7. 12. 2018

Informace o provozních změnách knihovny a jejích poboček na konci roku:

Městská knihovna – půjčovna a čítárna v kulturním domě,24. prosince – 2. ledna uzavřeno.

Městská knihovna – pobočka Lubina, 25. a 27. prosince uzavřen.

Městská knihovna – pobočka Mniší, 26. prosince uzavřeno.

Městská knihovna – pobočka Vlčovice, 25. prosince uzavřeno.

 

Walbo Railway generálním sponzorem kopřivnické ploché dráhy. Ostravská společnost zajišťuje dodávky vlakových a tramvajových kol. Tato firma, která své produkty dodává zákazníkům celé východní a střední Evropy se v pondělí v podvečer stala generálním sponzorem našeho plochodrážního klubu. Kopřivnický tým, který po jednadvaceti letech zasáhne do druhé nejvyšší české plochodrážní ligy se svým vlastním týmem bude startovat pod hlavičkou AK Walbo Railway Kopřivnice.

 

Od neděle dojde k výrazným změnám v jízdních řádech autobusových linek. V neděli 9. prosince se mění dosavadní jízdní řády, a to dost výrazně. Změny se budou týkat nejen zmíněných jízdních řádů, ale také samotného dopravce. Nově bude autobusovou dopravu a příměstské linky zajišťovat společnost Transdev Morava s. r. o. a ČSAD Vsetín a. s. Doprava bude zajišťována nízkopodlažními autobusy v bílém vnějším provedení s logem Moravskoslezského kraje vybavenými klimatizací, USB zásuvkami pro dobíjení mobilních zařízení a audiovizuálním informačním systémem. Dopravce byl vybrán na období deseti let.

 

DIVADLO: Zase ti tupitelé, Štramberk. V pátek 7. prosince od 19.00 hod. se můžete těšit na veselohru Sedlnického divadla Sedlo. Satirické představení o jedné obci (příběh není inspirován žádnou konkrétní vesnicí, podobnost je čistě náhodná).

 

Vánoční jarmark v Příboře. V sobotu 8. prosince od 8.00 hod. náměstí Sigmunda Freuda nabídne stánky s vánoční tématikou, vystoupení dětí a žáků MŠ a ZŠ, dětský folklorní soubor Ostravička.

 

Setkání betlemářů v Příboře. Expozice muzea oživí v sobotu 8. prosince od 9.00 hod. dvanáct řezbářů, předvádějících řezbářské techniky při výrobě betlémů. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky.

 

Popletené vánoce v Příboře. Veselá hudební pohádka o tom, co všechno se může stát, když nebeská trojice Mikuláš, Andělka a Čert popletou své přípravy na Vánoce a jaké z toho mohou vzniknout roztomilé zmatky a motanice. Veselý příběh o věčně nabručeném Čertovi Brblovi, Mikulášovi a nebeské Andělci se odehraje v sobotu 8. prosince od 15.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

Adventní setkání v Kopřivnici. V sobotu 8. prosince od 15.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se můžete těšit na přednášku o. Jana Slavíka pro mládež „Jsem služebnice páně…“, poté vystoupí schola sv. Bartoloměje, Eva More a Safenat Paneach.

 

DIVADLO: Kuba a tři čerti ve Štramberku. V sobotu 8. prosince od 16.00 hod. je připravená mikulášská pohádka pro děti i dospělé. Pohádku uvede Divadlo Pod věží v sále Kulturního domu ve Štramberku.

 

Adventní podvečer: O čarovném kolovrátku, Příbor. Poetický komponovaný podvečer poukazující na reálnost či nereálnost některých rukodělných výrob vyskytujících se v tradičních pohádkách se uskuteční v sobotu 8. prosince od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře. Během večera vystoupí Václav Michalička a Petra Vidomusová a Jan Fišar.

 

UMĚNÍ V KINĚ: G. Donizetti: Anna Boleynová, Kopřivnice. Opera zachycuje tragický osud druhé manželky Jindřicha VIII. a matky slavné panovnice Alžběty I. V titulní roli mladé královny se v režii Davida McVicara a pod hudebním vedením Marca Armiliata představí hvězdná Anna Netrebko. Giovannu (Jane Seymourovou) ztvární Jekatěrina Gubanová, Lorda Percyho Stephen Costello, Enrica (Jindřicha VIII) Ildar Abdrazakov a v roli královnina pážete Smetona vystoupí Tamara Mumford. Dramatický příběh se odehraje v sobotu 8. prosince od 17.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. V sobotu 8. prosince od 19.00 hod. v Městském pivovaru se uskuteční tradiční posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek.

 

Druhý adventní koncert se uskuteční v neděli 9. prosince od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor, tentokrát vystoupí Komorní orchestr Kopřivnice, pěvecký sbor Ondráš z Nového Jičína a pěvecký sbor Bílovec.

 

Adventní koncert na Hukvaldech. V neděli 9. prosince od 17.00 hod. v kostele sv. Mikuláše v Rychvalticích vystoupí Erika Šporerová a Marianna Pilarová za doprovodu varhan. Během večera uslyšíte skladby Dvořáka, Donizettiho, Handela a mnoho dalších.

 

KONCERT: Radůza v Kopřivnici. V neděli 9. prosince od 19.00 v Kulturním domě Kopřivnice vystoupí Radůza. Se svou kapelou představí průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z posledního alba „Muž s bílým psem“ (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek a také z vánočního alba „Studna v poušti“ (září 2017).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice