10. 3. 2021

Zrušení parkoviště pod zelným trhem po dobu revitalizace centra města

V souvislosti se zahájením projektu Revitalizace centra města Kopřivnice bude od pondělí 15. března uzavřeno parkoviště pod tzv. zelným trhem. Po celou dobu stavby, tedy do léta 2023, bude na této ploše umístěno zařízení staveniště. Žádáme řidiče, aby využili parkovací místa v okolí. Za vzniklé komplikace se velmi omlouváme!

 

Vlajka pro Tibet vlaje i na kopřivnické radnici

Město Kopřivnice se už pojedenadvacáté připojilo k mezinárodní kampani poukazující na porušování lidských práv v Tibetu, a proto dnes vlaje na radnici tibetská vlajka. Paradoxem je, že přímo v Tibetu je vyvěšení tohoto pestrobarevného symbolu tibetského národa tvrdě postihováno.
Kampaň Vlajka pro Tibet připadá na 10. března, neboť právě v tento den si svět připomíná výročí krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Letos od něj uplynulo již 62 let. „Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s tibetským národem. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při svých nenásilných protestech. Za její vyvěšení v Tibetu hrozí až několikaleté tresty vězení,“ uvádí na svém webu spolek Lungta, koordinátor kampaně v České republice. Kampaň vznikla v 90. letech v západní Evropě a Kopřivnice se do ní zapojila poprvé již v roce 1997. Tehdy byla jedním z pouhé dvacítky českých měst, která se ji rozhodla podpořit. Po čtyřleté přestávce byla vlajka vyvěšena až v roce 2002 a od té doby vlaje na místní radnici každoročně. Zapojení do kampaně schvaluje městská rada.

V loňském roce se ke kampani připojilo 844 českých obcí, měst, městských částí nebo krajů. Zapojují se také různé školy další instituce. Stovky vlajek vlají každoročně také v Německu, Francii, Belgii, Itálii a dalších zemích.

 

Omezení provozu oddělení správy místních poplatků a pohledávek

Z důvodu nemoci došlo k dočasnému omezení provozu oddělení správy místních poplatků a pohledávek. Žádáme občany, aby nutnost osobní návštěvy oddělení během tohoto týdne zvážili, a pokud možno odložili. Místní poplatky je možné uhradit bezhotovostně nebo na pokladně v přízemí městského úřadu. Splatnost poplatku za komunální odpad je 30. června, nejbližší termín splatnosti poplatku za psy je 31. května (v případě čtvrtletní splatnosti).

Prosíme, buďte ohleduplní a chraňte sebe i své okolí!

Ke dni 8. 3. 2021 bylo v ORP Kopřivnice potvrzeno celkem 4 583 případů pozitivně testovaných na covid-19. 354 lidí je momentálně v léčení, 60 lidí bohužel v souvislosti s touto nemocí zemřelo. Prosíme, buďte ohleduplní a respektujte povinnost ochrany dýchacích cest.
Povinnost mít zakrytá ústa a nos respirátorem, schválenou nanorouškou či chirurgickou rouškou platí i na zastavěném území obcí a měst. Z této povinnosti jsou vyjmuty děti do 2 let a osoby s poruchou intelektu či závažnými duševními poruchami, pokud z důvodu tohoto stavu roušku nosit nemohou. Roušku či respirátor mít nemusíte, pokud jste v přírodě mimo město a pokud je dodržena vzdálenost alespoň 2 metry od ostatních osob (nepočítají se osoby žijící ve společné domácnosti). Děkujeme za spolupráci a vzájemnou ohleduplnost!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice