10. 12. 2021

V neděli 12. prosince dojde ke změně autobusových i vlakových jízdních řádů. Aktualizace se provádí s ohledem na vytíženost a návaznost jednotlivých spojů. Výraznější změny tentokrát čekají vlakovou dopravu.
Hlavní změny nastanou na tratích:
322 Cieszyn – Český Těšín – Frýdek-Místek (linka S7) >
323 Ostrava – Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice (linky S5 a S6) >
325 Studénka – Veřovice (linka S8) >
Nové jízdní řády autobusů v okrese Nový Jičín >

 

Stavebníkům jsou k dispozici ještě dva miliony.Lidé v Kopřivnici mohou stále žádat o dotace na výstavbu rodinných domů. Důležité je však podat žádost včas! Podpora až 200 tisíc korun je totiž přidělována podle pořadí doručení žádostí včetně všech potřebných dokumentů.

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem za Betlémy. Vydejte se na příjemnou procházku Štramberkem za líbeznými betlémy. Od 1. 12. 2021 do 2. 2. 2022 jsou betlémy, s laskavým svolením majitelů, vystaveny v oknech domů nebo výkladech obchodů. Stavění betlémů patří u nás k nejstarším vánočním zvykům, daleko starším, než je zdobení vánočního stromku. Není rozdíl mezi betlémy historickými a současnými. Všechny vznikaly z lásky a pro radost tvůrců i diváků. Komentovaná prohlídka začíná v 16:00 hodin u kapličky v Národním sadu.

 

Enkaustika na Fojtství  11. prosince 2021. Vánoční malování pro rodiče s dětmi se uskuteční od 10:00 do 16:00 hodin. Enkaustika je starověká malířská technika malování horkým voskem vhodná pro každého. K enkaustické malování nejsou nutné umělecké znalosti a dovednosti. V krátké době si lze tuto techniku osvojit. Malování pestrými barvami přináší spoustu nevšedních překvapení a zážitků. Tuto techniku lze provádět i s postiženými dětmi. Během našeho setkání si společně procvičíte práci s enkaustickým perem, kdy si vytvoříte vánoční baňku nebo dřevěnou vánoční ozdobu, kterou na závěr dozdobíte třpytivými glitry.

 

Ringo club při TJ Sokol Příbor pořádá již osmý veřejný Mikulášský turnaj v ringu o putovní pohár pro tříčlenná družstva. Registrace proběhne před začátkem turnajem v tělocvičně. Pro družstva neplatí žádná věková omezení, mohou být smíšená a je možno si přibrat jednoho náhradníka na střídání. Startovné za družstvo je 100 Kč. Na místě bude určitě něco k zakousnutí a teplé nápoje, poblíž je restaurace Sokolka. Začátek je v 10:00 hodin v TJ Sokol, Lidická 544, Příbor.Více info na e-mailu lubikmike@seznam.cz

 

Štramberský rukodělný jarmark. Navštivte od 10:00 hodin náměstí ve Štramberku, kde na vás bude čekat tradiční štramberský rukodělný jarmark. Můžete se těšit na adventní a vánoční zboží, řemeslné výrobky a dekorace.

 

Adventní prohlídka kostela sv. Valentina, Příbor. Tentokrát se můžete těšit na komentovanou prohlídku kostela svatého Valentina s povídáním o vánočních lidových tradicích. Sraz je jako vždy u Turistického informačního centra Příbor v 10:00 hodin.

 

Nedělní pohádka „O princezně Rozmařilce“, 12. prosince 2021. Třetí adventní neděli potěší nejmenší diváky nedělní pohádka v kinosále Kopřivnice. A zase ta zlobivá princezna, které nejde nic pod nos, až je z toho pan král nešťastný. Není se tedy co divit, že se princezna opět dostane do pekla. Ale je tady opět Kašpárek, který ji svou chytrostí a umem zachrání a světe div se – princezně to peklo dokonce prospěje. Pohádka začíná v 10:00 hodin

 

Na třetí adventní odpoledne je připraven koncert Na vlnách Layla, a to v malém sále Kulturního domu Kopřivnice. Začíná v 15:00 hodin.

 

Třetí adventní koncert Lašského dechového orchestru pod vedením dirigenta Aleše Kuběny. Zpěv Renáta Navrátilová a Ondřej Šimíček. Koncert můžete navštívit v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Štrambeku (na náměstí) 15:30 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice