10. 12. 2018

V souvislosti s rekonstrukcí zařízení na výrobu elektřiny v teplárně společnosti KOMTERM Morava budou ve dnech 10. až 11. prosince 2018 provedeny nezbytné technologické zkoušky – tzv. profuky a vyčištění parního potrubí k turbosoustrojí. Tyto zkoušky jsou spojeny se zvýšenou hlukovou zátěží a není možné je nahradit jiným řešením. Za problémy se společnost KOMTERM občanům Kopřivnice omlouvá a bude se snažit rozsah minimalizovat na nezbytné minimum. Děkujeme za pochopení.

 

Den otevřených dveří a předvánoční jarmark s pořadovým číslem 8. chystá v úterý 11. 12. ZŠ a MŠ, 17. listopadu

14.30-17.00.

 

Městká knihovna Kopřivnice v rámci projektu Bookstart zve všechny rodiče miminek, batolat a dětí předškolního věku na VÁNOČNÍ BOOKSTART 12. 12. v 10 hod.

 

Poprvé se kopřivnice zapojí do celostátního projektu Česko zpívá koledy, společné zpívání začne ve středu 12. 12. v 18 hodin, v centru před KDK, zapojit se může kdokoliv. Vystoupí sbory základních škol Kopřivnice pod vedením paní učitelky Evy Nedjalkové.

 

Vila Machů zve na přednášku jany Tiché ve středu od 18 hod. na téma Vánoce v lidové kultuře: Od adventu po Tři krále.

 

Speciální promítání v Kopřivnickém kině: Nanga Parbat 2018 Diameer Face se chystá ma pátek 21. 12. od 19:00 hod. Naprogramu je premiéra filmového dokumentu a přednáška o úspěšné letošní horolezecké expedici na jednu z nejobtížnějších Himalájských osmitisícovek Nanga Parbat. Členové expedice (Pavel Kořínek/Kopřivnice, Leoš Husták/Kopřivnice, Pavel Bém, Radoslav Groh, Tomáš Kučera, Pavel Burda, Jirka Janák a Jiří Domanský) se koncem června vydali na do Pakistánu na extrémně obtížný výstup v západní stěně této obávané osmitisícové hory. A výstup se zdařil. Šest členů z devíti stanulo na vrcholu hory a jedná se tak o historicky jednu z nejúspěšnějších Českých horolezeckých expedic. Poté následuje hudební večer a setkání s horolezci v modrém sále.

 

V souvislosti s rekonstrukcí zařízení na výrobu elektřiny v teplárně společnosti KOMTERM Morava budou ve dnech 10. až 11. prosince 2018 provedeny nezbytné technologické zkoušky – tzv. profuky a vyčištění parního potrubí k turbosoustrojí. Tyto zkoušky jsou spojeny se zvýšenou hlukovou zátěží a není možné je nahradit jiným řešením. Za problémy se společnost KOMTERM občanům Kopřivnice omlouvá a bude se snažit rozsah minimalizovat na nezbytné minimum.

 

Přestavba „čtyřproudovky“ I/48 na dálnici D48 mezi Novým Jičínem a Rychalticemi není tvrdý oříšek pouze pro stavbaře, ale také pro řidiče. Největší problémy motoristy trápí u obce Libhošť, kde Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví nový most a vede pod ním provizorní obslužná komunikace. Kamenem úrazu se v tomto místě, u křižovatky na Rybí a do Nového Jičína, stalo staré přemostění, jehož konstrukce nemile překvapila projektanty. Celá konstrukce musela jít k zemi současně a ŘSD nemohlo využít stejný model oprav, jako ve zbývající části opravované frekventované silnice.

V současné době je ponechán provoz na stávající silnici I/48. Doprava je vedena v jednom jízdním pruhu pro každý směr. Po provedení rozšíření a středního dělicího pruhu se doprava převede na tuto novou polovinu v předpokládaném termínu v srpnu 2019 a dobuduje se polovina druhá. Kromě toho u Libhoště, kde se v dopravních špičkách, před nájezdem na provizorní „esíčko“, tvoří od Nového Jičína každodenně dlouhé kolony. Mosty se také budují po polovinách a budou zprovozněny společně s příslušnou polovinou silnice. Výjimku tvoří právě předmětný most v Libhošti, kde očekáváme zprovoznění jeho poloviny v průběhu roku 2020 a druhé poloviny společně s druhou polovinou silnice, tedy v prosinci 2020. S provizorní řešením, nevyhovující zejména těžké tranzitní dopravě, tak musejí řidiči počítat minimálně po celý rok 2019 a část roku 2020. ŘSD počítá s tím, že zde v zimě nasadí více techniky nad rámec standardní zimní údržby, neboť chce předejít dopravnímu kolapsu, který by mohl nastat, když bude sněžit a mrznout.

 

Krajský rozpočet na příští rok je připraven, občané se k němu mohou vyjádřit. Návrh rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2019 je od 28. listopadu zveřejněn na úřední desce krajského úřadu a na webových stránkách kraje. Své připomínky k němu mohou občané vyjádřit písemně a doručit je do 12. prosince 17 hodin na podatelnu krajského úřadu, nebo ústně na zasedání krajského zastupitelstva. To se bude konat 13. prosince. Rozpočet Moravskoslezského kraje je navrhován v celkové výši 10,285 miliardy korun – počítá s příjmy 9,445 miliardy korun, výdaje by pak měly dosáhnout 10,285 miliardy korun. Na pokrytí rozdílu, tedy 0,840 miliardy korun, využije kraj zejména finance z krajského rozpočtu kraje na rok 2018, které se podařilo uspořit. Použití úvěrových prostředků se minimalizuje, oproti letošnímu roku dochází ke změně poměru mezi splátkami úvěrů a čerpáním úvěru. Od roku 2019 budou splátky úvěrů vyšší, což příznivě ovlivňuje výši zadluženosti kraje.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice