10. 4. 2012

 

Z důvodu rekonstrukce dojde ve středu 11. dubna 2012 k uzavírce ulice Štefánikovy v úseku mezi křižovatkou s ulicí Kpt. Jaroše a ulicí Husovou pro automobilovou dopravu. Vjezd bude povolen pouze autobusům.

 

Městské kulturní středisko Frenštát p. R. zve na koncert JAKUBA SMOLÍKA JIŽ DNES!  10. 4. 2012 v 19.00 hodin, Kino, Frenštát pod Radhoštěm.

 

Projekt Mateřských škol Kopřivnice „Svět je velká zahrada“ se dostal mezi patnáctku nejzajímavějších moravskoslezských projektů, které byly v loňském roce podpořeny evropskou dotací. Od 10. do 25. dubna 2012 bude bojovat o prvenství v internetové soutěži nejkačka.eu, kterou můžete svým hlasováním ovlivnit také Vy.

 

Velikonoce v Lašském muzeu: Regionální muzeum v Kopřivnici zve na výstavu VELIKONOCE, v Lašském muzeu v Šustalově vile – k vidění do 12. dubna.

 

VE DNECH 13.4. – 15.4.2012 SE V SEDLNICÍCH USKUTEČNÍ UDĚLOVÁNÍ  CEN MIROSLAVA MORAVCE 2012. Organizační výbor CMM ve složení: Valérie Zawadská – královna českého dabingu a Sněženkového království, Jiří Práger –  rytíř českého dabingu a Sněženkového království a František Jordánek – starosta obce Sedlnice a správce Sněženkového království se rozhodli na základě dosavadní práce na úseku dabingu ve filmech určených dětem a mládeži udělit za rok 2011 a 2012 v rámci Ceny Miroslava Moravce titul :Princ českého dabingu:  Filipovi Jančíkovi /herec,dabér, režisér dabingu/,Princ českého dabingu : Liborovi  Hruškovi /herec, dabér/, Princezna: Viktorii Taberyové /dabérka/, Princezna: Terezii Taberyové /dabérka/, Dvorní dáma: Marii Novotné /sestra Miroslav Moravce/, Dvorní dáma: Miladě Stolárové /sestra Miroslava Moravce/, Dvorní dáma: Zuzaně Schulzové /dabérka, režisérka dabingu/, Rytíř českého dabingu : Olze Walló (režisérka dabingu, spisovatelka), Rytíř českého dabingu :  Ladislavu Županičovi /herec, dabér/.

 

V Kopřivnici se 2. 4. 2012 krátce po 21 hodině na ul. Štefánikova střílelo: opilý  a zfetovaný řidič vozidla BMW najížděl na policistu, ten použil služební zbraň. Nepřiměřenou rychlostí projížděl řidič zn. BMW Kopřivnicí. Upoutal na sebe pozornost policistů, kteří jej chtěli zastavit. Opilý 27letý řidič pod vlivem drog, nereagoval na výzvu policisty k zastavení, opakovaně do něj dvakrát najel svým vozidlem zn. BMW a srazil jej na zem. Nejdříve narazil do dveří policejního auta, z kterých policista vystupoval, a poté, když se jej snažil opětovně zadržet, do něj najel znovu a srazil jej na zem. Zakročující policista použil donucovacího prostředku služební zbraně a ujíždějícímu vozidlu prostřelil zadní pneumatiku vozidla. Řidič s vozidlem ujížděl dál. Vyděšená spolujezdkyně chtěla, ať zastaví, on však pokračoval v jízdě. Vytáhla mu klíčky ze spínací skříňky, čímž jej donutila zastavit. Použitím služební zbraně nebyl nikdo zraněn. Řidiče 27letého muže z Nového Jičína jsme na místě zadrželi, a následně umístili do policejní cely. Dechovou zkouškou jsme u něj zjistili alkohol a provedeným testem na drogy také užití pervitinu. Policista utrpěl zranění, které si vyžádalo jednorázové ošetření. Opilému zdrogovanému řidiči bylo sděleno obvinění pro spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a také přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Mimo trestu pro řidiče bude také rozhodováno o propadnutí vozidla, jelikož útok na policistu byl prováděn vozidlem, které bylo použito jako věc, s kterou byl proveden útok proti tělu důraznější.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice