6. 4. 2012

 

Městské kulturní středisko Frenštát p. R. zve na koncert JIŘÍHO DĚDEČKA 6. 4. 2012 v 19.00 hodin, Malý sál Domu kultury, Frenštát pod Radhoštěm. Pro zajímavost, vystupoval v tomto sále naposledy před více jak 22 lety a právě na tomto koncertu tehdy oznámil frenštátskému publiku, že se věci v Praze začínají dávat do pohybu a starý režim se hroutí.

 

Od pátku 6. dubna a během celého prodlouženého velikonočního víkendu policisté odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu. Policisté se zaměřují převážně na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, ale také na dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a požití alkoholických nápojů před jízdou.

 

Dlouhá zima/nezima je za námi a konečně tady máme duben a s ním přichází i nová otevírací doba Štramberské Trúby. Nyní tak konečně můžete přicházet na Trúbu právě tak, jak jste byli vždy zvyklí, a to 7 dní v týdnu!

 

Literární večer a prezentace knihy Františka a Mojmíra Horečky TAK MLUVÍME POD RADHOŠTĚM se uskuteční v úterý 10. dubna 2012 v 17 hodin v malém sále DK ve Frenštátě pod Radhoštěm.

  

Společnost SLUMEKO přistavuje velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností, a to vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Od  6. – 9. dubna bude vana přistavena Na Vápenkách, na ulici Horní, Janáčkové, Duhové, P. Nerudy, Haškové, Komenského, Palackého, Sluneční, Pod Bílou horou a Sadové. Na ulici Květinové je změna, vana bude přistavována až na konci ulice.

 

Rekonstrukce ulice Štefánikovy pozmění jízdní řády. Již tento týden bude zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce ulic Štramberské a Štefánikovy. Od 6. dubna by se už měly stavení práce rozběhnout naplno. Nejprve dojde ke kácení dřevin, bourání zídky u stávajících autobusových zastávek a demontování oplocení sadu E. Beneše. Tyto práce vyvolají ve dnech 6. a 7. dubna omezení dopravy na ulici Štefánikově v úseku mezi městským úřadem a katolickým domem. Komunikace bude průjezdná, ale provoz bude řízen pracovníky stavby.  Jakmile bude znám harmonogram následných stavebních prací, budou občané informováni prostřednictvím městského webu a místních médií.

 

Velikonoční hodování na Štramberské Trúbě: od 7. do 9. dubna 2012 bude na Štramberské Trúbě připraveno speciální Velikonoční menu, Velikonoční studium na Fakultě pálení a slivovicových věd a na Velikonoční pondělí se můžete těšit na hradní koupačku aneb Velkou šmigrustovou revoluci na hradě! Budou pro vás připraveny vany s teplou vodou, ve kterých se můžete v klidu společně okoupat.

 

Velikonoce v Lašském muzeu: Regionální muzeum v Kopřivnici zve na výstavu VELIKONOCE, v Lašském muzeu v Šustalově vile –k vidění do 12. dubna.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice