2. 4. 2012

 

SENIORCOMP naučí seniory základním počítačovým dovednostem. Město Kopřivnice a místní středisko Junáka zvou dnes všechny zájemce z řad aktivních seniorů na kurz počítačové gramotnosti Seniorcomp. Informativní schůzka ohledně tohoto kurzu se uskuteční v pondělí 2. dubna od 17:30 hodin ve skautském centru Vanaivan na ulici Komenského. Kurz, během kterého se senioři naučí ovládat počítač a pracovat s internetem, je jednou z mnoha aktivit Kopřivnického roku aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce realizovaného v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

 

KOPR-STAR 2012 – souboj nejlepších kopřivnických zpěváků je u konce –  již zítra na jarním koncertě v kulturním domě se dozvíte, kdo získal titul KOPR-STAR 2012. Začátek – v 17. 00 hod!

 

Společnost SLUMEKO přistavuje velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností, a to vždy od 15:00 – 18:00 hodin.Vany budou přistaveny dle harmonogramu 2. dubna na ulici Kadláčkové, 3. dubna Na Luhách a 4. dubna Pod Morávií. Dne 6. – 9. dubna bude vana přistavena Na Vápenkách, na ulici Horní, Janáčkové, Duhové, P. Nerudy, Haškové, Komenského, Palackého, Sluneční, Pod Bílou horou a Sadové. Na ulici Květinové je změna, vana bude přistavována až na konci ulice.

 

Společnost SLUMEKO s.r.o., upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na níže uvedených ulicích v době od 7:00 do 17:00 hodin zakázáno stání motorových vozidel. Úseky jednotlivých čistění budou vždy vyznačeny přechodným dopravním značením. Čištění ulic probíhá v těchto termínech: 2. dubna u kostela, část ulice Štramberská po Erbenovou, 3. dubna část ulice Francouzská, Družební, Česká, 4. dubna na ulici Kadláčkova, 5. dubna část ulice Francouzská od MŠ po vjezd zásobování Koruna

 

Velikonoční jarmark: ve středu a ve čtvrtek 4. a 5. dubna 2012 se bude v centru Kopřivnice konat Velikonoční jarmark. Na středu je kromě prodejních stánků připraven také doprovodný kulturní program s ukázkami tradičních řemeslných produktů, velikonočních kraslic a jarních dekorací. Své velikonoční výrobky na jarmarku předvedou také žáci některých kopřivnických škol a Dětského centra Motýlek. V dopolední části programu vystoupí děti z MŠ Ignáce Šustaly, odpolední návštěvníci se mohou těšit na cimbálovou muziku Satina.

 

Rekonstrukce ulice Štefánikovy pozmění jízdní řády. Již tento týden bude zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce ulic Štramberské a Štefánikovy. V rámci první etapy dojde k úpravě komunikace od křižovatky ulic Štefánikovy a Kpt. Jaroše do místa výjezdu z ulice Wolkerovy na Štramberskou, včetně revitalizace přilehlých veřejných prostranství a části sadu E. Beneše. Stavební práce však vyvolají určitá omezení provozu, včetně dočasné změny autobusových jízdních řádů. Během tohoto týdne vznikne na zelené ploše u městského úřadu zařízení staveniště a od 6. dubna by se už měly stavení práce rozběhnout naplno. „Nejprve dojde ke kácení dřevin, bourání zídky u stávajících autobusových zastávek a demontování oplocení sadu E. Beneše. Tyto práce vyvolají ve dnech 6. a 7. dubna omezení dopravy na ulici Štefánikově v úseku mezi městským úřadem a katolickým domem. Komunikace bude průjezdná, ale provoz bude řízen pracovníky stavby,“ uvedl Martin Lapčík z odboru rozvoje. Jakmile bude znám harmonogram následných stavebních prací, budou občané informováni prostřednictvím městského webu a místních médií. Už nyní je však jisté, že se rekonstrukce dotkne také autobusové dopravy: „Od 29. dubna 2012 dojde v souvislosti se stavbou ke změně autobusových jízdních řádů. Po dobu rekonstrukce ulice Štefánikovy nebude obsluhována zastávka u Kauflandu a zastávky před poliklinikou (žel. stanice) budou dočasně přemístěny na parkoviště na Masarykově náměstí. Na tomto parkovišti budou přechodně zřízeny nástupní ostrůvky a bude zde platit zákaz parkování,“ doplnil Martin Lapčík s tím, že popsané změny budou platit pravděpodobně až do konce října letošního roku.

Více informací o projektu i o dalších předpokládaných omezeních naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice v sekci „Stavíme pro Vás“.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice