30. 3. 2012

 

Přemístění podatelny MÚ Kopřivnice: v souvislosti s blížící se rekonstrukcí vestibulu radnice byla podatelna městského úřadu dočasně přestěhována do 5. patra. Od čtvrtku 29. března zhruba do konce května bude podatelna fungovat v místnosti č. 565. 

 

Kopr fest již tento pátek 30. března! Kopřivnický kulturní dům zahajuje další ročník festivalu Kopr Music Fest. Na šesti scénách se návštěvníkům představí dvacet kapel různých žánrů, přičemž největšími lákadly jsou skupiny Horkýže Slíže, Švihadlo, Cocotte Minute, nebo Marián Varga. Chybět nebude ani oblíbená kopřivnická Tatroska a spousta dalších skvělých muzikantů.

 

Cestovatelská přednáška Jaroslava Pavlíčka: zveme všechny cestovatelské nadšence na přednášku dobrodruha, polárníka a spisovatele Jaroslava Pavlíčka. Poslechnout a pohovořit s ním můžete v sobotu 31. 3. od 19 hodin na chatě Dr. Hrstky.

 

V sobotu 31. 3. od 19:00: 365 dní v Mandale – oslava výročí otevření [árt té kafé] MANDALA. K poslechu i jamu hrají Galiovci. Překvapení nás nemine.

 

ČEZ Distribuce, a.s. Vám v souladu se zákonem 458/2000 Sb. oznamuje, že z důvodu práce na vedení nízkého napětí, bude přerušena dodávka elektrické energie pro obec : Kopřivnice části ulic Jiráskova,Komenského,Husova dne 25. 4. 2012 od 7:30 do 13:30 hod. Oznámení formou letáků v místě vypínání provedou pracovníci energetiky.

 

Den otevřených dveří ve středisku sociálních služeb. Středisko sociálních služeb města Kopřivnice na ulici České Vás zve na den otevřených dveří, který se uskuteční v pondělí 2. dubna od 14 do 17 hodin. Přijďte si prohlédnout rekonstruované prostory odlehčovacích služeb a novou jídelnu. K dispozici Vám budou rovněž odborní pracovníci střediska, kteří zodpoví Vaše případné dotazy a poradí ohledně péče o Vaše blízké.

 

Zakončení Zimní oblastní střelecké ligy: 23. a 24. března na střelnici pod kopřivnickou radnicí. V pátek závodila početně slabší skupina puškařů, v sobotu se střílelo z rychlopalné a standardní pistole ve všech kategoriích. Nově byla obsazena i kategorie SH1, což jsou tělesně postižení střelci. Celkem se v ligové statistice objevilo 110 závodníků ze všech koutů severní a také i jižní Moravy. Z 6 místa se na 2. Posunul hradecký Tellinger, domácí Marek Meca si ale svůj náskok udržel a ligu celkově vyhrál. Překvapením jsou 3 naši noví junioři, Domitra, Kořenek a Klečka, kteří se prostříleli do první desítky. K vítězství dosáhla i Šárka Jančaříková, která končí své působení v dresu Kopřivnice a přechází do Ostravy.

 

 V sobotu 24. března byla zakončena Městská hokejová liga. Letos se do městské soutěže zapojilo 25 týmů ve třech výkonnostních třídách. Ze zlatých medailí se v sobotu radovali hráči HC  SDH Petřvald, HC Palkovice a Predatoři z Kopřivnice. Městská hokejová liga neregistrovaných hráčů, kterou organizuje Správa sportovišť pro hokejisty z Kopřivnice a okolních vesnic, se datuje od roku 1995. Dříve se hrála tzv. Odborářská liga neregistrovaných hráčů, pod Svazem odborů v Tatře. 16. ročník Městské ligy začal 10. 9. 2011 úvodním kolem všech 3 skupin a vyvrcholil trojicí finálových utkání 24. 3. 2012. Ligová utkání podpořilo přes 4000 diváků, nejvíce fanoušků chodilo na zápasy 3. ligy. Nejlepším střelcem s 31 góly se stal Martin Wlaka, z týmu Netopýři.

Ve finále 1. Ligy vyhráli  Predators Kopřivnice nad týmem bývalých aktivních hráčů. Druholigové zlato vybojoval HC Palkovice, v příští sezoně nahradí  studénku, která z 1. ligy sestupuje.

Konečnou tabulku 3. Ligy vede HC SDH Petřvald, a ten tedy nastoupí do 2. Ligy na místo vypadávajících Závišic.

 

V sobotu 24. 3. 2012 se v Olomouci uskutečnil turnaj v badmintonu dospělých kategorie GPC, kterého se zúčastnilo celkem 7 kopřivnických badmintonistů a badmintonistek. V první disciplíně, smíšené čtyřhře, se ukázaly hned dva kopřivnické páry: Ondřej Chaloupka-Iveta Lošáková a David Ptáček-Veronika Čevelová. V dalších disciplínách žen Kopřivnici reprezentovala pouze Veronika. Ve čtyřhře mužů se objevily dva Kopřivnické páry: David Ptáček-Tomáš David a Dalibor Miklík-Ondřej Chaloupka a jeden pár polokopřivnický: Marek Václavík-Daniel Koždoň. Medailové umístění pro Kopřivnici slibovala i dvouhra mužů. Zatímco se většina Kopřivnických badmintonistů v husté pavučině 28 hráčů neprobojovala přes druhé kolo, dokázal se druhý nasazený hráč turnaje David Ptáček po vzoru Veroniky Čevelové bez ztráty setu probojovat až do finále, tu ale nestačil na výborně hrajícího Jakuba Mazúra, kterému podlehl v pouhých dvou setech a obsadil tak 2. příčku. Sečteno a podtrženo, Kopřivničtí hráči dokázali v Olomouci uloupit celkem dvě 3.-4. místa (Chaloupka-Lošáková, Miklík-Chaloupka), dvě 2. místa (Václavík-Koždoň, Ptáček) a tři umístění nejvyšší (Čevelová, Čevelová-Šmídová, Čevelová-Ptáček).

 

SENIORCOMP naučí seniory základním počítačovým dovednostem. Město Kopřivnice a místní středisko Junáka zvou všechny zájemce z řad aktivních seniorů na kurz počítačové gramotnosti Seniorcomp. Informativní schůzka ohledně tohoto kurzu se uskuteční v pondělí 2. dubna od 17:30 hodin ve skautském centru Vanaivan na ulici Komenského. Kurz, během kterého se senioři naučí ovládat počítač a pracovat s internetem, je jednou z mnoha aktivit Kopřivnického roku aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce realizovaného v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

 

Bezplatná likvidace vraků proběhne v sobotu 14. dubna. I tentokrát je akce pořádána ve spolupráci s autovrakovištěm v Ženklavě a zapojit se do ní mohou všichni majitelé motorových vozidel ze správního obvodu Kopřivnice. Zdarma bude likvidováno pouze kompletní vozidlo. Nepojízdná vozidla budou odtažena. Pokud však nebudou auta připravena na zpevněné ploše, nebo nebude možné k nim dojet a naložit je na vůz, odtažena nebudou. Vozidla k likvidaci je možno přihlásit až do 13. dubna, a to přímo na autovrakovišti, tel. 556 852 614 a 602 550 002.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice