svatováclavská réva se chystá v katolickém domě v Lubině v sobotu 13. 10.

 

Benefice pro Karolínku Dejovou a přehlídka Tancem kolem světa se chystá v KD v sobotu 13. 10 od 16 hodin.

 

Hradní strašidla na Hukvaldech v sobotu 13. 10. od 18 do 21 hod. opustí své skrýše, aby se podívaly na ukázky šermířských soubojů.

 

Začátek klubové sezony ohlašuje Papaja klub v Kopřivnici v sobotu 13. 10.

 

V neděli 14. října se v Kateřinicích u Příbora na Novojičínsku uskuteční 7. ročník Kateřinického trailu. I letos je pro závodníky připravena trať malebnou kateřinickou přírodou a to hned v 15 kategoriích. Běžecký závod je určen pro muže, ženy i děti všech věkových kategorií a pro všechny, kteří běhají pro radost, ale i pro překonání sebe sama. Již nyní se lze do závodu registrovat za zvýhodněné startovné.

 

Budování nového muzea automobilů Tatra v Kopřivnici nezačne ani letos. V souvislosti se zahájením jeho stavby se přitom původně hovořilo už o roku 2017. Další komplikace ale zahájení realizace pozdrží. Moravskoslezský kraj, který je investorem stavby, totiž stále nezná dodavatelskou firmu. První kolo výběrového řízení bylo zrušeno. Důvodem byla skutečnost, že všechny nabídky překračovaly částku 123,8 milionu korun, které byly jako maximální náklady součástí podmínek udělení dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. „Pokud bychom do projektu vložili navíc byť jen jedinou korunu z vlastních prostředků, museli bychom vracet celou dotaci,“ vysvětlil Jaroslav Kania, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast investic. To, že se záměr stavby muzea nevešel do původně plánovaného limitu, Kania přičítá aktuálnímu stavebnímu boomu a zdražování stavebních materiálů. „Po jednáních s ministerstvem byla k 20. srpnu limitní částka celkových nákladů zrušena, a tudíž můžeme spustit nové kolo výběrového řízení, které proběhne v září nebo v říjnu, a v listopadu bychom podle předpokladů mohli mít vybraného dodavatele,“ uvedl Kania. Stavba tak podle jeho slov začne až v příštím roce a dokončena by měla být v roce 2020 nebo 2021. Harmonogram prací bude nyní kraj podle svého náměstka projednávat i s dalšími partnery včetně města Kopřivnice, které se zavázalo vybudovat přístupové komunikace a parkoviště u nového muzea.

 

Kariéra bude na dosah celý rok, vysoká škola báňská má centrum práce. Má mladým lidem zprostředkovat kontakt se zaměstnavateli a připravit je na přechod od studia do práce. Studentům by proto nové centrum chtělo nabídnout například kurzy cizích jazyků. Právě na jejich slabé ovládání si zaměstnavatelé, při hodnocení kvalit absolventů vysokých škol, stěžují nejčastěji. Velký zájem o fungování centra mají podle koordinátorky i samotní zaměstnavatelé. Centrum by si podle ní mělo na svůj provoz samo vydělat. Centrum na sebe vydělává, zaměstnavatelé platí například za inzerci pracovních pozic.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice