10. 4. 2020

Kino v Kopřivnici se zapojilo do projektu nazvaného Vaše kino, do nějž je v současné době přihlášeno 83 kin napříč Českou republikou. Je to jedinečný projekt, který vám nabízí možnost podpořit své místní kino, které je momentálně zavřené. Filmy zde uvedené nemůžete streamovat nebo stáhnout. Ta budou ve stejnou chvíli on line vysílat stejný film do domácností, které si zakoupí vstupenku. Cena je  70 Kč a je možno si ji objednat na webových stránkách kopřivnického kina nejpozději hodinu před začátkem vysílání. Každý tak může zhlédnout filmové novinky a podpořit tím své oblíbené kino v této těžké době. Více na www.vasekino.cz.

 

Sportovci chtějí vyběhat 100 000 korun na pomoc zdravotníkům. Organizátoři běžeckého závodu Starobělské Lurdy, turistických pochodů A migej!, Štramberský Jasoň a Švihák rožnovský, odstartovali 1. dubna virtuální charitativní běžecký závod, jehož výtěžek bude věnován záchranářům ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Princip účasti je jednoduchý. Běžec či chodec si vyberte den i trasu tak, jak mu vyhovuje, zaregistruje se a pak už jen stačí zajít si do parku, do lesa nebo kamkoliv, kde je minimální koncentrace lidí a užít si alespoň část dne aktivně a v pohybu. Přispět mohou samozřejmě i ti, kteří běžet nechtějí. Ke startovnému, které činí 100 Kč, je možné přidat dobrovolný příspěvek navíc.

 

Colours of Ostrava, Beats for Love, Štěrkovna, Majáles. Co se ruší a co odkládá?

Pořadatelé kulturních akcí v Moravskoslezském kraji kvůli koronavirové pandemii hledají vhodné termíny, kdy se jejich akce uskuteční.

Ceny Jantar

Ceny Jantar se v Moravskoslezském kraji vyhlašují od roku 2018 a jde o ocenění mimořádných uměleckých výkonů v oblastech divadla, hudby, výtvarného umění a literatury. Akce se v letošním roce měla konat 15. března, ovšem vlivem situace bylo nutno akci přesunout doslova pár dní před jejím konáním. Slavnostní akce v ostravské aule Gong se má pod záštitou Moravskoslezského kraje uskutečnit 31. května a to bez větších změn. Zatím však není jasné, zda již v tuto dobu bude pořádání podobných masových akcí povoleno.

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

MHF Leoše Janáčka patří od konce května po začátek prázdnin k neodmyslitelným a tradičním akcím Moravskoslezského kraje. Program festivalu nabízí na tři desítky koncertů, doprovodné akce, programy pro děti a nechybí ani večery folklórní či operní. „Pečlivě sledujeme nařízení vlády a ústředního krizového štábu a jsme připraveni průběžně reagovat na situaci. Stále zvažujeme různé možnosti a o definitivní podobě letošního ročníku ještě není rozhodnuto,“ říká ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

 

Majáles

Majáles Ostrava je jednou z prvních akcí, která de facto zahajuje letní sezónu hudebních festivalů a akcí. 26. ročník Majálesu Ostrava se nově uskuteční 16. září 2020. Pořadatelé v reakci na nouzová opatření přijatá vládou ČR rozhodli, že se celá akce přesune. Místo konání zůstává stejné, podobně jako line-up, který se prozatím nemění, jak Majáles Ostrava informoval na svých sociálních sítích.

 

Beats for Love

Na začátku července se koná oblíbený taneční festival Beats for Love, který přivádí do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě spousty milovníků taneční muziky. Program by se kompletně přesunul na příští rok, dokonce už o této situaci začali jednat s jednotlivými interprety.

 

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je jedním z největších festivalů v České republice a má svou dlouholetou tradici. Na festivalu má vystoupit více než 120 zahraničních i domácích kapel a přípravy zatím stále pokračují. Nic však není jisté a organizátoři by chtěli mít jasno do prvního května. Pokud by nebylo možno uskutečnit festival, uvažují o přesunutí letošního ročníku na červenec 2021.

 

Štěrkovna Open Music

Další festival, který probíhá na konci července, v areálu hlučínské štěrkovny řeší, co bude dál. „V současné chvíli sledujeme vývoj situace a věříme, že v původním termínu v polovině prázdnin budeme moci akci uspořádat. Pracujeme ale i s náhradním termínem na konci léta. Konečné rozhodnutí padne koncem dubna či v polovině května. Návštěvníkům děkujeme za trpělivost“ vyjádřil se organizátor David Moravec.

 

Holba Rock na grilu

I v rockovém světě se řeší korona vir a jeho dopad na hudební akce. Pravý rockový festival Holba Rock na grilu je tradiční oslavou narozenin Rádia Čas Rock a proběhne 24. a 25. července v areálu letiště Kylešovice v Opavě. I zde pečlivě monitorují situaci a v květnu, podle aktuálních informací Vlády České republiky se rozhodnou co dál.

 

Létofest

Také LétoFest řeší nastálou situaci, která by se dotkla jejich akcí. Tour osmi festivalů se má podle plánu zastavit v Ostravě 7. a 8. srpna. Přípravy na LétoFest stále pokračují, ovšem i možnost odložení na příští rok je na stole. Produkční tým čeká na více informací od vlády a na konci dubna se rozhodnou, jak celou situaci dál řešit.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice